RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

       2017 USATF Long Island Summer Series #2 - 7/12/2017       
           Huntington High School, Franklin Square, NY           

           11-12 (05-06) Girls 3000 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alexa Dobbs           Foundation TC        13:22.29 

           11-12 (05-06) Boys 3000 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Reese Coughlin        Foundation TC        13:21.45 

           13-14 (03-04) Boys 3000 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jerry Xiao            Bellmore PAL         10:31.55 

           15-16 (01-02) Boys 3000 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Eddie Maleszewski     Huntington Booster C 10:35.66 

           17-18 (99-00) Women 3000 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kayla Torres          Walk USA             13:50.18 

            17-18 (99-00) Men 3000 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Will Salmon           Baldwin Blazers       9:32.22 

          8 & Under (09+) Girls 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kathryn Simonetti     Foundation TC         1:37.69 
  2 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers       1:39.22 
  3 Madison Howley        Unattached            1:46.81 

          8 & Under (09+) Boys 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dakari Philips        Grant You Wings       1:24.06 
  2 Michael Carentz       Baldwin Blazers       1:31.23 
  3 Jackson Howley        Unattached            1:44.21 
  4 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers       1:44.73 
  5 Faybien Wiggan        Long Island Elite     1:47.09 

           9-10 (07-08) Girls 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Chloe Garatina        Foundation TC         1:30.28 
  2 Kaylee Garatina       Foundation TC         1:32.73 

            9-10 (07-08) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Milo Auguste III      Baldwin Blazers       1:07.61 
  2 Kenshon Brown         Foundation TC         1:10.04 
  3 Andrew Taylor         Run DMG Fit           1:13.63 
  4 Sean O'Connor         Baldwin Blazers       1:18.46 
  5 Dylon Gray-Cohen      Run DMG Fit           1:25.24 
  6 Nicholas Carentz      Baldwin Blazers       1:28.13 

           11-12 (05-06) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kayla Grant           Grant You Wings       1:12.36 
  2 Leanna Trefcer        Bellmore PAL          1:14.65 
  3 Alexis Joseph         Huntington Booster C  1:21.00 
  4 Joanna Wylie          Foundation TC         1:22.14 
  5 Renee McKean          Huntington Booster C  1:22.73 
  6 Gianna Bak            Northport RC          1:26.30 
  7 Sofia Ng              Northport RC          1:36.52 

           11-12 (05-06) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Tyler Means           Baldwin Blazers       1:00.52 
  2 Justin Gilmore        Baldwin Blazers       1:12.99 
  3 Thomas Bass           Northport RC          1:19.18 
  4 Dennis Brown          Family TC             1:20.93 
  5 Logan Piacentini      Northport RC          1:21.38 
  6 Jack Conneely         Northport RC          1:22.36 
  7 Mack Brenner          Huntington Booster C  1:28.14 
  8 Mikel Dahl            Foundation TC         1:30.54 
  9 Frankie Iopello       Huntington Booster C  1:31.68 

           13-14 (03-04) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kierra Lewis          Baldwin Blazers       1:05.98 
  2 Nyah Thomas           Baldwin Blazers       1:09.43 
  3 Marina Bak            Northport RC          1:16.66 

           13-14 (03-04) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Aidan Lasurde         Family TC               58.24 
  2 Anthony Joseph        Huntington Booster C    59.82 
  3 Chad Rowe             Huntington Booster C  1:01.52 
  4 Ethan Brazier         Northport RC          1:07.73 
  5 Steven Perez          Bellmore PAL          1:12.04 
  6 Nick Grover           Huntington Booster C  1:20.75 

           15-16 (01-02) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Casey Green           Baldwin Blazers       1:00.77 
  2 Shayla Rollerson      Family TC             1:15.81 

           15-16 (01-02) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Lucas Brown           Family TC               56.83 

           17-18 (99-00) Women 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Gabrielle Chenault    Ruff Kutz             1:03.92 
  2 Thalia Allen          Hillcrest Finest      1:05.76 

          13-14 (03-04) Boys 200 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL            33.40 
  2 Joshua Ostroff        Bellmore PAL            42.05 

          15-16 (01-02) Boys 400 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Russell Johnson       Baldwin Blazers         57.12 
  2 Jonathan Smith        Huntington Booster C    59.52 
  3 Trevon Campbell       Long Island Elite     1:00.96 
  4 Justin Stevens        Huntington Booster C  1:02.81 
  5 Jonathan Iacovelli    Unattached            1:06.27 

         17-18 (99-00) Women 200 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Corinne Berchtold     Family TC               33.33 

          17-18 (99-00) Men 400 Meter Hurdles           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Malik Barrett         Baldwin Blazers       1:01.63 

          8 & Under (09+) Girls 100 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Isabella              Bellmore PAL            17.31 
  2 Jolyene               Bellmore PAL            17.39 
  3 Jaylah Boswell        Bellmore PAL            17.42 
  4 Faybien Wiggan        Long Island Elite       17.65 
  5 Maya Brown            Foundation TC           18.64 
  6 Kate Conneely         Northport RC            19.51 
  7 Payton Tidridge       Foundation TC           20.43 
  8 Eleanor               Northport RC            21.38 
  9 Unknown                                       23.28 
 10 Mia Bazila            Unattached              23.75 
 11 Unknown                                       23.95 

          8 & Under (09+) Boys 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Liam Cusack           Unattached              18.07 
  2 Andrew Jasinski       Unattached              18.37 
  3 Michael Carentz       Baldwin Blazers         19.49 
  4 Peyton Elie           Baldwin Blazers         21.37 

           9-10 (07-08) Girls 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Megan Jasinski        Unattached              15.54 
  2 Sierra Burnett        Explosion TC            16.08 
  3 Katharine Sheahan     Northport RC            17.05 
  4 Danika Tidridge       Foundation TC           17.17 
  5 Sara Ostroff          Bellmore PAL            17.78 
  6 Kaylee Garatina       Foundation TC           17.81 
  7 Stephanie Ahee        Bellmore PAL            17.86 
  8 Taylor Backmon        Bellmore PAL            17.97 
  9 Kamillah Abreu        Bellmore PAL            18.05 
 10 Riley Griffin         Northport RC            18.24 
 11 Chloe Garatina        Foundation TC           18.30 
 12 Tamara Compass-Crawfo Long Island Elite       18.60 
 13 Erin Conneely         Northport RC            18.65 
 14 Jamaiya Jackson       Long Island Elite       19.54 
 15 Ella Ackerman         Huntington Booster C    22.00 
 16 Elizabeth Waters      Huntington Booster C    22.57 

            9-10 (07-08) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kenshon Brown         Foundation TC           15.37 
  2 Jayden Budhu          Unattached              15.54 
  3 Dylan Asuncion        Northport RC            15.89 
  4 Nicholas Carentz      Baldwin Blazers         15.96 
  5 Dylon Gray-Cohen      Run DMG Fit             16.32 
  6 Santino Palumbo       Run DMG Fit             16.60 
  7 Andrew Taylor         Run DMG Fit             16.62 
  8 Bryan Anderson        Unattached              16.68 
  9 Timothy Joseph        Huntington Booster C    18.30 
 10 Jayden                Long Island Elite       18.88 
 11 Robert Giordano       Northport RC            19.67 

           11-12 (05-06) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ana James             Explosion TC            14.55 
  2 Jenesis Bristol       Explosion TC            14.83 
  3 Marissa Mc Dougall    GLIRC                   15.40 
  4 Jaylin Wiggan         Long Island Elite       15.76 
  5 Megan Mc Dougall      GLIRC                   16.31 
  6 Kaetlyn Jasinski      Unattached              16.34 
  7 Alexis Joseph         Huntington Booster C    16.54 
  8 Jillian Panos         Huntington Booster C    16.61 
  9 Zoe Sbarra-Vaughan    Unattached              16.77 
 10 Gemma Cartwright      Huntington Booster C    17.18 
 11 Sarah Krisch          Huntington Booster C    17.73 
 12 Deanna Besart         Run DMG Fit             17.93 
 13 Keira Riegler         Northport RC            18.09 
 14 Jasmine Trenchfield   Long Island Elite       18.38 
 15 Reese                 Foundation TC           18.47 
 16 Julia Immatteo        Run DMG Fit             18.87 
 17 Anne Leary            Northport RC            20.40 
 18 Kendall Germain       Huntington Booster C    20.42 

           11-12 (05-06) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Christopher Willis    Foundation TC           14.68 
  2 Jabari Higgins        Long Island Elite       14.72 
  3 Dominic Gangi         Run DMG Fit             15.30 
  4 Lucas Brazier         Northport RC            16.22 
  5 Jack Conneely         Northport RC            16.32 
  6 Rafik Lawrence        PT Jetaz                16.67 
  7 Logan Piacentini      Northport RC            16.81 
  8 Matthew Cuccia        Northport RC            17.41 

           13-14 (03-04) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joanie Mondesir       Explosion TC            13.59 
  2 Danielle Horn         ESM Land Sharks         13.97 
  3 Syria Johnson         Awone Fitness           14.17 
  4 Erin Leary            Northport RC            17.46 

           13-14 (03-04) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Bryce Ridley          Explosion TC            12.87 
  2 Spencer Joseph        Huntington Booster C    18.63 
  3 Anthony Trenchfield   Long Island Elite       20.63 

           15-16 (01-02) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Camryn Beckford       Baldwin Blazers         12.78 
  2 Alexandra Yarbrough   Long Island Elite       13.03 
  3 Janiya                Freeport                13.18 
  4 Michelle Oaye         Family TC               13.25 
  5 Caroline Reiner       Northshore              13.30 
  6 Natalie Adams         Unattached              14.23 
  7 Cathlyn Manigat       Foundation TC           15.46 
  8 Desirae Griffith      Hillcrest Finest        20.54 

           15-16 (01-02) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Perez            Hillcrest Finest        11.86 
  2 Justin Budhu          Unattached              11.90 
  3 Christopher James     Explosion TC            12.15 
  4 Jadan Hanson          Baldwin Blazers         12.54 
  5 Ryan Serp             Unattached              13.00 

           17-18 (99-00) Women 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Arielle Desir         Family TC               13.19 
  2 Gianna Jerez          Family TC               15.45 

            17-18 (99-00) Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Christopher Borzer    Baldwin Blazers         11.32 
  2 Manny Frith           Hillcrest Finest        11.83 
  3 Quinten Distante      CTS Performance         11.86 
  4 Aaron Mickulas-Mesco  Northport RC            11.88 
  5 Christopher Valleau   Family TC               12.57 

           8 & Under (09+) Boys One Mile Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Horace Auguste        Baldwin Blazers       6:14.99 
  2 Isaac Contreras       Explosion TC          6:40.00 
  3 Luca Granito          Run DMG Fit           6:51.92 

            9-10 (07-08) Girls One Mile Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         6:07.77 
  2 Erin O'Connor         Baldwin Blazers       6:37.45 

             9-10 (07-08) Boys One Mile Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Porter Coleman        Northport RC          7:36.28 
  2 Aiden Coll            Baldwin Blazers       7:43.51 
  3 Nathan Riegler        Northport RC          7:59.33 

            11-12 (05-06) Girls One Mile Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC         5:51.35 
  2 Logan Elie            Baldwin Blazers       6:00.14 
  3 Madison Egerter       Family TC             7:20.56 

            11-12 (05-06) Boys One Mile Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Noah Jackson          Baldwin Blazers       6:54.92 

            13-14 (03-04) Girls One Mile Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Valerie Rogal         Huntington Booster C  6:16.21 

            13-14 (03-04) Boys One Mile Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brendon Melner        Unattached            5:30.49 
  2 Liam Coll             Baldwin Blazers       7:06.43 

            15-16 (01-02) Girls One Mile Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kelly Rivas           Huntington Booster C  5:47.26 

            15-16 (01-02) Boys One Mile Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Aidan Pechi           Long Island Alliance  4:48.45 

            17-18 (99-00) Women One Mile Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Meagan Haviland       Family TC             5:54.92 

             17-18 (99-00) Men One Mile Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Pat Caren             Unattached            5:03.67 
  2 Colm Smith            Long Island Alliance  5:06.24 

          8 & Under (09+) Girls 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maya Brown            Foundation TC           37.48 
  2 Jaylah Boswell        Bellmore PAL            40.02 
  3 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers         44.28 
  4 Izabella Abrey        Bellmore PAL            46.28 
  5 Payton Tidridge       Foundation TC           47.93 
  6 Jolyene               Bellmore PAL            50.57 

          8 & Under (09+) Boys 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Connor Burnett        Explosion TC            37.40 
  2 Peyton Elie           Baldwin Blazers         39.50 
  3 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers         48.19 

           9-10 (07-08) Girls 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sierra Burnett        Explosion TC            33.39 
  2 Danika Tidridge       Foundation TC           36.66 
  3 Kaylee Garatina       Foundation TC           37.58 
  4 Sara Ostroff          Bellmore PAL            38.02 
  5 Chloe Garatina        Foundation TC           39.38 
  6 Stephanie Ahee        Bellmore PAL            40.62 
  7 Cecilia Michel        Bellmore PAL            40.86 
  8 Jaylene Backman       Bellmore PAL            41.51 
  9 Kamillah Abreu        Bellmore PAL            42.68 
 10 Hannah Michel         Bellmore PAL            43.99 

            9-10 (07-08) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kenshon Brown         Foundation TC           31.78 
  2 Dylon Gray-Cohen      Run DMG Fit             34.68 
  3 Ryan Anderson         Bellmore PAL            35.95 
  4 Jayden Budhu          Unattached              40.86 
  5 Ryan Murphy           Northport RC            46.46 

           11-12 (05-06) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ana James             Explosion TC            31.06 
  2 Marissa Mc Dougall    GLIRC                   31.99 
  3 Jenesis Bristol       Explosion TC            32.16 
  4 Megan Mc Dougall      GLIRC                   34.85 
  5 Kaetlyn Jasinski      Unattached              35.10 
  6 Joanna Wylie          Foundation TC           36.82 
  7 Zoe Sbarra-Vaughan    Unattached              37.74 
  8 Sarah Krisch          Huntington Booster C    39.56 

           11-12 (05-06) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Tyler Means           Baldwin Blazers         27.52 
  2 Christopher Willis    Foundation TC           30.87 
  3 Justin Gilmore        Baldwin Blazers         31.85 
  4 Logan Piacentini      Northport RC            36.23 

           13-14 (03-04) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joanie Mondesir       Explosion TC            28.28 
  2 Kierra Lewis          Baldwin Blazers         29.06 
  3 Gianna Paul           Unattached              29.17 
  4 Syria Johnson         Awone Fitness           29.70 
  5 Erin Leary            Northport RC            37.46 

           13-14 (03-04) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ethan Brazier         Northport RC            28.41 
  2 Steven Perez          Bellmore PAL            32.17 

           15-16 (01-02) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Camryn Beckford       Baldwin Blazers         25.91 
  2 Shayla Rollerson      Family TC               26.44 
  3 Casey Green           Baldwin Blazers         26.89 
  4 Caroline Reiner       Northshore              26.90 
  5 Michelle Oaye         Family TC               26.93 
  6 Sydnie Rhome          CTS Performance         27.84 
  7 Kayla D.              Hillcrest Finest        28.66 
  8 Desirae Griffith      Hillcrest Finest        29.30 
  9 Alexandra Yarbrough   Long Island Elite       30.40 
 10 Sophie Ryan           Babylon                 30.78 
 11 Cathlyn Manigat       Foundation TC           31.52 

           15-16 (01-02) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Malik Barrett         Baldwin Blazers         24.01 
  2 Justin Budhu          Unattached              24.21 
  3 Trevon Campbell       Long Island Elite       24.24 
  4 John Perez            Hillcrest Finest        24.30 
  5 Bryce Ridley          Explosion TC            24.42 
  6 Lucas Brown           Family TC               25.13 
  7 Aidan Lasurde         Family TC               26.02 
  8 Christopher James     Explosion TC            26.46 
  9 Ryan Serp             Unattached              26.76 

           17-18 (99-00) Women 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Arielle Desir         Family TC               25.95 
  2 Jade Kennedy          Academy Speed Traini    27.77 
  3 Gianna Jerez          Family TC               32.89 

            17-18 (99-00) Men 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Quinten Distante      CTS Performance         23.57 
  2 Russell Johnson       Baldwin Blazers         23.82 
  3 Manny Frith           Hillcrest Finest        24.19 
  4 Christopher Lee       Long Island Elite       24.58 
  5 Christopher Valleau   Family TC               25.29 
  6 Ed Michel             Hillcrest Finest        25.72 
  7 Aaron Mickulas-Mesco  Northport RC            26.67 

           8 & Under (09+) Boys 800 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Christian Taylor      Run DMG Fit           3:34.60 

            9-10 (07-08) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         2:51.20 

            9-10 (07-08) Boys 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Milo Auguste III      Baldwin Blazers       2:40.50 
  2 Sean O'Connor         Baldwin Blazers       2:57.00 

           11-12 (05-06) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC         2:46.60 
  2 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL          2:50.50 
  3 Leanna Trefcer        Bellmore PAL          2:59.20 

            11-12 (05-06) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Logan Elie            Baldwin Blazers       2:44.00 

           13-14 (03-04) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Valerie Pastore       Foundation TC         2:45.70 
  2 Camilyn Blake         Bellmore PAL          2:53.80 

            13-14 (03-04) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Schmuck          Unattached            2:28.50 
  2 Jerry Xiao            Bellmore PAL          2:39.60 

           17-18 (99-00) Women 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Gabrielle Chenault    Ruff Kutz             2:34.80 

            17-18 (99-00) Men 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Christopher Mitto     Awone Fitness         2:14.20 
  2 Joshua Raffington     Long Island Elite     2:24.90 

                  4x400 Meter Relay                   
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
                        Girls                         
------------------------------------------------------
  1 Long Island Elite BOYS                    3:42.90 
  2 CTS Performance GIRLS                     4:01.50 
  3 Hillcrest Finest                          4:16.80 
  4 Northport RC                              4:29.60 
  5 Long Island Elite GIRLS                   4:37.80 
  6 Bellmore PAL                              4:59.30 
  7 Huntington Booster Club                   6:06.90 

                  8 & Under (09+) Girls Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Madison Howley        Unattached              2.21m     7-03.00
  2 Kathryn Simonetti     Foundation TC           2.06m     6-09.00

                   9-10 (07-08) Girls Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Megan Jasinski        Unattached              4.13m    13-06.50
  2 Erin Conneely         Northport RC            2.76m     9-00.50
  3 Ella Ackerman         Huntington Booster C    2.19m     7-02.00
  4 Riley Griffin         Northport RC            1.84m     6-00.25

                    9-10 (07-08) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Sean O'Connor         Baldwin Blazers         3.66m    12-00.00
  2 Andrew Taylor         Run DMG Fit             3.57m    11-08.50
  3 Dakari Philips        Grant You Wings         3.40m    11-01.75
  4 Dylan Asuncion        Northport RC            3.30m    10-09.75
  5 Luca Granito          Run DMG Fit             3.20m    10-05.75
  6 Christian Taylor      Run DMG Fit             2.90m     9-06.00
  7 Nathan Riegler        Northport RC            2.87m     9-04.75
  8 Robert Giordano       Northport RC            2.65m     8-08.25
  9 Jackson Howley        Unattached              2.50m     8-02.25
 10 Ryan Murphy           Northport RC            2.49m     8-02.00
 11 Michael Dalol                                 1.70m     5-06.75

                   11-12 (05-06) Girls Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kayla Grant           Grant You Wings         3.99m    13-01.00
  2 Olivia Spirakis       TSC                     3.89m    12-09.00
  3 Gemma Cartwright      Huntington Booster C    3.54m    11-07.25
  4 Jillian Panos         Huntington Booster C    3.40m    11-01.75
  5 Zoe Sbarra-Vaughan    Unattached              2.88m     9-05.25
  6 Julia Immatteo        Run DMG Fit             2.60m     8-06.25
  7 Sofia Ng              Northport RC            2.32m     7-07.25
  8 Anne Leary            Northport RC            2.12m     6-11.25
  F Renee McKean          Huntington Booster C       ND            

                   11-12 (05-06) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Tyler Mastronardi-Gra Run DMG Fit             4.10m    13-05.25
  2 Christopher Willis    Foundation TC           4.00m    13-01.25
  2 Jabari Higgins        Long Island Elite       4.00m    13-01.25
  4 Dominic Gangi         Run DMG Fit             3.87m    12-08.25
  5 Frankie Iopello       Huntington Booster C    3.82m    12-06.25
  6 Lucas Brazier         Northport RC            3.78m    12-04.75
  7 Jack Conneely         Northport RC            3.60m    11-09.75
  8 Thomas Bass           Northport RC            2.98m     9-09.25
  9 Mike Dahl             Unattached              2.80m     9-02.25
 10 Matthew Cuccia        Northport RC            2.47m     8-01.25

                   13-14 (03-04) Girls Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kierra Lewis          Baldwin Blazers         4.28m    14-00.50
  2 Erin Leary            Northport RC            3.10m    10-02.00
  F Gianna Paul           Unattached                 ND            

                   15-16 (01-02) Girls Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Sydnie Rhome          CTS Performance         5.10m    16-08.75
  2 Sophie Ryan           Babylon                 4.25m    13-11.25
  3 Cathlyn Manigat       Foundation TC           3.30m    10-09.75

                   11-12 (05-06) Girls High Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL            1.12m     3-08.00

                   13-14 (03-04) Boys High Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Andrew Branch         Long Island Elite       1.52m     4-11.75
  2 Anthony Scotto        Bellmore PAL            1.27m     4-02.00

                    17-18 (99-00) Men High Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Benjamin Ross         Unattached              1.86m     6-01.00
  2 Salvatore Fusco       Unattached              1.75m     5-08.75
  3 Chris Syrett          Unattached              1.70m     5-06.75

                  15-16 (01-02) Girls Pole Vault                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Lily Cohen            Benjamin Cordoza      9-06.00       2.90m
  2 Maryan Fritcher       Riverhead TC          7-06.00       2.29m

                   15-16 (01-02) Boys Pole Vault                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Alejandro Adorno      Warehouse PV         10-06.00       3.20m
  2 Chris Drury           Long Island Alliance  9-00.00       2.74m

                  17-18 (99-00) Women Pole Vault                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Amanda McNelis        Warehouse PV         10-06.00       3.20m
  2 Alexandria Manscaico  Deer Park             7-06.00       2.29m

                   17-18 (99-00) Men Pole Vault                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kevin Clyne           Long Island Alliance 12-06.00       3.81m
  2 Bryan Moody           Long Island Alliance 12-00.00       3.66m
  3 Iyriy Denys           Riverhead TC         11-00.00       3.35m
  3 Pavel Gromov          Warehouse PV         11-00.00       3.35m
 NH Anthony Bolic         Warehouse PV               NH            

                   11-12 (05-06) Girls Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL            4.61m       15-01

                   13-14 (03-04) Girls Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kimora Grange         Grant You Wings         5.26m       17-03

                    13-14 (03-04) Boys Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Arana         PT Jetaz                8.52m       27-11
  2 William               East Hartford           8.02m       26-03
  3 Robert Barnes         Awone Fitness           5.24m       17-02

                    15-16 (01-02) Boys Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Carl Bloom            Seaford                10.89m       35-08
  2 Dakota Lambrou        Long Island Alliance   10.11m       33-02
  3 Matt Jackson          Long Island Alliance    9.69m       31-09
  4 Mike Riggi            Long Island Alliance    8.71m       28-06

                   17-18 (99-00) Women Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Bella Aledcco         Northport RC            9.88m       32-04
  2 Nephar Duran          Huntington Booster C    9.09m       29-09
  3 Kyria Moore           Long Island Elite       9.00m       29-06
  4 Jojo Smith            Huntington Booster C    8.92m       29-03

                    17-18 (99-00) Men Shot Put                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kevin Cetin           Long Island Alliance   12.40m       40-08
  2 Robert Skidmore       Unattached             11.61m       38-01
  3 Esteven Solano        PT Jetaz               10.02m       32-10

                 13-14 (03-04) Girls Discus Throw                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kimora Grange         Grant You Wings        12.95m       42-05

                  15-16 (01-02) Boys Discus Throw                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Dakota Lambrou        Long Island Alliance   26.97m       88-05
  2 Carl Bloom            Seaford                26.45m       86-09
  3 Matt Jackson          Long Island Alliance   26.23m       86-00
  4 Mike Riggi            Long Island Alliance   22.46m       73-08

                 17-18 (99-00) Women Discus Throw                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Bella Aledcco         Northport RC           31.97m      104-10
  2 Jojo Smith            Huntington Booster C   29.76m       97-07
  3 Nephar Duran          Huntington Booster C   26.66m       87-05
  4 Kyria Moore           Long Island Elite      22.82m       74-10

                8 & Under (09+) Boys Javelin Throw                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Horace Auguste        Baldwin Blazers        17.42m       57-01

                 9-10 (07-08) Girls Javelin Throw                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Erin O'Connor         Baldwin Blazers         8.79m       28-10

                  9-10 (07-08) Boys Javelin Throw                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Milo Auguste III      Baldwin Blazers        24.75m       81-02
  2 Dylan Asuncion        Northport RC           16.50m       54-01
  3 Aiden Coll            Baldwin Blazers         9.28m       30-05

                 11-12 (05-06) Girls Javelin Throw                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Olivia Spirakis       TSC                    10.89m       35-08

                 11-12 (05-06) Boys Javelin Throw                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Isayah Contreras      Explosion TC           23.87m       78-03
  2 Roman Rizzo           Northport RC           12.48m       40-11
  3 Noah Jackson          Baldwin Blazers        11.25m       36-10

                 13-14 (03-04) Boys Javelin Throw                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Zion Tucker-Rogers    Explosion TC           13.00m       42-07
  2 Liam Coll             Baldwin Blazers        12.42m       40-08

                Open Men 3000 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Eletto           Northport RC          9:41.28 
  2 Tom Miherilin         Northport RC         10:28.26 

                Open Men 400 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joshua Gali           Unattached              49.05 
  2 Jovanni Parkinson     Long Island Alliance    49.51 
  3 Jerel Williams        Foundation TC           55.20 
  4 Joe Meyer             Northport RC            56.48 

              Open Women 300 Meter Hurdles              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 MaryEllen Dankenbrink CTS Performance         45.06 

               Open Men 400 Meter Hurdles               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brandon Gilpin        Unattached              56.74 

               Open Women 100 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Midge Moore           Long Island Alliance    13.05 

                Open Men 100 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Felipe Custodio       Awone Fitness           10.90 
  2 Peter Dehazy          CTS Performance         11.04 
  3 Kerron Gonzalez       Unattached              11.37 
  4 Terrance Hinds        Unattached              11.39 
  5 Tysheem Griffin       Unattached              11.43 
  6 J.T Aggrey            Unattached              11.62 
  7 Joe Motis             Long Island Alliance    11.69 
  8 Justin Davis          Hillcrest Finest        11.80 
  9 Brian Walker          Scalphunter TC          12.02 
 10 Rocana Kim            Unattached              12.12 
 11 James Reiter          Family TC               12.63 
 12 Kevin Kasil           Foundation TC           13.18 

                Open Women One Mile Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Unattached            5:10.34 

                 Open Men One Mile Run                  
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 David DeSalva         Nova TC               4:43.13 
  2 Alex Eletto           Northport RC          4:59.07 
  3 Tom Miherilin         Northport RC          5:05.22 
  4 Jake Coleman          Long Island Alliance  5:17.49 

                Open Men 200 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Justin Davis          Hillcrest Finest        21.59 
  2 Felipe Custodio       Awone Fitness           21.96 
  3 Joseph Motis          Long Island Alliance    22.13 
  4 Jovanni Parkinson     Long Island Alliance    22.14 
  5 James Reiter          Family TC               22.18 
  6 Steven Waters         Bellmore Striders       22.67 
  7 Brian Walker          Scalphunter TC          22.85 
  8 Jerel Williams        Foundation TC           23.00 
  9 Tysheem Griffin       Unattached              23.47 
 10 J.T Aggrey            Unattached              23.67 

                Open Women 800 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Unattached            2:17.30 
  2 Maria Marascla        We Are Athletes       2:17.90 

                 Open Men 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Eletto           Northport RC          2:13.10 
  2 Ray Williams          We Are Athletes       2:13.50 
  3 Tom Miherilin         Northport RC          2:23.80 

                        Open Men Long Jump                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Jordan Agostino       Hauppauge               5.74m    18-09.75

                        Open Men Pole Vault                        
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Chris Weiner          Warehouse PV         13-06.00       4.12m
  2 Michael Frank         Warehouse PV         11-06.00       3.51m
  2 Alex Dempsey          Warehouse PV         11-06.00       3.51m

                        Open Women Shot Put                        
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Renee Lustin          Next Level AC           9.39m       30-09

                         Open Men Shot Put                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Gregory Gromling      LFC                    14.46m       47-05

                      Open Women Discus Throw                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Renee Lustin          Next Level AC          29.29m       96-01

                       Open Men Discus Throw                       
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Liam O'Connor         LFC                    45.39m      148-11
  2 Leon White            Long Island Alliance   41.25m      135-04
  3 Gregory Gromling      LFC                    36.31m      119-01
  4 Jared Coupe           Unattached             31.41m      103-00

             Masters 35 Men 3000 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Trent Hampton         We Are Athletes      11:00.39 

             Masters 45 Men 3000 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Steven Toto           GLIRC                11:29.27 

             Masters 55 Men 3000 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brian Hasenzahl       Northport RC         12:02.45 

            Masters 50 Women 400 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      2nd Wind Track Club   1:05.75 

             Masters 40 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jason McHugh          Gold Coast Harriers   1:00.84 

             Masters 45 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kirk Niemann          Unattached            1:03.93 

             Masters 50 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marc Nesbitt          Athletic Excellence     58.98 
  2 Kevin Arloff          Northport RC          1:04.27 

             Masters 65 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joe Picini            Phoenix Project       1:09.23 

            Masters 65 Men 300 Meter Hurdles            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                50.83 

            Masters 55 Women 100 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Debra Razzano-Nerud   Northport RC            16.84 

             Masters 35 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joseph Chiodi         Unattached              13.43 

             Masters 40 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Robert DeCillis       Unattached              13.14 

             Masters 45 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Adam Gossett          TFW                     15.14 

             Masters 50 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jim Reilly            2nd Wind Track Club     12.88 
  2 Mario Bowers          2nd Wind Track Club     14.32 
  3 Scott Gilbert         Northport RC            14.55 

             Masters 60 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Allan Robinson        2nd Wind Track Club     14.74 
  2 James Mc Dougall      GLIRC                   16.57 

             Masters 65 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marvin Russo          2C2W                    18.33 

              Masters 40 Men One Mile Run               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Gold Coast Harriers   5:25.32 

              Masters 45 Men One Mile Run               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kirk Niemann          Unattached            5:35.92 

              Masters 50 Men One Mile Run               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Frank Favilla         GLIRC                 6:00.86 

             Masters 45 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ramon Felix           Unattached              28.17 

             Masters 50 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mario Bowers          2nd Wind Track Club     28.96 
  2 Scott Gilbert         Northport RC            30.46 

             Masters 60 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 James Mc Dougall      GLIRC                   35.70 

             Masters 65 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                29.48 

              Masters 50 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC          2:35.60 

                     Masters 60 Men Long Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Daniel Harris         Unattached              5.19m    17-00.25

                    Masters 60 Men Triple Jump                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Daniel Harris         Unattached             10.72m    35-02.00

                     Masters 55 Men High Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Edward Donnellan      2nd Wind Track Club     1.50m     4-11.00
    1.40    1.45    1.50    
      P       O       XO    
  2 John Ross             2nd Wind Track Club     1.50m     4-11.00
    1.40    1.45    1.50    
      XO      O      XXO    

                     Masters 40 Men Pole Vault                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Steve Ingo            FDNY                 10-00.00       3.05m

                     Masters 75 Men Pole Vault                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 John Andresen         Warehouse PV          8-00.00       2.44m

                      Masters 45 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Justin Di Giorgi      Unattached             10.89m       35-08

                      Masters 65 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 John Kuziw            Northport RC            6.56m       21-06

                      Masters 80 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Rich Janson           Unattached              8.81m       28-10

                    Masters 60 Men Discus Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Robert Dealy          Northport RC           29.68m       97-04

                    Masters 65 Men Discus Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC           26.05m       85-05
  2 John Kuziw            Northport RC           17.22m       56-05

                    Masters 80 Men Discus Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Rich Janson           Unattached             21.19m       69-06

                   Masters 35 Men Javelin Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Robert Barnes         Awone Fitness          41.45m      135-11

                   Masters 55 Men Javelin Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Brian Hasenzahl       Northport RC           22.82m       74-10

                   Masters 60 Men Javelin Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Robert Dealy          Northport RC           27.27m       89-05

                   Masters 65 Men Javelin Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC           32.47m      106-06
  2 John Kuziw            Northport RC           18.96m       62-02