RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

          2017 Indoor Track Series Meet #1 - 1/15/2017           
            Suffolk Community College, Brentwood, NY             

         2003-2004 (13/14) Girls Mile Race Walk         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sydney Savickis       495 Track Club       11:45.93 

         2001-2002 (15/16) Girls Mile Race Walk         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Lucy Vayo             Unattached            9:36.02 

               Open Women Mile Race Walk                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maria Michta-Coffey   Walk USA              6:47.49 
  2 Katie Michta          Walk USA              7:39.43 
  3 Kristi Licursi        Marist College        7:46.27 
  4 Kayla Shapiro         Walk USA              8:28.18 
  5 Katie Miare           Marist College        8:38.67 

            Sub-Masters Women Mile Race Walk            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Cher Armstrong        Raleigh Walkers       9:18.86 

                Open Men Mile Race Walk                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brian Baccaglini      Nanuet HS             8:12.98 

             Masters 50 Men Mile Race Walk              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Bill Vayo             Unattached            8:32.21 

         2007-2008 (9/10) Girls 1500 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         5:42.44 

         2005-2006 (11/12) Girls 1500 Meter Run         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC         5:35.73 
  2 Kylie Becker          495 Track Club        7:26.70 

         2003-2004 (13/14) Girls 1500 Meter Run         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marina Bak            Northport RC          6:06.57 
  2 Diana Arevalo         Foundation TC         6:43.71 

         2001-2002 (15/16) Girls 1500 Meter Run         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Lea Stewart           Elmont                5:40.20 

         1999-2000 (17/18) Women 1500 Meter Run         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kali Keyes            We Are Athletes       5:26.21 

               Open Women 1500 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Katie Hempfling       SUNY New Paltz        5:26.85 

            Sub-Masters Women 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Unattached            5:08.20 

         2009+ (8 & under) Boys 1500 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Horace August         Baldwin Blazers       6:28.10 
  2 Mark Antaky           495 Track Club        6:50.21 

         2005-2006 (11/12) Boys 1500 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Nicholas Andrews      V-Tesse TC            5:43.84 
  2 Robbie Montusi        495 Track Club        6:58.89 
  3 Caleb Evan            495 Track Club        8:43.55 

         2003-2004 (13/14) Boys 1500 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brandon Meiner        Northport RC          5:36.20 
  2 Aaron Langston        Baldwin Blazers       5:42.39 
  3 Liam Coll             Baldwin Blazers       6:55.02 

         2001-2002 (15/16) Boys 1500 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Daniel Maass          Unattached            4:58.17 
  2 Hazen Hildebolt       Unattached            4:59.38 
  3 Michael Yarrington    Manhasset             5:01.28 
  4 Alex Schlaefer        Manhasset             5:31.73 

          1999-2000 (17/18) Men 1500 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Nicholas Harris       Manhasset             4:29.22 
  2 Milton Pirsos         Manhasset             4:42.77 
  3 Adam Stephen          Unattached            4:46.76 
  4 William Kleemann      Scalphunter TC        5:19.26 

                Open Men 1500 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joe Grieco            We Are Athletes       4:08.22 
  2 Ilya Wilson           Suffolk               4:28.99 
  3 Alex Eletto           Northport RC          4:33.73 
  4 James Dachille        New Hyde Park         4:41.36 
  5 Joe Coffey            Unattached            4:52.32 
  6 Thomas Mihailow       Northport RC          5:02.58 
  7 Chuck Shields         Greater Philadelphia  5:10.13 
  8 Ray Williams          We Are Athletes       5:15.87 

             Sub-Masters Men 1500 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Shawn Anderson        Huntington Athletic   4:50.70 

             Masters 40 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Trent Hampton         We Are Athletes       5:06.12 
  2 William Reitz         LIRRC                 6:10.00 

             Masters 45 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brian Cloherty        Bellmore Striders     5:42.66 

             Masters 50 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dan Dern              Unattached            5:01.12 

             Masters 55 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kevin McDermott       Unattached            5:20.67 

      2005-2006 (11/12) Girls 4x400 Meter Relay       
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Explosion Track Club                      5:11.11 
  2 495 Track Club                            5:28.92 

      2003-2004 (13/14) Girls 4x400 Meter Relay       
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 495 Track Club                            4:47.56 
  2 Explosion Track Club                      4:57.59 

             Open Women 4x400 Meter Relay             
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 We Are Athletes                           4:44.14 

           Masters Women 4x400 Meter Relay            
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 We Are Athletes                           5:35.26 

       2005-2006 (11/12) Boys 4x400 Meter Relay       
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 495 Track Club                            5:07.53 

       2003-2004 (13/14) Boys 4x400 Meter Relay       
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bellmore PAL                              5:33.11 

       1999-2000 (17/18) Men 4x400 Meter Relay        
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Scalphunter TC                            4:14.12 

           Masters Mixed 4x400 Meter Relay            
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
                        Womwn                         
------------------------------------------------------
  1 Northport RC                              4:31.73 
      1) Vicki Fox             2) Dale Drueckhammer     
      3) Roxanne Brockner      4) Kevin Arloff          

               PeeWee Girls 55 Meter Dash               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Avery Rosers          Unattached              11.34 
  2 Madison Granito       Run DMG Fit             12.24 
  3 Sophia Duffy          Unattached              13.97 
  4 Chloe Rosers          Unattached              14.27 
  5 Maya Dillon           Unattached              15.94 
  6 Morgan Andrews        Baldwin Blazers         16.00 
  7 Gabriella Duffy       Unattached              20.14 

         2009+ (8 & under) Girls 55 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Isabella Gonzales     Run DMG Fit             10.03 
  2 Morgan Daley          Explosion Track Club    10.48 
  3 Abigale Lett          Run DMG Fit             10.50 
  4 Olivia Jean Pierre    V-Tesse TC              11.53 
  5 Sabrina Shea          Unattached              12.00 

           2007-2008 (9/10) Girls 55 Meter Dash            
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Rhianna Miller        2C2W                      8.5   1
  2 Sierra Burnett        Explosion Track Club      9.0   1
  3 Nylah Green           2C2W                      9.7   1
  4 Alexander Mateo       2C2W                     10.0   1
  5 Stephanie Ahee        Bellmore PAL             10.6   1
  5 Cecilia Michel        Bellmore PAL             10.6   2
  7 Nora Nemickas         495 Track Club           10.7   2
  8 Hannah Michel         Bellmore PAL             11.5   1
  9 Lana Jewett           Bellmore PAL             11.7   2
 10 Hayden Shields        495 Track Club           50.4   2

           2005-2006 (11/12) Girls 55 Meter Dash           
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Stephanie Weiner      Central Islip PAL        8.29   1
  2 Jaylene Rodriguez     Foundation TC            8.48   1
  3 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL             8.56   2
  4 Dimiya Barnes         2C2W                     9.01   1
  5 Lauren Perkins        2C2W                     9.15   2
  6 Maysse Williams       V-Tesse TC               9.38   2
  7 Megan Mc Dougall      GLIRC                    9.63   2
  8 Julia Immatteo        Run DMG Fit              9.86   1

           2003-2004 (13/14) Girls 55 Meter Dash           
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Olivia Miller         2C2W                     7.64   1
  2 Danielle Phillip      2C2W                     8.44   1
  3 Syria Johnson         Awone Track & Fitnes     8.56   2
  4 Alexa Boniberger      Beach Street MS          8.70   1
  5 Maura Maloney         Foundation TC            8.92   2
  6 Christina Gayle       Northport RC             8.94   1
  7 Makena McManus        Run DMG Fit              9.40   2

         2001-2002 (15/16) Girls 55 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Natalie Adam          Jericho                  8.10 
  2 Deanna Atako          V-Tesse TC               8.42 

               PeeWee Boys 55 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julian Gonzalez       Run DMG Fit             12.22 
  2 Jackson Howley        Unattached              12.39 
  3 Cordell Campbell      Speed & Power           12.99 
  4 Christopher Phelen    Foundation TC           14.93 
  5 Caden Baer            Unattached              20.73 
  6 Marcello DiPaola      Run DMG Fit             21.33 
  7 Paolo Granito         Run DMG Fit             21.65 
  8 Owen Howley           Unattached              26.41 

          2009+ (8 & under) Boys 55 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Michael Grannum       Explosion Track Club     8.94 
  2 Shane Dillon          SAFC Dragons             9.38 
  3 Harrison St. Thomas   Bellmore PAL             9.84 
  4 Luca Granito          Run DMG Fit             10.53 
  5 Nolan Broderick       V-Tesse TC              10.96 
  6 Jack Penney           Gold Coast Harriers     11.49 
  7 Connor Shea           Unattached              12.35 

            2007-2008 (9/10) Boys 55 Meter Dash            
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Chase Holt            V-Tesse TC               9.01   1
  2 Brendan Ramirez       Bellmore PAL             9.26   2
  3 Sean O'Connor         Baldwin Blazers          9.29   1
  4 Dylon Gray-Cohen      Run DMG Fit              9.91   2
  5 Jordan Andrella       Baldwin Blazers          9.93   2
  6 Grayson West          495 Track Club          10.14   1
  7 Jaiden Sylvester      Bellmore PAL            10.33   1
  8 Michael Immatteo      Run DMG Fit             10.34   2
  9 Gianluca DiPaolo      Run DMG Fit             10.91   3
 10 Jim Glass             495 Track Club          11.03   3
 11 Aidan Coll            Baldwin Blazers         11.61   3
 12 Chris Tsiolis         Run DMG Fit             11.63   3
 13 Joseph Mecalizzi      Unattached              11.82   1

           2005-2006 (11/12) Boys 55 Meter Dash            
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Cedric Jean Pierre    V-Tesse TC               8.23   1
  2 Bodhi Geslani         Unattached               8.72   2
  3 Christopher Baer      Unattached               8.78   1
  4 David Herlihy         Bellmore PAL             9.70   1
  5 Tyler Granito         Run DMG Fit              9.83   1
  6 Alex Ramirez          Bellmore PAL             9.85   1
  7 Stephen Tsiolis       Run DMG Fit             10.46   1
  8 Vincent Milano        Run DMG Fit             10.49   2
  9 Mikael Dahl           Foundation TC           10.69   2

          2003-2004 (13/14) Boys 55 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Asad Webb             V-Tesse TC               7.63 
  2 Bryce Ridley          Explosion Track Club     7.66 
  3 Clemone Campbell      Speed & Power            8.69 
  4 Aidan Loughlin        Northport RC             9.25 

          2001-2002 (15/16) Boys 55 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Andrew Decoteau       Explosion Track Club     7.02 
  2 Eric Dennis           PT Jetaz                 7.35 
  3 Julian Desrosiers     Explosion Track Club     7.50 

          1999-2000 (17/18) Men 55 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ronald Beard          CTS Performance          6.89 
  2 Quentin Bucknor       2C2W                     6.97 
  3 Trae - Jon Barnes     2C2W                     7.02 

                Open Women 60 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Samantha Pollucci     Foundation TC            8.17 
  2 Allura Leggard        Unattached               8.37 
  3 Amber Padden          Unattached               9.94 

             Masters 40 Women 60 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Latrica Dendy         Southwest Sprinters      8.84 

             Masters 45 Women 60 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Deaneth Edwards       Southwest Sprinters      9.15 

             Masters 50 Women 60 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      Northport RC             8.80 

             Masters 55 Women 60 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC            10.08 

                  Open Men 60 Meter Dash                   
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Amechi Egbe           CTS Performance          6.96   1
  2 Rushane Meade         Awone Track & Fitnes     7.17   1
  3 Jeloni Williams       Foundation TC            7.20   1
  4 James D'Onofrio       Foundation TC            7.30   2
  5 Dwight Corley         Suffolk                  7.39   1
  6 Donovan Tulloch       CTS Performance          7.40   1
  7 Dimitri Corley        Unattached               7.43   2
  8 Andrew Smith          Unattached               7.50   2
  9 Brian Walker          Scalphunter TC           7.67   3
 10 Clinton Aurelien      Southwest Sprinters      7.70   3
 11 Joseph Motis          Scalphunter TC           7.75   3
 12 Andrew Tartt          Suffolk                  7.82   1
 13 Marcus Reid           Unattached               7.92   2
 14 Vitaly Mirsky         2nd Wind Track Club      8.11   3

              Masters 50 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jim Reilly            2nd Wind Track Club      8.03 
  2 Mario Bowers          2nd Wind Track Club      8.95 

              Masters 55 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind Track Club      8.37 
  2 Donald Archer         2nd Wind Track Club      8.39 
  3 Matthew Weiss         2nd Wind Track Club      9.06 

              Masters 60 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Allan Robinson        2nd Wind Track Club      9.14 
  2 James Mc Dougall      GLIRC                   10.08 
  3 Jonathan Golden       We Are Athletes         10.15 
  4 Marvin Russo          2C2W                    10.50 

              Masters 65 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Gabe Hickey           We Are Athletes         11.25 

              Masters 70 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Bill Indek            Shore AC                11.71 
  2 Richard Gunzel        Bohemia TC              12.08 

              Masters 75 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ed Kent               Unattached              11.97 

              Masters 80 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jack Hanley           We Are Athletes         11.93 

         2009+ (8 & under) Girls 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marianna Duffy        Unattached            3:21.96 
  2 Madison Howley        Unattached            3:56.65 

          2007-2008 (9/10) Girls 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         2:53.05 
  2 Eden McDermott        Foundation TC         3:38.33 

         2005-2006 (11/12) Girls 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marissa Mc Dougall    GLIRC                 2:54.77 
  2 Olivia Simonetti      Foundation TC         2:57.32 
  3 Saniya Hayden         Baldwin Blazers       2:59.35 
  4 Amanda Probst         495 Track Club        3:00.37 
  5 Carli Sheiffel        495 Track Club        3:08.76 
  6 Samantha Ruffini      495 Track Club        3:11.37 
  7 Lara Booth-Alam       495 Track Club        3:16.33 

         2003-2004 (13/14) Girls 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Catherine Shaw        Babylon               2:52.29 
  2 Virgina Holt          495 Track Club        2:56.49 
  3 Laura Liebowitz       495 Track Club        3:00.29 
  4 Kayleigh Ryan         495 Track Club        3:00.51 
  5 Briana Grant          495 Track Club        3:00.72 
  6 Diana Arevalo         Foundation TC         3:13.73 
  7 Sophia Karl           Old Field MS          3:26.30 

         2001-2002 (15/16) Girls 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Lea Stewart           Elmont                2:46.49 
  2 Julissa Martinez-Fran Unattached            2:54.11 
  3 Deanna Atako          V-Tesse TC            2:57.38 

         1999-2000 (17/18) Women 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kali Keyes            We Are Athletes       2:45.67 

                Open Women 800 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Unattached            2:29.08 
  2 Maria Maraucia        We Are Athletes       2:31.36 
  3 Melanie Fume          We Are Athletes       2:35.38 
  4 Shemayne Williams     Unattached            3:04.74 

             Masters 55 Women 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mary Lenzi            We Are Athletes       3:08.63 

          2009+ (8 & under) Boys 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Horace Auguste        Baldwin Blazers       3:35.47 
  2 Daniel Schlosser      V-Tesse TC            3:52.74 

          2007-2008 (9/10) Boys 800 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Milo Auguste III      Baldwin Blazers       2:53.41 
  2 Joaquin Koger         V-Tesse TC            3:02.29 
  3 Bryson Anderson       V-Tesse TC            3:10.17 

          2005-2006 (11/12) Boys 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Tyler Means           Baldwin Blazers       2:34.90 
  2 Brian Liebowitz       495 Track Club        2:42.94 
  3 Nicholas Andrews      V-Tesse TC            2:55.21 
  4 Zachary Young         495 Track Club        2:58.21 
  5 Douglas Antaky        495 Track Club        2:59.33 
  6 Maxwell Haynes        Foundation TC         3:04.74 
  7 Kaedon West           495 Track Club        3:05.92 
  8 Noah Jackson          Baldwin Blazers       3:16.21 

          2003-2004 (13/14) Boys 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Schmuck          Bellmore PAL          2:35.24 
  2 Bashir Triggs         V-Tesse TC            2:35.29 
  3 Ethan                 Northport RC          2:54.72 
  4 Anthony Scotto        Bellmore PAL          2:57.15 
  5 Aaron Langston        Baldwin Blazers       3:08.87 
  6 Liam Coll             Baldwin Blazers       3:29.87 

          2001-2002 (15/16) Boys 800 Meter Run          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mutiu Shittu          V-Tesse TC            2:18.62 
  2 Malique Williams      V-Tesse TC            2:19.87 
  3 John Conaty           Scalphunter TC        2:31.00 

                 Open Men 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joe Grieco            We Are Athletes       1:59.47 
  2 Jerel Williams        Foundation TC         2:07.34 
  3 Ryan Evans            Unattached            2:13.50 
  4 Alex Eletto           Northport RC          2:14.03 
  5 James Dachille        New Hyde Park         2:21.36 
  6 Thomas Mihailow       Northport RC          2:28.28 
  7 Ray Williams          We Are Athletes       2:31.69 
DNF Kamal Osibara         Awone Track & Fitnes       NT 

              Masters 35 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brendan Dagan         Unattached            2:18.16 

              Masters 40 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 William Reitz         LIRRC                 2:52.40 

              Masters 45 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Gold Coast Harriers   2:28.77 

              Masters 55 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Northport RC          2:30.27 
  2 B Hasenzahl           Northport RC          2:47.54 

              Masters 60 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Emmanuel Brody        Shore AC              2:48.69 

              Masters 65 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC          3:05.55 

              Masters 75 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joe Cordero           Unattached            3:56.81 

         2009+ (8 & under) Girls 400 Meter Dash         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Christina Duffy       Unattached            1:38.81 

         2007-2008 (9/10) Girls 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sariah Doresca        V-Tesse TC            1:20.32 
  2 Lana Jewett           Bellmore PAL          1:33.47 

         2005-2006 (11/12) Girls 400 Meter Dash         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Megan Mc Dougall      GLIRC                 1:31.66 
  2 Kylie Becker          495 Track Club        1:31.97 
  3 Renee McKean          Unattached            1:32.48 

         2003-2004 (13/14) Girls 400 Meter Dash         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Catherine Shaw        Babylon               1:16.37 
  2 Sydney Savickis       495 Track Club        1:36.28 

         2001-2002 (15/16) Girls 400 Meter Dash         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sarah Dern            Unattached            1:20.13 

         1999-2000 (17/18) Women 400 Meter Dash         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alexa Cooper          Academy Speed         1:05.97 

               Open Women 400 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 MaryEllen Dankenbrink Unattached            1:04.24 

            Masters 40 Women 400 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Latrica Dendy         Southwest Sprinters   1:01.71 

          2007-2008 (9/10) Boys 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Nigel Basnight        Explosion Track Club  1:10.80 
  2 Mikhi William         V-Tesse TC            1:17.84 
  3 Joaquin Koger         V-Tesse TC            1:18.94 
  4 Grayson West          495 Track Club        1:32.20 
  5 Hayden Shields        495 Track Club        1:39.67 
  6 Jim Glass             495 Track Club        1:41.16 

         2005-2006 (11/12) Boys 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Cedric Jean Pierre    V-Tesse TC            1:12.02 
  2 Lucas Bradley         Northport RC          1:24.27 
  3 Robbie Montusi        495 Track Club        1:29.34 
  4 Caleb Evan            495 Track Club        2:01.73 

         2003-2004 (13/14) Boys 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Asad Webb             V-Tesse TC            1:02.91 
  2 Sean Largie           V-Tesse TC            1:08.32 
  3 Bashir Triggs         V-Tesse TC            1:09.47 
  3 Clemone Campbell      Speed & Power         1:09.47 
  5 John Boniburger       Beach Street MS       1:10.70 
  6 Brandon Meiner        Northport RC          1:11.73 

         2001-2002 (15/16) Boys 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mutiu Shittu          V-Tesse TC              57.16 
  2 Malique Williams      V-Tesse TC            1:00.07 
  3 Christopher James     Explosion Track Club  1:06.07 

          1999-2000 (17/18) Men 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Liam Curran           Scalphunter TC          57.13 
  2 David Shea            Unattached            1:00.36 
  3 Joe Galante           Scalphunter TC        1:01.50 

                Open Men 400 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Felipe Custodio       Awone Track & Fitnes    51.06 
  2 Jahmel Milledge       Buffalo State           56.59 
  3 Marcus Reid           Unattached              58.49 
  4 Alex Eletto           Northport RC          1:01.02 
  5 Thomas Mihailow       Northport RC          1:08.58 

             Masters 35 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brendan Dagan         Unattached            1:05.12 

             Masters 45 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC          1:04.51 

             Masters 55 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Silas Murray          2nd Wind Track Club     59.30 

             Masters 60 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Samuel Gray           Quiet Storm           1:04.52 
  2 Anthony Baker         GUH                   1:12.22 

             Masters 80 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jack Hanley           We Are Athletes       1:50.57 

         2009+ (8 & under) Girls 200 Meter Dash         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Abigale Lett          Run DMG Fit             40.04 
  2 Olivia Jean Pierre    V-Tesse TC              47.48 

           2007-2008 (9/10) Girls 200 Meter Dash           
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Rhianna Miller        2C2W                    32.70   1
  2 Sierra Burnett        Explosion Track Club    34.47   1
  3 Nylah Green           2C2W                    35.81   1
  4 Alexander Mateo       2C2W                    38.23   1
  5 Isabella Gonzales     Run DMG Fit             38.96   2
  6 Cecilia Michel        Bellmore PAL            40.44   2
  7 Stephanie Ahee        Bellmore PAL            41.49   2
  8 Hannah Michel         Bellmore PAL            48.23   1

          2005-2006 (11/12) Girls 200 Meter Dash           
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL            31.21   2
  2 Ana James             Explosion Track Club    31.73   1
  3 Jaylene Rodriguez     Foundation TC           31.91   1
  4 Renelle Grannum       Explosion Track Club    31.99   1
  5 Lauren Perkins        2C2W                    32.65   1
  6 Saniya Hayden         Baldwin Blazers         33.35   1
  7 Marissa Mc Dougall    GLIRC                   33.76   2
  8 Jenesis Bristol       Explosion Track Club    33.80   1
  9 Maysse Williams       V-Tesse TC              33.93   2
 10 Mikayla Johnson       Explosion Track Club    36.60   1

          2003-2004 (13/14) Girls 200 Meter Dash           
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Olivia Miller         2C2W                    27.56   1
  2 Joanie Mondesir       Explosion Track Club    28.80   1
  3 Jahmilia Dennis       Explosion Track Club    28.84   1
  4 Danielle Phillip      2C2W                    31.33   1
  5 Syria Johnson         Awone Track & Fitnes    31.64   2
  6 Alexa Boniberger      Beach Street MS         32.13   2
  7 Linsey Matthews-Corre Explosion Track Club    32.78   2
  8 Christina Gayle       Northport RC            34.34   1
  9 Makena McManus        Run DMG Fit             34.35   2

         2001-2002 (15/16) Girls 200 Meter Dash         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Natalie Adam          Jericho                 30.34 

               Open Women 200 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Samantha Pollucci     Foundation TC           28.47 

            Masters 55 Women 200 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC            33.17 

         2009+ (8 & under) Boys 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Michael Grannum       Explosion Track Club    33.45 
  2 Shane Dillon          SAFC Dragons            34.01 
  3 Bryson Anderson       V-Tesse TC              39.27 
  4 Harrison St. Thomas   Bellmore PAL            42.36 
  5 Daniel Schlosser      V-Tesse TC              45.56 

           2007-2008 (9/10) Boys 200 Meter Dash            
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Nigel Basnight        Explosion Track Club    30.50   1
  2 Milo Auguste III      Baldwin Blazers         30.80   1
  3 Mikhi William         V-Tesse TC              32.62   2
  4 Chase Holt            V-Tesse TC              35.10   1
  5 Brendan Ramirez       Bellmore PAL            35.41   2
  6 Sean O'Connor         Baldwin Blazers         36.06   1
  7 Jordan Andrella       Baldwin Blazers         36.95   2
  8 Dylon Gray-Cohen      Run DMG Fit             39.30   2
  9 Jaiden Sylvester      Bellmore PAL            40.86   1
 10 Mikael Dahl           Foundation TC           43.82   2
 11 Nolan Broderick       V-Tesse TC              45.49   1
 12 Aidan Coll            Baldwin Blazers         45.99   2

         2005-2006 (11/12) Boys 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Tyler Means           Baldwin Blazers         29.26 
  2 Bodhi Geslani         Unattached              33.43 
  3 Noah Jackson          Baldwin Blazers         36.04 
  4 Alex Ramirez          Bellmore PAL            36.88 

         2003-2004 (13/14) Boys 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Asad Webb             V-Tesse TC              26.47 
  2 Bryce Ridley          Explosion Track Club    28.13 
  3 Ethan Brazler         Northport RC            31.07 

         2001-2002 (15/16) Boys 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Andrew Decoteau       Explosion Track Club    24.82 
  2 Christopher James     Explosion Track Club    27.26 
  3 Julian Desrosiers     Explosion Track Club    27.74 
  4 Tilik Simpson-Young   PT Jetaz                30.59 

          1999-2000 (17/18) Men 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Trae - Jon Barnes     2C2W                    24.74 
  2 Joshua Raffington     Long Island Elite       24.79 
  3 Alperen Demir         We Are Athletes         25.66 
  4 David Shea            Unattached              27.67 
  5 Christian Contreras   PT Jetaz                31.35 

                  Open Men 200 Meter Dash                  
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Nigel Green           Academy Speed           22.50   1
  2 Rushane Meade         Awone Track & Fitnes    23.28   1
  3 Jeloni Williams       Foundation TC           23.50   1
  4 Dwight Corley         Suffolk                 24.00   1
  5 Brian Walker          Scalphunter TC          24.70   1
  6 Dimitri Corley        Unattached              24.72   1
  7 Joseph Motis          Scalphunter TC          25.11   2
  8 Vitaly Mirsky         2nd Wind Track Club     26.69   2

             Masters 40 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 William Reitz         LIRRC                   32.07 

             Masters 55 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Donald Archer         2nd Wind Track Club     27.82 

             Masters 60 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Emmanuel Brody        Shore AC                31.29 
  2 Anthony Baker         GUH                     32.24 
  3 James Mc Dougall      GLIRC                   36.78 

             Masters 65 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Gabe Hickey           We Are Athletes         43.16 
  2 Bill Indek            Shore AC                44.34 

             Masters 70 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Richard Gunzel        Bohemia TC              48.40 

             Masters 75 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joe Cordero           Unattached              43.92 

             Masters 80 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jack Hanley           We Are Athletes         38.44 

           Masters 40 Women 60 Meter Hurdles            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kimberly Touya        2nd Wind Track Club     10.87 

           Masters 50 Women 60 Meter Hurdles            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      Northport RC            11.16 

           Masters 55 Women 60 Meter Hurdles            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC            13.05 

           Masters 65 Women 60 Meter Hurdles            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sheryl Hall           Unattached              13.37 

                 2009+ (8 & under) Girls Long Jump                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Madison Howley        Unattached              2.67m     8-09.00

                 2005-2006 (11/12) Girls Long Jump                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Stephanie Weiner      Central Islip PAL       4.13m    13-06.50
  2 Ana James             Explosion Track Club    3.88m    12-08.75
  3 Ka'shya Hawkins       Foundation TC           3.58m    11-08.75
  4 Julia Immatteo        Run DMG Fit             3.13m    10-03.00
  5 Dimiya Barnes         2C2W                    2.60m     8-06.25

                 2003-2004 (13/14) Girls Long Jump                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Samiya Turner         Foundation TC           4.31m    14-01.50
  2 Joanie Mondesir       Explosion Track Club    4.05m    13-03.25

                 2001-2002 (15/16) Girls Long Jump                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kianna Hawkins        Foundation TC           4.94m    16-02.50
  2 Julissa Martinez-Fran Unattached              3.71m    12-02.00

                 1999-2000 (17/18) Women Long Jump                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Blythe Hehmeyer       Unattached              4.96m    16-03.25

                 2009+ (8 & under) Boys Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Luca Granito          Run DMG Fit             2.35m     7-08.50
  2 Julian Gonzalez       Run DMG Fit             1.93m     6-03.75

                  2007-2008 (9/10) Boys Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Michael Immatteo      Run DMG Fit             2.28m     7-05.75
  2 Chris Tsiolis         Run DMG Fit             1.89m     6-02.25
  3 Gianluca DiPaolo      Run DMG Fit             1.81m     5-11.25

                 2005-2006 (11/12) Boys Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Christopher Baer      Unattached              3.93m    12-10.50
  2 Tyler Granito         Run DMG Fit             3.49m    11-05.25
  3 Vincent Milano        Run DMG Fit             2.73m     8-11.50
  4 Stephen Tsiolis       Run DMG Fit             2.18m     7-01.75

                 2003-2004 (13/14) Boys Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Sean Largie           V-Tesse TC              4.51m    14-09.50
  2 Aidan Loughlin        Northport RC            3.78m    12-04.75

                 2001-2002 (15/16) Boys Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Julian Desrosiers     Explosion Track Club    5.25m    17-02.50

                  1999-2000 (17/18) Men Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Quentin Bucknor       2C2W                    6.11m    20-00.50
  2 Chris Putnam          Scalphunter TC          5.98m    19-07.25
  3 Harrison Treble       Oyster Bay              5.82m    19-01.00
  4 Michael Jones         Unattached              5.66m    18-06.75
  5 Robert Ferrara        Scalphunter TC          5.56m    18-02.75
  6 Chris Syrett          Unattached              5.29m    17-04.25

                        Open Men Long Jump                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Dwight Corley         Suffolk                 6.44m    21-01.50

                     Masters 65 Men Long Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Wayne Tavares         GBTC                    3.25m    10-07.75

                2003-2004 (13/14) Girls Triple Jump                
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Samiya Turner         Foundation TC           9.09m    29-09.75

                2001-2002 (15/16) Girls Triple Jump                
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kayla Hawkins         Foundation TC           9.13m    29-11.25

                1999-2000 (17/18) Women Triple Jump                
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Blythe Hehmeyer       Unattached             10.84m    35-06.75

                 1999-2000 (17/18) Men Triple Jump                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Harrison Treble       Oyster Bay             12.38m    40-07.25
  2 Joselino Molina       Unattached             12.25m    40-02.25
  3 Michael Jones         Unattached             11.65m    38-02.50
  4 Chris Syrett          Unattached             10.68m    35-00.25

                    Masters 65 Men Triple Jump                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC            7.58m    24-10.25

                    Masters 75 Men Triple Jump                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Ed Kent               Unattached              6.21m    20-04.50

                 2005-2006 (11/12) Girls High Jump                 
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Ka'shya Hawkins       Foundation TC           1.14m     3-08.75

                 2005-2006 (11/12) Boys High Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Brian Liebowitz       495 Track Club          1.10m     3-07.25
  2 Douglas Antaky        495 Track Club          1.00m     3-03.25

                  1999-2000 (17/18) Men High Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Chris Syrett          Unattached              1.65m     5-04.75
  2 Harrison Treble       Oyster Bay              1.55m     5-01.00

                     Masters 55 Men High Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Edward Donnellan      2nd Wind Track Club     1.50m     4-11.00
  2 John Ross             2nd Wind Track Club     1.40m     4-07.00

                     Masters 65 Men High Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Wayne Tavares         GBTC                    1.35m     4-05.00

                 2005-2006 (11/12) Girls Shot Put                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Alania Sylvester      Bellmore PAL            4.49m       14-08
  2 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL            4.47m       14-07

                 2001-2002 (15/16) Girls Shot Put                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Mary Syrett           Unattached              6.73m       22-00

                 1999-2000 (17/18) Women Shot Put                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Helen Filosa          Northport RC            9.97m       32-08

                     Masters 65 Women Shot Put                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Sheryl Hall           Unattached              7.03m       23-00

                  2005-2006 (11/12) Boys Shot Put                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Sage Sylvester        Bellmore PAL            6.72m       22-00

                  2003-2004 (13/14) Boys Shot Put                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL            5.45m       17-10

                  2001-2002 (15/16) Boys Shot Put                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Zaire McQueen         PT Jetaz               10.93m       35-10
  2 Anthony Arana         PT Jetaz                7.58m       24-10

                  1999-2000 (17/18) Men Shot Put                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Andrew Sailpaugh      Unattached             12.31m       40-04
  2 Esteven Solano        PT Jetaz               10.11m       33-02

                      Masters 50 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Alex Filosa           Northport RC           10.73m       35-02

                      Masters 60 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Joe Kessell           Unattached             10.42m       34-02

                      Masters 80 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Rich Janson           Unattached              8.96m       29-04
  2 Ed Joyce              Unattached              8.64m       28-04