RaceTab by MileSplit/FloSports     sheryl hall, USATF Long Island

      2017 Long Island Spring Opener - 4/23/2017 6:56:03 PM      
           Valley Stream North HS, Franklin Square, NY           

                Open Men 100 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Felipe Custodio       Awone TC                10.80 

               Open Men 110 Meter Hurdles               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Andrew Smith          Unattached              16.10 

                Open Men 1500 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Eletto           Nortport RC           4:38.90 
  2 Thomas Mihailin       Nortport RC           4:50.50 
  3 Joe Meyer             Nortport RC           4:56.30 

                Open Men 200 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Felipe Custodio       Awone TC                21.80 

                Open Men 3000 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sean Mahon            Bellmore Striders     9:18.50 
  2 Alex Eletto           Nortport RC          10:14.80 
  3 Thomas Mihailin       Nortport RC          11:47.20 

              Open Men 4x100 Meter Relay              
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Awone TC                                    49.70 

                 Open Men 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kanai Vibert          Unattached            2:00.60 
  2 Alex Eletto           Nortport RC           2:39.10 
  3 Thomas Mihailin       Nortport RC           3:01.30 

                 Open Men Discus Throw                  
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Liam O'Connor         Unattached             159-06 

              Open Women 100 Meter Hurdles              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Amber Padden          Unattached              21.40 

               Open Women 1500 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Indira Avila          Boldest Running Club  4:58.00 

               Open Women 3000 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Victoria Korniev-Robi Bellmore Striders    10:15.30 

                Open Women 800 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maria Marascia        Unattached            2:22.60 

                   8&U Boys Long Jump                   
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Tyler Mastrandrea     Oceanside Little Fee  7-07.00 

                9/10 Boys 100 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Calvin Chang          Unattached              14.60 
  2 Anvit Vemuri          Bellmore PAL            16.30 
  3 Ryan Anderson         Bellmore PAL            16.80 
  4 Kenny Erker           Unattached              22.20 

                9/10 Boys 200 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ryan Anderson         Bellmore PAL            38.20 

                9/10 Boys 400 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jake Dyer             Oceanside Little Fee  1:23.80 
  2 Jonathan Mastrandrea  Oceanside Little Fee  1:34.70 
  3 Tyler Mastrandrea     Oceanside Little Fee  1:44.40 

                9/10 Boys 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Anvit Vemuri          Bellmore PAL          3:25.20 

                  9/10 Boys Long Jump                   
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Calvin Chang          Unattached           12-04.00 
  2 Anvit Vemuri          Bellmore PAL         11-06.00 
  3 Ryan Anderson         Bellmore PAL         10-04.00 
  4 Jonathan Mastrandrea  Oceanside Little Fee  9-04.00 

               9/10 Girls 100 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rhianna Miller        2C2W                    14.70 
  2 Nylah Green           2C2W                    15.70 
  3 Sophia Erker          Unattached              18.10 

               9/10 Girls 200 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rhianna Miller        2C2W                    32.50 
  2 Nylah Green           2C2W                    34.70 
  3 Alexandra Mateo       2C2W                    39.40 

               9/10 Girls 400 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alexandra Mateo       2C2W                  1:29.50 

               11/12 Boys 100 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                    13.40 
  2 Kamar Birthwright     Athletic Excellence     14.90 

               11/12 Boys 200 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                    27.50 

               11/12 Girls 100 Meter Dash               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      VS PAL                  14.10 

               11/12 Girls 200 Meter Dash               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      VS PAL                  28.90 
  2 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL            30.70 
  3 Jaylene Rodriguez     Foundation TC           31.10 
  4 Kiersten Beirne       Oceanside Little Fee    36.40 

               11/12 Girls 400 Meter Dash               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jaylene Rodriguez     Foundation TC         1:16.30 

              11/12 Girls 80 Meter Hurdles              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL            19.90 

               13/14 Boys 100 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ryan John             Unattached              13.20 
  2 Aadil Alli            Unattached              13.80 
  3 Clemone Campbell      Speed Power             14.10 
  4 Elias Bonhomme        Unattached              16.60 

              13/14 Boys 100 Meter Hurdles              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ryan John             Unattached              19.30 
  2 Aadil Alli            Unattached              20.20 

               13/14 Boys 200 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Clemone Campbell      Speed Power             29.50 

               13/14 Boys 400 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Schmuck          Unattached            1:05.20 

                  13/14 Boys Long Jump                  
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Ryan John             Unattached           15-03.00 
  2 Aadil Alli            Unattached           12-11.00 

               13/14 Girls 100 Meter Dash               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Syria Johnson         Awone TC                13.90 

               13/14 Girls 200 Meter Dash               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Syria Johnson         Awone TC                30.00 

                  13/14 Girls Shot Put                  
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Adrianna Linneth Lamb Awone TC             19-03.00 

               15/16 Boys 100 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Corey Powell          2C2W                    12.10 
  2 Ryan Williams         Unattached              12.20 
  3 Steven Alexandre      Unattached              12.80 

               15/16 Boys 1500 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Teddy Grace           Unattached            5:07.30 

               15/16 Boys 200 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jacob Schoenfeld      Unattached              23.90 
  2 Corey Powell          2C2W                    24.00 
  3 Ryan Williams         Unattached              26.70 
  4 Steven Alexandre      Unattached              27.50 

               15/16 Boys 400 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jacob Schoenfeld      Unattached              54.80 
  2 Madisson Williams     Unattached            1:00.50 
  3 Dakari Chenault       Ruff Kutz             1:07.20 

                15/16 Boys Discus Throw                 
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Aadam Alli            Unattached              59-10 
  2 Jonathan Sofield      Unattached              57-08 

                  15/16 Boys Long Jump                  
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Aadam Alli            Unattached            9-01.00 

                  15/16 Boys Shot Put                   
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Jonathan Sofield      Unattached           24-06.00 
  2 Aadam Alli            Unattached           22-08.00 

                15/16 Men Javelin Throw                 
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Dakari Chenault       Ruff Kutz               88-09 
  2 Jonathan Sofield      Unattached              50-10 

               17/18 Boys 100 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Toussaint        2C2W                    11.40 
  2 Quentin Bucknor       2C2W                    11.60 

                17/18 Men 1500 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 JP Grace              Locust Valley         5:25.50 

                17/18 Men 400 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 J Raffington          Unattached              55.90 

                17/18 Men 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Claude Darula         Awone TC              2:14.30 
  2 Christopher Mitto     Awone TC              2:18.20 

                 17/18 Men Discus Throw                 
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Jack Pihlkar          Unattached             161-06 
  2 Bryan Nicholson       Unattached             138-07 
  3 Kevin Cetin           LI Alliance            128-11 
  4 Dean Tischer          Unattached              84-08 

                17/18 Men Javelin Throw                 
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Dean Tischer          Unattached              80-09 

                  17/18 Men Long Jump                   
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Alex Toussaint        2C2W                 18-09.00 
  2 Quentin Bucknor       2C2W                 18-08.00 

                   17/18 Men Shot Put                   
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Kevin Cetin           LI Alliance          42-02.00 

               17/18 Women 400 Meter Dash               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Vinnelle Grant        Unattached            1:01.80 
  2 Gabrielle Chenault    Unattached            1:03.90 

               17/18 Women 800 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Erika Feurtado        Unattached            2:42.40 
  2 Kali Keyes            We are Athletes       2:50.40 
  3 Vinnelle Grant        Unattached            2:53.20 

            Masters 35-39 Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joseph Chiodi         TFW                     12.60 
  2 Robert DeCillis       TFW                     12.70 

            Masters 35-39 Men 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joseph Chiodi         TFW                     26.60 
  2 Robert DeCillis       TFW                     26.70 

            Masters 35-39 Men 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joseph Chiodi         TFW                   1:01.60 
  2 Robert DeCillis       TFW                   1:04.90 

           Masters 40-44 Women 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Latrica Dendy         Southwest Sprinters     13.90 

            Masters 45-49 Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Adam Gossett          TFW                     15.00 

            Masters 45-49 Men 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Gold Coast Harriers   5:03.00 

            Masters 45-49 Men 3000 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brian Cloherty        Bellmore Striders    11:51.90 

            Masters 45-49 Men 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kirk Niemann          Unattached            2:28.50 

               Masters 45-49 Men Shot Put               
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Justin DiGiorgi       Unattached           39-10.00 

            Masters 50-54 Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Clinton Aurelien      Southwest Sprinters     11.50 
  2 Evans Bonhomme        Unattached              12.29 
  3 Mario Bowers          2nd Wind                14.00 

            Masters 50-54 Men 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Evans Bonhomme        Unattached              26.50 

            Masters 50-54 Men 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marc Nesbitt          Athletic Excellence   1:01.00 

           Masters 50-54 Women 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Deaneth Edwards       Southwest Sprinters     13.00 
  2 Roxanne Brockner      Nortport RC             13.20 

               Masters 50-54 Women Discus               
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Virginia Lee Palmer   Boldest Running Club    60-03 

              Masters 50-54 Women Shot Put              
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Virginia Lee Palmer   Boldest Running Club 32-03.00 

            Masters 55-59 Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rodrigo Rios          Unattached              12.40 

            Masters 55-59 Men 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Nortport RC           5:06.40 

            Masters 60-64 Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind                12.70 

            Masters 60-64 Men 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Peter Michaelson      Mass Velocity         2:33.80 

            Masters 60-65 Men 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind                27.70 

            Masters 65-69 Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marvin Russo          2C2W                    18.00 

            Masters 65-69 Men 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                29.00 

            Masters 65-69 Men 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC              1:05.70 

         Masters 70-74 Men 1500 Meter Race Walk         
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Robert Campbell       World Class Race Wal 10:00.00 

               Masters 80-84 Men Shot Put               
========================================================
    Name                  Team                      Mark
--------------------------------------------------------
  1 Ed Joyce                                   28-11.00