RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

       2018 USATF Long Island Summer Series #1 - 6/27/2018       
      Valley Stream North High School, Franklin Square, NY       

        8 & Under (10+) Girls 200 Meter Dash        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Savannah Bonhomme     Unattached          35.37 
  2 Gabrielle Brereton    Unattached          35.38 
  3 Jaylah Boswell        Bellmore PAL        36.80 
  4 Alana Holness         GKTC                37.04 
  5 Oluwafikumayo Babajid St. Catherine       40.42 
  6 Madison Granito       Run DMG Fit         41.65 
  7 Molly Villella        Run DMG Fit         46.00 
  8 Joylin Boswell        Bellmore PAL        51.09 

        8 & Under (10+) Boys 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Cordell Campbell      Speed & Power       36.62 
  2 Michael Carentz       2C2W                36.87 
  3 Griffen Louner        Run DMG Fit         38.24 
  4 Gabriel Seabrooks     Run DMG Fit         45.01 
  5 Nathan Lam            Bellmore PAL        54.94 

         9-10 (08-09) Girls 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Sydnie Johnson        V-Tesse TC          32.21 
  2 Kendra Gordon         Uniondale           33.41 
  3 Harper Lollo          Bellmore PAL        36.17 
  4 Maya Brown            Foundation TC       36.66 
  5 Analia Bonilla-Pena   Bellmore PAL        37.26 
  6 Serenity Frasier      GKTC                37.29 
  7 Abigale Left          Run DMG Fit         38.55 
  8 Lilliana Palmeri      Bellmore PAL        39.45 

          9-10 (08-09) Boys 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Tyrone Tillman        GKTC                30.38 
  2 Mekhi Williams        V-Tesse TC          30.95 
  3 Andrew Taylor         Run DMG Fit         31.48 
  4 Nicholas Carentz      2C2W                31.82 
  5 Kyon Sarwari          GKTC                35.18 
  6 Lucas Lam             Bellmore PAL        38.36 
  7 Julani Ellis          Foundation TC       38.40 
  8 Shiloh Bromfeld       GKTC                38.48 
  9 Mikael Panju          Bellmore PAL        38.99 
 10 Osama Elsayed         Unattached          51.23 

         11-12 (06-07) Girls 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Rhianne Miller        2C2W                28.44 
  2 Jahzara Emeli         V-Tesse TC          28.50 
  3 Sariah Doresca        V-Tesse TC          28.98 
  4 Ariana Ionotti        2C2W                29.27 
  5 Malysse Williams      V-Tesse TC          29.40 
  6 Amber Whyte           V-Tesse TC          30.47 
  7 Nevaeh Falconer       2C2W                30.56 
  8 Breanne Barnett       V-Tesse TC          30.89 
  9 Jaylene Rodriguez     Unattached          31.18 
 10 Jillian Rickford      V-Tesse TC          32.15 
 11 Scheritza Cardichon   St. Frances Assi    33.66 
 12 Sierra Burnett        Explosion TC        34.94 

         11-12 (06-07) Boys 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Nicholas Andrews      V-Tesse TC          29.12 
  2 Ramon Calderon        2C2W                29.87 
  3 Davien Benjamin       GKTC                30.06 
  4 Ellis Johnson         V-Tesse TC          31.03 
  5 Anthony Fraser        GKTC                31.99 
  6 Maurice Dent          GKTC                34.79 
  7 Nicholas Badolato     Bellmore PAL        35.15 
  8 Ryan Anderson         Bellmore PAL        35.97 

         13-14 (04-05) Girls 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Olivia Miller         2C2W                26.50 
  2 Camylin Blake         Bellmore PAL        26.73 
  3 Gabrielle Stephens    2C2W                28.36 
  4 Lauren Perkins        2C2W                29.14 
  5 Kayla Hawkins         Run DMG Fit         34.29 

         13-14 (04-05) Boys 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Myles Small           Foundation TC       25.90 
  2 Julien Woodley        2C2W                26.17 
  3 Cedric Jean-Pierre    V-Tesse TC          26.41 
  4 Christopher Holman    V-Tesse TC          26.90 
  5 Alden Corter-Chambers Foundation TC       26.94 
  6 Julian Pearson        V-Tesse TC          28.04 
  7 Clemone Campbell      Speed & Power       29.18 
  8 Bashir Triggs         V-Tesse TC          29.26 
  9 Elijah Emeli          V-Tesse TC          30.36 
 10 Rasheem Fraser        GKTC                30.66 

         15-16 (02-03) Girls 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Glenniyah Hickman     Quiet Storm         27.30 
  2 Jadanicole Thomas     V-Tesse TC          36.09 

         15-16 (02-03) Boys 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jonathan Iacovelli    Unattached          26.12 
  2 Lucca Goldberg        Valley Stream No    27.74 
  3 Ahmed Elsayed         Valley Stream No    29.99 

          17-18 (00-01) Men 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Romario Temple        2C2W                25.29 
  2 Eli L.                Unattached          29.38 

        8 & Under (10+) Boys 1500 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Bryson Anderson       V-Tesse TC        6:03.88 

         9-10 (08-09) Girls 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC     5:35.75 
  2 Madison Howley        Foundation TC     6:32.43 

          9-10 (08-09) Boys 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Isaac Contreras       Unattached        5:49.09 
  2 Luca Mastronardi-Gran Run DMG Fit       6:06.48 
  3 Porter Coleman        Northport RC      6:58.28 

         11-12 (06-07) Girls 1500 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Leanna Trefcer        Bellmore PAL      5:49.60 
  2 Mariah Morisi         Foundation TC     7:18.15 

         11-12 (06-07) Boys 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Isayah Contreras      Unattached        5:21.40 

         13-14 (04-05) Girls 1500 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC     5:26.45 
  2 Kate McNerney         Bellmore PAL      5:47.59 

         13-14 (04-05) Boys 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 John Schwab           Bellmore PAL      5:40.71 

         17-18 (00-01) Women 1500 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Andria Scaglione      Unattached        4:59.92 
  2 Nikki Scaglione       Unattached        5:08.91 

          17-18 (00-01) Men 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Justin Schoenfeld     Suny Poly         5:07.52 

       13-14 (04-05) Girls 100 Meter Hurdles        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Celine Thomas         2C2W                22.43 

        13-14 (04-05) Boys 100 Meter Hurdles        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL        17.32 

        15-16 (02-03) Boys 110 Meter Hurdles        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jonathan Iacovelli    Unattached          17.75 

        17-18 (00-01) Men 110 Meter Hurdles         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jack Harris           Horace Mann         17.71 

        8 & Under (10+) Girls 100 Meter Dash        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Gabrielle Brereton    Unattached          17.16 
  2 Alana Holness         GKTC                17.39 
  3 Jaylah Boswell        Bellmore PAL        17.44 
  4 Ashley Pursoo         Unattached          17.45 
  5 Joylin Boswell        Bellmore PAL        20.87 
  6 Molly Villella        Run DMG Fit         21.30 
  7 Rahaf Elsayed         Unattached          24.65 

        8 & Under (10+) Boys 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Griffen Louner        Run DMG Fit         17.82 
  2 Cordell Campbell      Speed & Power       18.03 
  3 Gabriel Seabrooks     Run DMG Fit         20.13 
  4 Nathan Lam            Bellmore PAL        21.95 

         9-10 (08-09) Girls 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Sydnie Johnson        V-Tesse TC          15.16 
  2 Kendra Gordon         Uniondale           15.39 
  3 Serenity Frasier      GKTC                16.82 
  4 Maya Brown            Foundation TC       16.84 
  5 Harper Lollo          Bellmore PAL        17.09 
  6 Analia Bonilla-Pena   Bellmore PAL        18.13 
  7 Lilliana Palmeri      Bellmore PAL        18.63 
  8 Abigale Left          Run DMG Fit         18.66 

          9-10 (08-09) Boys 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Tyrone Tillman        GKTC                14.68 
  2 Shane Dillon          Port Washington     15.04 
  3 Lucas Sansone         Run DMG Fit         15.14 
  4 Darrius Green         GKTC                15.30 
  5 Dylon Gray-Cohen      Unattached          16.16 
  5 Travis Gibbs          GKTC                16.16 
  7 Kyon Sarwari          GKTC                16.19 
  8 Shiloh Bromfeld       GKTC                17.20 
  9 Anthony Ryan          GKTC                17.36 
 10 Devin Connelly        GKTC                17.59 
 11 Mikael Panju          Bellmore PAL        18.28 
 12 Julani Ellis          Foundation TC       18.40 
 13 Lucas Lam             Bellmore PAL        18.53 

         11-12 (06-07) Girls 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Rhianne Miller        2C2W                13.92 
  2 Sariah Doresca        V-Tesse TC          14.23 
  3 Arioma Iamotti        2C2W                14.46 
  4 Breanne Barnett       V-Tesse TC          14.62 
  5 Nevaeh Falconer       2C2W                14.87 
  6 Jaylene Rodriguez     Unattached          15.15 
  7 Madison Williams      2C2W                15.78 
  8 Sierra Burnett        Explosion TC        16.43 

         11-12 (06-07) Boys 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Davien Benjamin       GKTC                14.17 
  2 Ramon Calderon        2C2W                14.55 
  3 Anthony Fraser        GKTC                15.19 
  4 Maurice Dent          GKTC                15.94 
  5 Ryan Anderson         Bellmore PAL        16.38 

         13-14 (04-05) Girls 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Olivia Miller         2C2W                12.84 
  2 Stephanie Weiner      Unattached          13.32 
  3 Gabrielle Stephens    2C2W                13.74 
  4 Lauren Perkins        2C2W                14.29 
  5 Carolyn Frias         Unattached          15.17 
  6 Olivia Spirakis       TSC                 15.27 

         13-14 (04-05) Boys 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Christopher Holman    V-Tesse TC          12.75 
  2 Julien Woodley        2C2W                12.87 
  3 Alden Corter-Chambers Foundation TC       13.56 
  4 Elijah Emeli          V-Tesse TC          13.94 
  5 Clemone Campbell      Speed & Power       14.17 
  6 Alex Neza             Bellmore PAL        14.77 

         15-16 (02-03) Girls 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Glenniyah Hickman     Quiet Storm         12.98 
  2 Jadanicole Thomas     V-Tesse TC          17.29 

         15-16 (02-03) Boys 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Lucca Goldberg        Valley Stream No    13.17 

         17-18 (00-01) Women 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Naya Penn             2C2W                13.12 

          17-18 (00-01) Men 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Romario Temple        2C2W                12.25 
  2 Nicholas Williams     Brooklyn Elite      12.43 

         8 & Under (10+) Boys 800 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Bryson Anderson       V-Tesse TC        3:13.91 

          9-10 (08-09) Girls 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC     2:54.59 
  2 Madison Howley        Foundation TC     3:11.95 
  3 Kathryn Simonetti     Foundation TC     3:13.35 

          9-10 (08-09) Boys 800 Meter Run           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Mekhi Williams        V-Tesse TC        2:48.36 
  2 Christian Taylor      Run DMG Fit       3:17.76 
  3 Lex Keys              GKTC              3:37.91 

         11-12 (06-07) Girls 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Baylee Canet          Foundation TC     2:41.06 
  2 Leanna Trefcer        Bellmore PAL      2:51.96 
  3 Mariah Morisi         Foundation TC     3:46.59 

          11-12 (06-07) Boys 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Isayah Contreras      Unattached        2:36.26 
  2 Nicholas Andrews      V-Tesse TC        2:37.04 

         13-14 (04-05) Girls 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC     2:40.31 
  2 Valerie Pastore       Foundation TC     2:51.62 
  3 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL      2:57.61 

          13-14 (04-05) Boys 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 John Schwab           Bellmore PAL      2:49.03 
  2 Rasheem Fraser        GKTC              2:58.86 

          15-16 (02-03) Boys 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Malique Williams      V-Tesse TC        2:07.60 

         17-18 (00-01) Women 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Andria Scaglione      Unattached        2:27.58 
  2 Nikki Scaglione       Unattached        2:31.93 

          17-18 (00-01) Men 800 Meter Run           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Isaac Contreras       Unattached        2:50.95 

        8 & Under (10+) Girls 400 Meter Dash        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Savannah Bonhomme     Unattached        1:22.09 
  2 Madison Granito       Run DMG Fit       1:35.06 

        8 & Under (10+) Boys 400 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Michael Carentz       2C2W              1:27.61 

         9-10 (08-09) Girls 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kathryn Simonetti     Foundation TC     1:34.77 

          9-10 (08-09) Boys 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Shane Dillon          Port Washington   1:18.32 
  2 Nicholas Carentz      2C2W              1:19.82 
  3 Dylon Gray-Cohen      Unattached        1:23.25 
  4 Devin Connelly        GKTC              1:23.54 

         11-12 (06-07) Girls 400 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jahzara Emeli         V-Tesse TC        1:08.79 
  2 Malysse Williams      V-Tesse TC        1:09.31 
  3 Jillian Rickford      V-Tesse TC        1:14.81 
  4 Amber Whyte           V-Tesse TC        1:21.40 

         11-12 (06-07) Boys 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Andrew Taylor         Run DMG Fit       1:11.72 
  2 Ellis Johnson         V-Tesse TC        1:13.83 
  3 Nicholas Badolato     Bellmore PAL      1:20.44 
  4 Samuel Sult           2C2W              1:21.29 

         13-14 (04-05) Girls 400 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Camylin Blake         Bellmore PAL      1:03.38 
  2 Celine Thomas         2C2W              1:06.68 
  3 Kayla Hawkins         Run DMG Fit       1:18.40 

         13-14 (04-05) Boys 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Myles Small           Foundation TC       59.28 
  2 Cedric Jean-Pierre    V-Tesse TC        1:00.05 
  3 Julian Pearson        V-Tesse TC        1:06.21 
  4 Bashir Triggs         V-Tesse TC        1:07.03 

         15-16 (02-03) Boys 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Nick Bianco           Long Island Alli    57.22 
  2 Jonathan Iacovelli    Unattached          57.38 
  3 Ahmed Elsayed         Valley Stream No  1:13.78 

          17-18 (00-01) Men 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jelani Sumner         Brooklyn Elite      54.41 

              8 & Under (10+) Girls Long Jump              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Madison Granito       Run DMG Fit         2.76m  9-00.5
  2 Oluwafikumayo Babajid St. Catherine       2.52m  8-03.0
  3 Savannah Bonhomme     Unattached          2.48m  8-01.5
  4 Molly Villella        Run DMG Fit         1.46m  4-09.2

              8 & Under (10+) Boys Long Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Gabriel Seabrooks     Run DMG Fit         2.54m  8-04.0
  2 Griffen Louner        Run DMG Fit         2.51m  8-02.7

               9-10 (08-09) Girls Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Kendra Gordon         Uniondale           3.40m  11-01.
  2 Abigale Left          Run DMG Fit         2.65m  8-08.2

                9-10 (08-09) Boys Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Lucas Sansone         Run DMG Fit         3.75m  12-03.
  2 Darrius Green         GKTC                3.34m  10-11.
  3 Travis Gibbs          GKTC                3.05m  10-00.
  4 Anthony Ryan          GKTC                2.99m  9-09.5
  5 Lex Keys              GKTC                2.51m  8-02.7
  6 Kyon Sarwari          GKTC                2.39m  7-10.0
  7 Shiloh Bromfeld       GKTC                2.36m  7-08.7

               11-12 (06-07) Girls Long Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Scheritza Cardichon   St. Frances Assi    2.85m  9-04.0

               11-12 (06-07) Boys Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Tyler Mastronardi-Gra Run DMG Fit         3.86m  12-07.
  2 Anthony Fraser        GKTC                3.85m  12-07.

               13-14 (04-05) Girls Long Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Stephanie Weiner      Unattached          4.83m  15-10.
  2 Olivia Spirakis       TSC                 4.19m  13-08.
  3 Carolyn Frias         Unattached          3.43m  11-03.
  4 Kayla Hawkins         Run DMG Fit         3.21m  10-06.

               13-14 (04-05) Boys Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL        3.87m  12-08.

               15-16 (02-03) Girls Long Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Gaby Treble           Unattached          4.81m  15-09.

               15-16 (02-03) Boys Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Isaiah Allen          Westbury            6.07m  19-10.
  2 Nick Bianco           Long Island Alli    5.42m  17-09.

                17-18 (00-01) Men Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Chris Syrett          Unattached          5.82m  19-01.
  2 Jelani Sumner         Brooklyn Elite      5.73m  18-09.

               15-16 (02-03) Boys Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Isaiah Allen          Westbury           13.12m  43-00.

               13-14 (04-05) Girls High Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL        1.07m  3-06.0

               13-14 (04-05) Boys High Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL        1.27m  4-02.0

               17-18 (00-01) Women High Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Olivia Rodriguez      Unattached          1.57m  5-01.7
  2 Sydnie Rhome          CTS Performance     1.47m  4-09.7

                17-18 (99-00) Men High Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Chris Syrett          Unattached          1.77m  5-09.5

               15-16 (02-03) Girls Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Kayley Ragazzin       Hewlett            10.80m   35-05
  2 Sean Kennedy          Unattached          9.25m   30-04

                15-16 (02-03) Boys Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Jack Kanfer           Bellmore PAL        5.22m   17-01

               17-18 (00-01) Women Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Sydnie Rhome          CTS Performance     9.58m   31-05

                17-18 (00-01) Men Shot Put                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Leonardo Soto         Islip HS           12.43m   40-09
  2 Carl Bloom            Seaford            11.55m   37-10

             15-16 (02-03) Girls Discus Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Kayley Ragazzin       Hewlett            35.96m  117-11

              15-16 (02-03) Boys Discus Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Nick Bianco           Long Island Alli   28.63m   93-11
  2 Sean Kennedy          Unattached         25.71m   84-04
  3 Jack Kanfer           Bellmore PAL       12.66m   41-06

              17-18 (00-01) Men Discus Throw               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Carl Bloom            Seaford            30.27m   99-03

              9-10 (08-09) Boys Javelin Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Devin Connelly        GKTC               10.56m   34-07

             11-12 (06-07) Boys Javelin Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Tyler Mastronardi-Gra Run DMG Fit        19.81m   64-11
  2 Isayah Contreras      Unattached         19.74m   64-09

             15-16 (02-03) Boys Javelin Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Nick Bianco           Long Island Alli   42.59m  139-08

             17-18 (00-01) Women Javelin Throw             
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Sydnie Rhome          CTS Performance    21.86m   71-08
  2 Zaria Fuller          Unattached         19.47m   63-10

              17-18 (00-01) Men Javelin Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Sean Lenahan          Long Island Alli   35.87m  117-08

             Open Women 200 Meter Dash              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Dinesha Thompson      Awesome Power       25.22 

              Open Men 200 Meter Dash               
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Felipe Custodio       Awone Fitness       21.42 
  2 Jovanni Parkinson     Unattached          22.15 
  3 J.T Aggrey            Unattached          22.76 
  4 Creus Hamilton        Unattached          23.53 
  5 Steven Waters         Bellmore Strider    26.07 
  6 Joe Meyer             Elitefeats          26.48 

             Open Women 1500 Meter Run              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Elitefeats        4:45.51 
  2 Victoria Kornieva-Rob Bellmore Strider  5:15.38 
  3 Molly Mcann           Elitefeats        5:50.21 
  4 Chelsea Penn          Unattached        5:52.06 

             Open Women 100 Meter Dash              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Dinesha Thompson      Awesome Power       12.57 
  2 Marleny Gereda        Northport RC        15.49 

              Open Men 100 Meter Dash               
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Felipe Custodio       Awone Fitness       10.74 
  2 Miles Lewis           GSTC                10.89 
  3 J.T Aggrey            Unattached          11.44 
  4 Vitaly Mirsky         2nd Wind Track C    12.71 

              Open Women 800 Meter Run              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Elitefeats        2:16.72 
  2 Danielle Cornell      Runners Edge      2:28.08 
  3 Victoria Kornieva-Rob Bellmore Strider  2:35.79 
  4 Melissa Greaves       Unattached        2:36.69 
  5 Candace Carroll       Unattached        3:17.89 

               Open Men 800 Meter Run               
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jonathan Afanador     We Are Athletes   2:00.76 
  2 Fermin Garcia         Suffolk           2:09.31 
  3 Ray Williams          We Are Athletes   2:17.40 
  4 Leonardo Cuozzo       Bellmore Strider  2:21.97 
  5 Joe Richards          Bellmore Strider  2:25.70 
  6 Joseph Cueter         Bellmore Strider  2:36.10 

             Open Women 400 Meter Dash              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Deneka Emanuel        Brooklyn Elite    1:04.29 

              Open Men 400 Meter Dash               
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jovanni Parkinson     Unattached          49.49 
  2 Damien Walker         Unattached          49.58 
  3 Alie Beauvais         Unattached          50.92 
  4 Miles Lewis           GSTC                51.71 

                    Open Men Long Jump                     
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Miles Lewis           GSTC                6.97m  22-10.

                   Open Men Triple Jump                    
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Kip Jackson           Unattached         12.45m  40-10.

                    Open Men High Jump                     
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Max Maritato          Unattached          1.77m  5-09.5
  2 Kip Jackson           Unattached          1.77m  5-09.5

                   Open Men Discus Throw                   
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Liam O'Connor         Unattached         47.40m  155-06

          Masters 40 Women 200 Meter Dash           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Lisa Edwards          Unattached          28.05 

          Masters 55 Women 200 Meter Dash           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC        33.85 

           Masters 60 Men 200 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         Mass Velocity       27.68 
  2 Sam Gray              Unattached          28.04 
  3 Steve Ballinger       Unattached          32.56 

           Masters 80 Men 200 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Abe Bernstein         Mass Velocity       39.71 

           Masters 45 Men 1500 Meter Run            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Gold Coast Harri  4:59.07 

         Masters 40 Women 100 Meter Hurdles         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Lisa Edwards          Unattached          17.82 

          Masters 40 Women 100 Meter Dash           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Lisa Edwards          Unattached          13.45 
  2 Kimberly Touya        Northport RC        13.92 

          Masters 50 Women 100 Meter Dash           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      Northport RC        13.79 

          Masters 55 Women 100 Meter Dash           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC        16.09 

           Masters 60 Men 100 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         Mass Velocity       13.34 
  2 Sam Gray              Unattached          14.93 

           Masters 60 Women 800 Meter Run           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kathy Agricola        Bellmore PAL      3:57.44 

            Masters 55 Men 800 Meter Run            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Northport RC      2:26.59 

          Masters 40 Women 400 Meter Dash           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Lisa Edwards          Unattached        1:03.63 

           Masters 50 Men 400 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Marc Nesbitt          Athletic Excelle  1:01.21 

                Masters 55 Women Long Jump                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC        3.24m  10-07.

                Masters 70 Women Long Jump                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Joy Flynn             Quogue              3.22m  10-06.

                 Masters 75 Men Long Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Jace Jacobson         Unattached          2.05m  6-08.5

                Masters 75 Men Triple Jump                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Jace Jacobson         Unattached          4.21m  13-09.

                Masters 70 Women High Jump                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Joy Flynn             Quogue               .97m  3-02.0

                 Masters 55 Men High Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Ed Donnellan          Unattached          1.45m  4-09.0

                 Masters 70 Men High Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Quogue              1.00m  3-03.2

                 Masters 80 Men High Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Abe Bernstein         Mass Velocity        .97m  3-02.0

                 Masters 55 Women Shot Put                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Caryl Senn-Griffiths  Unattached          9.69m   31-09

                 Masters 65 Women Shot Put                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Sheryl Hall           Unattached          6.55m   21-05

                  Masters 80 Men Shot Put                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Ed Joyce              Unattached          8.12m   26-07

               Masters 55 Women Discus Throw               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Caryl Senn-Griffiths  Unattached         23.57m   77-03
  2 Vicki Fox             Northport RC       22.80m   74-09

                Masters 65 Men Discus Throw                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC       27.49m   90-02

                Masters 70 Men Discus Throw                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Quogue             25.48m   83-07

              Masters 55 Women Javelin Throw               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Caryl Senn-Griffiths  Unattached         29.78m   97-08
  2 Vicki Fox             Northport RC       22.81m   74-10

               Masters 65 Men Javelin Throw                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC       34.71m  113-10

               Masters 70 Men Javelin Throw                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 John Harbulak         Northport RC       27.17m   89-01