2018 USATF Long Island Summer Series #4
RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

       2018 USATF Long Island Summer Series #4 - 8/1/2018        
            Island Trees High School, Levittown , NY             

       13-14 (04-05) Girls 100 Meter Hurdles        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Gabrielle Stephens    2C2W                18.93 
  2 Nicolette Lomonre     Island Trees        20.92 

        13-14 (04-05) Boys 110 Meter Hurdles        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL        19.73 

       15-16 (02-03) Girls 100 Meter Hurdles        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kayria Lewis          Long Island Elit    18.31 

        15-16 (02-03) Boys 110 Meter Hurdles        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Adam Ayroso           Unattached          20.74 

        8 & Under (10+) Girls 800 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Savannah Bonhomme     Unattached        3:06.00 

         8 & Under (10+) Boys 800 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Bryson Anderson       V-Tesse TC        2:59.18 

          9-10 (08-09) Girls 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC     2:53.57 
  2 Grace Micali          Foundation TC     3:05.40 
  3 Madison Howley        Foundation TC     3:10.12 
  4 Camryn Goodman        Foundation TC     3:23.33 
  5 Kathryn Simonetti     Foundation TC     3:28.93 

          9-10 (08-09) Boys 800 Meter Run           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Mikhi Williams        V-Tesse TC        2:46.90 
  2 Horace August         Baldwin Blazers   2:48.34 
  3 Christian Taylor      Run DMG Fit       3:15.60 

         11-12 (06-07) Girls 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Baylee Canet          Foundation TC     2:39.85 
  2 Erin Stroehlein       Rolling Thunder   3:11.86 

          11-12 (06-07) Boys 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Nicholas Badolato     Bellmore PAL      2:57.19 

         13-14 (04-05) Girls 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC     2:39.39 
  2 Kiley Cacace          Rolling Thunder   2:53.23 
  3 Kristi Denninger      Island Trees      3:06.55 

          13-14 (04-05) Boys 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 John Schwab           Bellmore PAL      2:32.94 
  2 Aaron Langston        Baldwin Blazers   2:42.61 
  3 Max Landman           Northport RC      2:42.84 
  4 Brayden Clements      Rolling Thunder   2:55.32 
  5 Thomas Bass           Northport RC      2:55.82 
  6 Ben Dammers           Island Trees      2:59.47 
  7 Noah Jackson          Baldwin Blazers   3:01.76 
  8 Liam Coll             Baldwin Blazers   3:23.33 

          15-16 (02-03) Boys 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Christopher Kavanagh  Rolling Thunder   2:38.34 
  2 John Bellisio         Island Trees      2:57.67 

         17-18 (00-01) Women 800 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Andria Scaglione      Unattached        2:26.26 
  2 Deanna Martin         Unattached        2:27.26 
  3 Nikki Scaglione       Unattached        2:29.84 

          17-18 (00-01) Men 800 Meter Run           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Austin Graroke        Family TC         2:11.51 
  2 Justin Ortiz          Island Trees      2:14.61 
  3 Daniel Van Nostrand   Rolling Thunder   2:35.91 
  4 Paul Mikowski         Rolling Thunder   2:44.93 
  5 Xavier Romao          Rolling Thunder   3:54.25 

        8 & Under (10+) Girls 100 Meter Dash        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jaylah Boswell        Bellmore PAL        16.66 
  2 Gabrielle Brereton    Unattached          16.89 
  3 Ashley Pursoo         Unattached          19.40 
  4 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers     19.54 

        8 & Under (10+) Boys 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Connor Burnett        Explosion TC        16.28 
  2 Christian Rickford    V-Tesse TC          16.34 
  3 Jamall Clarke         Explosion TC        16.97 
  4 Jaron Brown           Explosion TC        17.04 
  5 Braxton Sinclair      Baldwin Blazers     17.96 
  6 Cordell Campbell      Speed & Power       18.81 
  7 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers     19.83 
  8 Frantz Joseph         Golden Knights      20.05 
  9 Nicholas Sinclair     Baldwin Blazers     20.32 
 10 Nathan Lam            Bellmore PAL        20.80 
 11 Quint Aurigemma       Unattached          22.53 
 12 Jahlando Hernandez    Unattached          23.01 
 13 Savion Romao          Rolling Thunder     24.33 

         9-10 (08-09) Girls 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kendra Gordon         Unattached          15.82 
  2 Sydnie Johnson        V-Tesse TC          15.98 
  3 Avery Betancourt      Bellmore PAL        16.32 
  4 Harper Lollo          Bellmore PAL        17.43 
  5 Izabella Abreu        Bellmore PAL        17.61 
  6 Caitlin Aurigema      Unattached          17.80 
  7 Madison Cameron       Long Island Elit    18.10 
  8 Lilliana Palmeri      Bellmore PAL        18.36 

          9-10 (08-09) Boys 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Michael Grannum       V-Tesse TC          15.20 
  2 Roger Rowe            Unattached          15.59 
  3 Jayden Germain        Explosion TC        16.03 
  4 Andrew Johnson        Baldwin Blazers     16.94 
  5 Lucas Lam             Bellmore PAL        18.74 
  6 Antonio Barcelo       Long Island Elit    19.85 
  7 Faybien Wiggan        Long Island Elit    20.69 
  8 Alex Bass             Northport RC        20.79 
  9 Evan Dinin            Bellmore PAL        21.40 
 10 Vincent Gionelle      Rolling Thunder     25.85 

         11-12 (06-07) Girls 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Rhianne Miller        2C2W                13.67 
  2 Sariah Doresca        V-Tesse TC          14.04 
  3 Arianna Iannotti      2C2W                14.07 
  4 Nevaeh Falconer       2C2W                14.34 
  5 Breanne Barnett       V-Tesse TC          14.83 
  6 Parys Groves          Long Island Elit    15.51 
  7 Bria Snell            Foundation TC       15.66 
  8 Amanda Torres         Northport RC        16.07 
  9 Sierra Burnett        Explosion TC        16.67 

         11-12 (06-07) Boys 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Nathaniel Jones       Unattached          14.60 
  2 Ryan Anderson         Bellmore PAL        16.20 
  3 Diego Martinez        Bellmore PAL        17.00 
  4 Aidan Coll            Baldwin Blazers     22.50 

         13-14 (04-05) Girls 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Olivia Miller         2C2W                12.82 
  2 Morgan Middleton      2C2W                13.38 
  3 Shyanne Sibblies      Long Island Elit    14.31 
  4 Syria Johnson         Awone Fitness       14.47 
  5 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL        14.60 
  6 Ciara Kong            Explosion TC        14.65 
  7 Jaylin Wiggan         Long Island Elit    14.84 
  8 Jasmine Trenchfield   Long Island Elit    18.20 

         13-14 (04-05) Boys 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Carter Chambers       Foundation TC       12.65 
  2 Julien Woodley        2C2W                13.12 
  3 Noel Jackson          Baldwin Blazers     13.87 
  4 Elijah Emeli          V-Tesse TC          14.22 
  5 Amir Jeudy            Baldwin Blazers     14.34 
  6 Clemone Campbell      Speed & Power       14.48 
  7 Nicholas Minguillon   Northport RC        14.75 
  8 Dennis Brown          Family TC           16.20 

         15-16 (02-03) Girls 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Gianna McGowan        Island Trees        13.04 
  2 Cherish Love          Long Island Elit    13.05 
  3 Kaylei McDonald       2C2W                13.97 
  4 Yasmin Senior         Long Island Elit    14.19 
  5 Jadanicole Thomas     V-Tesse TC          16.60 

         15-16 (02-03) Boys 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kevens Leger          Westbury            11.79 
  2 Jarvis Kuuniford      Westbury            11.93 
  3 Bryce Ridley          Explosion TC        12.19 
  4 Tevon Downer          Westbury            12.60 
  5 Kevaugne Watson       Westbury            12.90 
  6 Adam Ayroso           Unattached          12.96 

         17-18 (00-01) Women 100 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Trinity Smith         Unattached          13.01 
  2 Starlette Menendez    Rolling Thunder     20.36 
  3 Belle Lipponer        Rolling Thunder     22.69 

          17-18 (00-01) Men 100 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jarell Brown          Explosion TC        11.74 
  2 Jack Poplawski        Walt Whitman        12.00 
  3 Zefanyah McDonald     2C2W                12.10 
  4 Joshua Raffington     Long Island Elit    12.13 
  5 Andrew Ayroso         Unattached          12.58 

        8 & Under (10+) Girls 400 Meter Dash        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Gabrielle Brereton    Unattached        1:30.24 
  2 Ashley Pursoo         Unattached        1:33.05 
  3 Jaylah Boswell        Bellmore PAL      1:33.60 
  4 Madison Granito       Run DMG Fit       1:33.82 
  5 Ruby Micali           Foundation TC     1:39.89 
  6 Cassidy Goodman       Foundation TC     1:46.76 

        8 & Under (10+) Boys 400 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Connor Burnett        Explosion TC      1:23.95 
  2 Jamall Clarke         Explosion TC      1:26.37 
  3 Dominick Gionelli     Rolling Thunder   1:28.89 
  4 Jackson Howley        Foundation TC     1:29.02 

         9-10 (08-09) Girls 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Tess Adepoju          Foundation TC     1:24.28 
  2 Camryn Goodman        Foundation TC     1:28.14 
  3 Isabella Lettieri     Bellmore PAL      1:31.14 
  4 Lilliana Palmeri      Bellmore PAL      1:33.73 
DNF Bria Snell            Foundation TC          NT 

          9-10 (08-09) Boys 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Andrew Taylor         Run DMG Fit       1:08.14 
  2 Mikhi Williams        V-Tesse TC        1:11.14 
  3 Jayden Germain        Explosion TC      1:13.15 
  4 Jalen Gilmore         Baldwin Blazers   1:16.44 
  5 Mikael Panju          Bellmore PAL      1:26.17 
  6 Lucas Lam             Bellmore PAL      1:33.95 

         11-12 (06-07) Girls 400 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jahzara Emeli         V-Tesse TC        1:07.43 
  2 Malysse Williams      V-Tesse TC        1:08.43 
  3 Ariana Ionotti        2C2W              1:08.61 
  4 Jillian Rickford      V-Tesse TC        1:11.92 
  5 Unknown                                 1:13.39 
  6 Makaila Abney         Baldwin Blazers   1:13.98 
  7 Kayla Hawkins         Run DMG Fit       1:18.36 
  8 Danielle Abercrombie  Long Island Elit  1:18.56 
  9 Gabriella Sperling    V-Tesse TC        1:21.18 
 10 Michaela Dopizo       Northport RC      1:46.15 

         11-12 (06-07) Boys 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Nicholas Andrews      V-Tesse TC        1:07.61 
  2 Ellis Johnson         V-Tesse TC        1:14.46 
  3 Samuel Sult           2C2W              1:21.31 

         13-14 (04-05) Girls 400 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Lauren Perkins        2C2W              1:10.69 
  2 Kiley Cacace          Rolling Thunder   1:15.63 

         13-14 (04-05) Boys 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Myles Small           Foundation TC       59.10 
  2 Julian Pearson        V-Tesse TC        1:04.45 

         15-16 (02-03) Girls 400 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Alexandra Yarbrough   Long Island Elit    59.32 
  2 Michelle Daye         Family TC         1:01.32 

         15-16 (02-03) Boys 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Christopher James     Explosion TC        54.20 
  2 Isaiah Feimster       Baldwin Blazers     55.38 
  3 Aidan Lasurde         Family TC           57.05 
  4 Jonathan Iacovelli    Unattached          57.27 
  5 Sean Largie           V-Tesse TC          57.86 
  6 Nathaniel Blades      Long Island Elit    59.05 
  7 Daniel Van Nostrand   Rolling Thunder   1:09.53 
  8 John Bistakis         Rolling Thunder   1:50.38 

          17-18 (00-01) Men 400 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Frederick Zenny       V-Tesse TC          51.71 
  2 Jack Poplawski        Walt Whitman        53.09 
  3 Lucas Brown           Family TC           53.47 
  4 Austin Graroke        Family TC           55.08 
  5 Andrew Ayroso         Unattached          56.59 
  6 Xavier Romao          Rolling Thunder   1:51.51 

          9-10 (08-09) Boys 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Horace August         Baldwin Blazers   5:49.42 
  2 Luca Granito          Run DMG Fit       5:51.07 
  3 Lex Key               Golden Knights    7:39.82 

         13-14 (04-05) Girls 1500 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kate McNerney         Bellmore PAL      5:49.26 

         13-14 (04-05) Boys 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Aaron Langston        Baldwin Blazers   5:31.75 
  2 John Schwab           Bellmore PAL      5:32.27 
  3 Anthony Scotto        Bellmore PAL      5:35.22 
  4 Brayden Clements      Rolling Thunder   5:44.37 

         15-16 (02-03) Boys 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Christopher Kavanagh  Rolling Thunder   5:28.42 

         17-18 (00-01) Women 1500 Meter Run         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Andria Scaglione      Unattached        4:58.76 
  2 Nikki Scaglione       Unattached        5:14.53 
  3 Emily Farrell         Family TC         5:55.37 

          17-18 (00-01) Men 1500 Meter Run          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Thomas Erdman         Plainedge         5:26.82 

       17-18 (00-01) Women 400 Meter Hurdles        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Trinity Smith         Unattached        1:07.68 
  2 Chibugo Obichere      Unattached        1:08.26 
  3 Sydnie Rhome          CTS Performance   1:09.58 
  4 Nakacee McNab         Long Island Elit  1:10.13 
  5 Deanna Martin         Unattached        1:17.09 

        17-18 (00-01) Men 400 Meter Hurdles         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Trevon Campbell       Long Island Elit  1:04.13 
  2 Zefanyah McDonald     2C2W              1:11.18 

        8 & Under (10+) Girls 200 Meter Dash        
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Savannah Bonhomme     Unattached          34.46 
  2 Gabrielle Brereton    Unattached          35.76 
  3 Madison Granito       Run DMG Fit         39.29 
  4 Ashley Pursoo         Unattached          39.66 
  5 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers     41.05 
  6 Cassidy Goodman       Foundation TC       44.91 
  7 Sophia Germain        Explosion TC        45.94 

        8 & Under (10+) Boys 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Christian Rickford    V-Tesse TC          34.93 
  2 Braxton Sinclair      Baldwin Blazers     36.93 
  3 Connor Burnett        Explosion TC        37.47 
  4 Jamal Clark           Explosion TC        38.03 
  5 Dominick Gionelli     Rolling Thunder     40.41 
  6 Jaron Brown           Explosion TC        40.82 
  7 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers     41.59 
  8 Frantz Joseph         Golden Knights      41.74 
  9 Nicholas Sinclair     Baldwin Blazers     43.70 
 10 Cordell Campbell      Speed & Power       50.20 

         9-10 (08-09) Girls 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Sydnie Johnson        V-Tesse TC          32.30 
  2 Tess Adepoju          Foundation TC       35.32 
  3 Analia Bonilla-Pena   Bellmore PAL        38.83 
  4 Kamya Rembert         Long Island Elit    39.63 

          9-10 (08-09) Boys 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Mikhi Williams        V-Tesse TC          30.57 
  2 Andrew Taylor         Run DMG Fit         31.37 
  3 Michael Grannum       V-Tesse TC          32.24 
  4 Jayden Germain        Explosion TC        32.45 
  5 Jalen Gilmore         Baldwin Blazers     32.77 
  6 Shiloh Bromfeld       Golden Knights      36.30 
  7 Andrew Johnson        Baldwin Blazers     37.99 
  8 Vincent Gionelle      Rolling Thunder     55.66 

         11-12 (06-07) Girls 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Rhianne Miller        2C2W                28.04 
  2 Nevaeh Falconer       2C2W                28.96 
  3 Sariah Doresca        V-Tesse TC          29.61 
  4 Jillian Rickford      V-Tesse TC          30.22 
  5 Gabriella Sperling    V-Tesse TC          30.81 
  6 Breanne Barnett       V-Tesse TC          31.57 
  7 Danielle Abercrombie  Long Island Elit    32.41 
  8 Kayla Hawkins         Run DMG Fit         33.46 
  9 Makaila Abney         Baldwin Blazers     33.53 
 10 Amanda Torres         Northport RC        33.58 
 11 Parys Groves          Long Island Elit    33.97 

         11-12 (06-07) Boys 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Nicholas Andrews      V-Tesse TC          29.09 
  2 Ellis Johnson         V-Tesse TC          31.12 
  3 Tyler Mastronardi-Gra Run DMG Fit         32.78 
  4 Aidan Coll            Baldwin Blazers     47.74 

         13-14 (04-05) Girls 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      2C2W                26.86 
  2 Gabrielle Stephens    2C2W                27.24 
  3 Shannel Sibblies      Long Island Elit    27.74 
  4 Syria Johnson         Awone Fitness       30.08 
  5 Ciara Kong            Explosion TC        30.89 

         13-14 (04-05) Boys 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                26.72 
  2 Elijah Emeli          V-Tesse TC          27.98 
  3 Noel Jackson          Baldwin Blazers     28.34 
  4 Amir Jeudy            Baldwin Blazers     29.27 
  5 Max Landman           Northport RC        30.60 
  6 Clemone Campbell      Speed & Power       30.63 
  7 Julian Pearson        V-Tesse TC          31.73 
  8 Nicholas Minguillon   Northport RC        32.26 
  9 Dennis Brown          Family TC           33.61 
 10 Owen Adepoju          Foundation TC       34.15 

         15-16 (02-03) Girls 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Alexandra Yarbrough   Long Island Elit    26.22 
  2 Kaylei McDonald       2C2W                28.71 
  3 Jadanicole Thomas     V-Tesse TC          34.93 

         15-16 (02-03) Boys 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Christopher Holt      Long Island Elit    23.43 
  2 Christopher James     Explosion TC        23.57 
  3 Jarvis Kuuniford      Unattached          24.01 
  4 Isaiah Feimster       Baldwin Blazers     24.54 
  5 Bryce Ridley          Explosion TC        24.86 
  6 Aidan Lasurde         Family TC           25.25 
  7 Jonathan Iacovelli    Unattached          25.30 
  8 Sean Largie           V-Tesse TC          25.32 
  9 Albee Jules           Westbury            25.57 
 10 Miles Howard          2C2W                25.61 
 11 Simon Mickenson       Westbury            26.13 
 12 Adam Ayroso           Unattached          26.48 
 13 Frank Picini          Unattached          26.61 
 14 Elijah Singh          Unattached          27.36 
 15 John Bistakis         Rolling Thunder     50.93 

         17-18 (00-01) Women 200 Meter Dash         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Belle Lipponer        Rolling Thunder     50.90 
  2 Starlette Menendez    Rolling Thunder     52.41 

          17-18 (00-01) Men 200 Meter Dash          
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Frederick Zenny       V-Tesse TC          23.04 
  2 Lucas Brown           Family TC           24.25 
  3 Joshua Raffington     Long Island Elit    24.27 
  4 Joseph Shepherd       We Are Athletes     25.08 
  5 Andrew Ayroso         Unattached          25.32 

     9-10 (08-09) Girls Texas Sprint Medley Relay     
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bellmore PAL A                            2:36.73 
  2 Bellmore PAL B                            2:39.19 

    11-12 (06-07) Girls Texas Sprint Medley Relay     
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 V-Tesse TC                                2:08.37 

     11-12 (06-07) Boys Texas Sprint Medley Relay     
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bellmore PAL                              2:42.43 

     13-14 (04-05) Boys Texas Sprint Medley Relay     
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bellmore PAL                              2:10.58 

     15-16 (02-03) Boys Texas Sprint Medley Relay     
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Scalphunter TC                            1:41.19 
  2 Family TC                                 1:45.35 
  3 Westbury                                  1:52.20 

              8 & Under (10+) Girls Long Jump              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Ruby Micali           Foundation TC       2.73m  8-11.5
  2 Madison Granito       Run DMG Fit         2.66m  8-08.5

              8 & Under (10+) Boys Long Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Jackson Howley        Foundation TC       2.66m  8-08.5

               9-10 (08-09) Girls Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Grace Micali          Foundation TC       3.53m  11-06.
  2 Stephanie Ahee        Bellmore PAL        3.31m  10-10.

                9-10 (08-09) Boys Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Andrew Taylor         Run DMG Fit         3.82m  12-06.
  2 Luca Granito          Run DMG Fit         3.31m  10-10.
  3 Christian Taylor      Run DMG Fit         2.99m  9-09.5
  4 Lex Key               Golden Knights      2.70m  8-10.2
  5 Antonio Barcelo       Long Island Elit    2.67m  8-09.0
  6 Faybien Wiggan        Long Island Elit    2.62m  8-07.0
  F Shiloh Bromfeld       Golden Knights         ND        

               11-12 (06-07) Girls Long Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Amanda Torres         Northport RC        3.84m  12-07.
  2 Erin Stroehlein       Rolling Thunder     3.47m  11-04.
  3 Michaela Dopizo       Northport RC        2.36m  7-08.7
  F Kayla Hawkins         Run DMG Fit            ND        

               11-12 (06-07) Boys Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Tyler Mastronardi-Gra Run DMG Fit         3.85m  12-07.

               13-14 (04-05) Girls Long Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Nicolette Lomonre     Island Trees        4.20m  13-09.

               13-14 (04-05) Boys Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Jabari Higgins        Long Island Elit    5.19m  17-00.
  2 Nicholas Minguillon   Northport RC        4.22m  13-10.
  3 Ryan Kennedy          Unattached          4.22m  13-10.

               17-18 (00-01) Women Long Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Chibugo Obichere      Unattached          5.04m  16-06.
  2 Sydnie Rhome          CTS Performance     5.02m  16-05.
  3 Zaria Scarlett        Unattached          4.74m  15-06.

                17-18 (00-01) Men Long Jump                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Christian Taylor      Run DMG Fit         5.98m  19-07.
  2 Donovan Sibblies      We Are Athletes     5.64m  18-06.
  3 Paul Mikowski         Rolling Thunder     4.53m  14-10.

               17-18 (00-01) Men Triple Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Donovan Sibblies      We Are Athletes    12.43m  40-09.
  2 Joseph Shepherd       We Are Athletes    11.61m  38-01.

               17-18 (00-01) Women High Jump               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Olivia Rodriguez      Unattached          1.55m  5-01.0

                9-10 (08-09) Girls Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Kamillah Abreu        Bellmore PAL        7.24m   23-09
  2 Amelia Bonilla-Pena   Bellmore PAL        4.66m   15-03

                11-12 (06-07) Boys Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Milo August III       Baldwin Blazers     4.61m   15-01

               13-14 (04-05) Girls Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Jasmine Trenchfield   Long Island Elit    5.55m   18-02

                13-14 (04-05) Boys Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Anthony Trenchfield   Long Island Elit    5.94m   19-05

                15-16 (02-03) Boys Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Ephrem Romad          Rolling Thunder    10.10m   33-01
  2 Sean Kennedy          Unattached          9.03m   29-07

               17-18 (00-01) Women Shot Put                
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Kyria Moore           Long Island Elit   11.24m   36-10
  2 Brenda Diaz           Unattached          8.87m   29-01

                17-18 (00-01) Men Shot Put                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Carl Bloom            Seaford            11.08m   36-04
  2 Ian Palahnuk          Rolling Thunder     7.50m   24-07

             9-10 (08-09) Girls Javelin Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Amelia Bonilla-Pena   Bellmore PAL       10.17m   33-04
  2 Kamillah Abreu        Bellmore PAL        7.45m   24-05

              9-10 (08-09) Boys Javelin Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Horace August         Baldwin Blazers    21.64m   70-11

             11-12 (06-07) Boys Javelin Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Milo August III       Baldwin Blazers    28.46m   93-04
  2 Tyler Mastronardi-Gra Run DMG Fit        26.74m   87-08

             15-16 (02-03) Boys Javelin Throw              
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Ephrem Romad          Rolling Thunder    16.55m   54-03

          Open Women 3000 Meter Race Walk           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kelsey Gallagher      Walk USA         22:47.08 

           Open Men 3000 Meter Race Walk            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Alex Price            Walk USA         16:20.23 
  2 Trent Hampton         We Are Athletes  22:52.66 

             Open Men 110 Meter Hurdles             
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Andrew Smith          Unattached          16.69 

              Open Women 800 Meter Run              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Maria Bistakis        Rolling Thunder   3:31.13 

               Open Men 800 Meter Run               
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Steven Cuomo          Rolling Thunder   2:17.64 
  2 Austin Coneys         Unattached        2:39.56 
  3 Shen Rajeooar         Unattached        3:03.17 

             Open Women 100 Meter Dash              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Michelle Grambin      Rolling Thunder     21.23 


          Open Men 100 Meter Dash Prelims           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Aleigh McIntyre       Unattached          11.01 
  2 Nico Fratto           Unattached          11.02 
  3 Joshua Davies         New Horizon Trac    11.03 
  4 Jeremy Bascom         Unattached          11.16 
  5 J.T Aggrey            Unattached          11.19 
  6 Jovanni Parkinson     Unattached          11.20 
  7 Amechi Egbe           CTS Performance     11.24 
  8 Antonio Purcell-Franc Zenith Velocity     11.28 
  9 Royce Adams           Unattached          11.34 
 10 Bedan Dakin           Unattached          11.56 
 11 Creus Hamilton        Unattached          11.59 
 12 Taylor Castello       Unattached          11.77 
 13 Chad George           Unattached          11.89 
 14 Andrew Smith          Unattached          11.91 
 15 Stephen Santer        Unattached          11.93 
 16 Steven Waters         Bellmore Strider    12.36 
 17 Matt Collorafi        Unattached          12.69 
 18 Joe Moncada           Trust The Proces    12.88 

           Open Men 100 Meter Dash Finals           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jeremy Bascom         Unattached          10.75 
  2 Aleigh McIntyre       Unattached          10.84 
  3 Nico Fratto           Unattached          10.94 
  4 Jovanni Parkinson     Unattached          10.96 
  5 Joshua Davies         New Horizon Trac    11.08 
  6 J.T Aggrey            Unattached          11.14 

             Open Women 400 Meter Dash              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Elizabeth Trentacoste We Are Athletes   1:05.76 
  2 Candace Carroll       Unattached        1:18.61 
  3 Maria Bistakis        Rolling Thunder   1:38.41 
  4 Michelle Grambin      Rolling Thunder   1:52.47 

              Open Men 400 Meter Dash               
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 James Lowe            Unattached          50.81 
  2 Terry Charles         Zenith Velocity     51.29 
  3 Vasu Joshi            Unattached          52.60 
  4 Austin Coneys         Unattached          54.96 
  5 Justin Hanrin         Lynbrook            56.01 
  6 Joe Meyer             Elitefeats          58.95 

             Open Women 1500 Meter Run              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Elitefeats        4:41.11 

              Open Men 1500 Meter Run               
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Will Salmon           Baldwin Blazers   4:22.01 
  2 Sean Mahon            Bellmore Strider  4:25.41 
  3 Steven Cuomo          Rolling Thunder   4:53.62 

            Open Women 400 Meter Hurdles            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 MaryEllen Dankenbrink Central Park TC   1:05.36 
  2 Candace Carroll       Unattached        1:29.89 

             Open Men 400 Meter Hurdles             
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kinsey Sheppard       Unattached        1:02.32 

             Open Women 200 Meter Dash              
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Elizabeth Trentacoste We Are Athletes     31.48 
  2 Michelle Grambin      Rolling Thunder     48.21 

              Open Men 200 Meter Dash               
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jovanni Parkinson     Unattached          22.01 
  2 Joshua Davies         New Horizon Trac    22.12 
  3 Nico Fratto           Unattached          22.39 
  4 Creus Hamilton        Unattached          22.77 
  5 J.T Aggrey            Unattached          23.97 
  6 Joe Motis             Scalphunter TC      24.53 
  7 Steven Waters         Bellmore Strider    25.23 
  8 Joe Moncada           Trust The Proces    26.27 
  9 Paul Barrios          Unattached          26.72 

      Open Women 1600 Texas Sprint Medley Relay       
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Long Island Elite                         1:54.73 

          Open Men Texas Sprint Medley Relay          
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Long Island Elite                         1:40.95 
  2 Island Trees                              1:53.16 

                    Open Men Long Jump                     
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Evan Heinrichs        Unattached          6.14m  20-01.
  2 Jonathan Lim          Unattached          5.82m  19-01.

                   Open Men Triple Jump                    
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Namib Harris          Unattached         12.96m  42-06.
  2 Kip Jackson           Unattached         12.81m  42-00.

                    Open Men High Jump                     
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Kip Jackson           Unattached          1.80m  5-10.7
  2 Marcus Murray         Unattached          1.80m  5-10.7
  3 Justin Snyder         Jericho             1.70m  5-06.7

                    Open Women Shot Put                    
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Maria Stravina        Northport HS        9.90m   32-05

        Masters 35 Men 3000 Meter Race Walk         
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Mike Bartholomew      Unattached       19:28.74 

            Masters 45 Men 800 Meter Run            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Gold Coast Harri  2:27.58 

            Masters 50 Men 800 Meter Run            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Marc Nesbitt          Athletic Excelle  2:18.09 
  2 Kevin Arloff          Northport RC      2:32.59 

            Masters 65 Men 800 Meter Run            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Leo Murillo           Unattached        3:42.24 

           Masters 50 Men 100 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Mario Bowers          2nd Wind Track C    14.09 

           Masters 60 Men 100 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         Mass Velocity       13.37 

           Masters 65 Men 100 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Marvin Russo          2C2W                17.69 

           Masters 35 Men 400 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Michael Cameron       Long Island Elit  1:02.83 

           Masters 50 Men 400 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC      1:04.85 

           Masters 55 Men 400 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Northport RC      1:03.72 

          Masters 55 Women 1500 Meter Run           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Debra Razzano-Nerud   Northport RC      6:40.07 

           Masters 45 Men 1500 Meter Run            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Boyd Carrington       Unattached        4:21.02 
  2 Earl Penney           Gold Coast Harri  5:12.78 

          Masters 55 Women 200 Meter Dash           
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Debra Razzano-Nerud   Northport RC        35.66 

           Masters 50 Men 200 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Mario Bowers          2nd Wind Track C    29.18 

           Masters 55 Men 200 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Jimmy Connor          Unattached          31.84 
  2 Brian Hasenzahl       Northport RC        33.29 

           Masters 60 Men 200 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         Mass Velocity       27.45 

           Masters 70 Men 200 Meter Dash            
====================================================
    Name                  Team                  Time
----------------------------------------------------
  1 Rick Hansen           CTS Performance     33.35 

        Masters Men Texas Sprint Medley Relay         
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Long Island All-Stars                     2:05.41 

                 Masters 35 Men Long Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 John Montero          Unattached          4.52m  14-09.

                 Masters 45 Men Long Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Kurt Krummenacker     Unattached          4.76m  15-07.

                 Masters 70 Men Long Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Bill Connor           Unattached          2.95m  9-08.0

                Masters 70 Women High Jump                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Joy Flynn             Quogue               .95m  3-01.2

                 Masters 55 Men High Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Ed Donnellan          2nd Wind Track C    1.55m  5-01.0
  2 John Ross             2nd Wind Track C    1.40m  4-07.0

                 Masters 70 Men High Jump                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Quogue              1.15m  3-09.2
  2 John Harbulak         Northport RC        1.10m  3-07.2

                 Masters 55 Women Shot Put                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Caryl Senn-Griffiths  Unattached          9.51m   31-02

                 Masters 65 Women Shot Put                 
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Sheryl Hall           Unattached          6.75m   22-01

                  Masters 70 Men Shot Put                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Rick Hansen           CTS Performance    10.09m   33-01
  2 Bill Connor           Unattached          9.90m   32-05

                  Masters 80 Men Shot Put                  
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Ed Joyce              Unattached          7.81m   25-07
  2 Rich Janson           Unattached          7.51m   24-07

              Masters 55 Women Javelin Throw               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Caryl Senn-Griffiths  Unattached         28.70m   94-01

              Masters 65 Women Javelin Throw               
===========================================================
    Name                  Team                  Mark       
-----------------------------------------------------------
  1 Sheryl Hall           Unattached         14.35m   47-00