RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

             2019 Winter Series Meet #1 - 1/13/2019              
            Suffolk Communtiy College, Brentwood, NY             

               Open Men 55 Meter Hurdles                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Oscar Mercado         Foundation TC            8.04 
  2 Dennis Myon           Molloy College           9.21 

                 Open Men 55 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Clemone Campbell      Speed & Power            8.57 
  2 Shawn Thompson        OLPH                     9.20 

                 Open Men 60 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Vincenzo Battaglia    Unattached               7.29 
  2 Aaron McFadden        Unattached               7.49 
  3 Erik Dennis           PT Jetaz                 7.61 
  4 Oscar Mercado         Foundation TC            7.77 
  5 Tilik Simpson-Young   PT Jetaz                 8.26 
  6 Vitaly Mirsky         2nd Wind Track Club      8.89 
  7 Christopher Membreno  PT Jetaz                 9.45 
  8 Marcus VanNostrand    Unattached              11.45 
  9 Peter Faulkman        Rolling Thunder         12.47 

                Open Women 60 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Belle Lipponer        Rolling Thunder         11.77 
  2 Star Menendez         Rolling Thunder         12.28 
  3 Jennifer Jones        Rolling Thunder         50.78 

              Masters 50 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mario Bowers          2nd Wind Track Club      9.30 

              Masters 60 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind Track Club      8.33 
  2 John Brooks           Unattached               8.61 

              Masters 65 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marvin Russo          2C2W                    10.94 
  2 John Kuziw            Northport RC            12.46 

              Masters 70 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Bill Indek            Shore AC                11.89 

             Masters 50 Women 60 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      Northport RC             8.86 

             Masters 70 Women 60 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joy Flynn             Unattached              12.32 

             Open Men 1500 Meter Race Walk              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Price            Walk USA              6:58.37 

            Open Women 1500 Meter Race Walk             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maria Michta-Coffey   Walk USA-Oiselle      6:57.29 
  2 Kayla Shapiro         Walk USA              7:07.14 
  3 Alexa Kluepfel        Walk USA              8:16.97 

         Masters 60 Women 1500 Meter Race Walk          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maryanne Daniel       CT Racewalkers        8:07.59 

                Open Men 400 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Tysheem Griffin       Rolling Thunder         57.35 
  2 Kevin Martinez        Unattached            1:00.46 
  3 Luis Castillo         Copiague HS           1:02.50 
  4 Ethan VanNostrand     Rolling Thunder       1:10.75 
  5 Paul Mikowski         Rolling Thunder       1:12.04 
  6 Daniel VanNostrand    Rolling Thunder       1:12.37 
  7 Mazhu VanNostrand     Rolling Thunder       1:18.17 
  8 Dennis Rindone        Rolling Thunder       1:40.18 

               Open Women 400 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maria Marascia        We Are Athletes       1:06.53 
  2 Melanie Fiume         We Are Athletes       1:06.59 
  3 Michelle Gambin       Rolling Thunder       2:08.90 

             Masters 45 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jason McHugh          Gold Coast Harriers   1:03.32 

             Masters 60 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind Track Club   1:04.83 

             Masters 65 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC              1:13.65 

             Masters 80 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joe Cordero           Unattached            1:56.91 

                Open Men 1500 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Gustavo Morastitla    Gubbins               4:21.25 
  2 James Dooley          Unattached            4:33.72 
  3 James McVeigh         Unattached            4:37.70 
  4 Alex Eletto           Northport RC          4:43.17 
  5 Thomas Mihailin       Northport RC          4:43.93 
  6 Joe Coffey            Unattached            4:52.26 
  7 Donye Hardy           PT Jetaz              4:56.94 
  8 William Marois        Unattached            5:06.20 
  9 Emerson               OLPH                  6:13.60 
 10 Amand Thompson        OLPH                  6:21.64 
 11 Justin Gries          OLPH                  6:36.44 

               Open Women 1500 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Talya Williams        We Are Athletes       4:57.47 
  2 Maria Marascia        We Are Athletes       5:06.13 
  3 Lena Mathews          Richmond Hill TC      5:13.57 
  4 Alison Briggs         Unattached            5:25.62 

             Masters 45 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Elitefeats            4:57.67 

             Masters 55 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
DNF David Parker          Unattached                 NT 

             Masters 60 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Paul Salerni          Unattached            5:50.14 

                 Open Men 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joe Grieco            We Are Athletes       1:58.07 
  2 Alex Eletto           Northport RC          2:19.73 
  3 Thomas Mihailin       Northport RC          2:23.14 
  4 Alex Price            Walk USA              2:25.07 
  5 Chris O'Connor        Unattached            2:26.35 
  6 Steven Cuomo          Rolling Thunder       2:33.91 
  7 Chris Kavanaugh       Rolling Thunder       2:38.74 
  8 Adam VanDeBerghe      Unattached            2:39.61 
  9 Paul Mikowski         Rolling Thunder       2:57.73 
 10 Dennis Rindone        Rolling Thunder       3:39.81 
 11 Xavier Romano         Rolling Thunder       5:03.01 
DNF Ryan Healy            Unattached                 NT 
DNR Mike Grady            Unattached                 NT 

                Open Women 800 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Madison Cook          Unattached            3:27.14 

              Masters 45 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stephen Probst        Unattached            2:43.33 

              Masters 50 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brian Webster         Unattached            2:22.44 

              Masters 55 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Northport RC          2:28.68 

              Masters 70 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC          3:05.23 

                Open Men 200 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Oscar Mercado         Foundation TC           24.48 
  2 Tysheem Griffin       Rolling Thunder         25.05 
  3 Vitaly Mirsky         2nd Wind Track Club     27.60 
  4 Ethan VanNostrand     Rolling Thunder         29.98 
  5 Dan Lang              Rolling Thunder         31.37 
  6 Jonathan Lee          Elitefeats              31.42 
  7 Nick Artusa           OLPH                    31.46 
  8 Mazhu VanNostrand     Rolling Thunder         33.14 
  9 Marcus VanNostrand    Unattached              43.24 
 10 Connor Steward        Rolling Thunder         59.66 

               Open Women 200 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Shiseido Robinson     Unattached              29.14 
  2 Belle Lipponer        Rolling Thunder         44.40 
  3 Michelle Gambin       Rolling Thunder         50.84 
  4 Star Menendez         Rolling Thunder         53.90 

             Masters 40 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Euborne Sprunge       Unattached              27.45 

             Masters 50 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mario Bowers          2nd Wind Track Club     30.39 

             Masters 55 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Silas Murray          2nd Wind Track Club     27.38 
  2 Gilberto Valdes       Unattached              30.22 

             Masters 60 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind Track Club     27.69 
  2 John Brooks           Unattached              28.79 

             Masters 65 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Kuziw            Northport RC            44.16 

             Masters 70 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Bill Indek            Shore AC                45.89 

                Open Men 3000 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Thomas Mihailin       Northport RC         10:38.39 
  2 Alex Eletto           Northport RC         10:41.07 
  3 Horace August         Baldwin Blazers      12:14.42 

                Open 4x200 Meter Relay                
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
                        Women                         
------------------------------------------------------
  1 Adelphi                                   1:41.34 
  2 Panthers                                  1:50.15 
  3 PT Jetaz                                  1:52.74 
  4 Rolling Thunder A                         1:59.87 
  5 Rolling Thunder B                         2:34.72 

                      Open Men Long Jump                       
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 David Lawrence        Unattached              6.20m  20-04.
  2 Harrison Treble       Pace University         6.01m  19-08.
  3 Dennis Myon           Molloy College          5.18m  16-11.
  4 Tavoy Daily           PT Jetaz                4.84m  15-10.

                     Open Women Long Jump                      
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Ka'shya Hawkins       Unattached              3.76m  12-04.

                   Masters 45 Men Long Jump                    
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Kurt Krummenacker     Unattached              4.35m  14-03.

                   Masters 65 Men Long Jump                    
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 John Kuziw            Northport RC            2.38m  7-09.5

                   Masters 70 Men Long Jump                    
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Unattached              3.15m  10-04.

                  Masters 70 Women Long Jump                   
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Joy Flynn             Unattached              2.96m  9-08.5

                  Masters 70 Men Triple Jump                   
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Unattached              5.56m  18-02.

                 Masters 70 Women Triple Jump                  
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Joy Flynn             Unattached              6.44m  21-01.

                     Open Women High Jump                      
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Ka'shya Hawkins       Unattached              1.30m  4-03.0

                   Masters 70 Men High Jump                    
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Unattached              1.15m  3-09.2

                  Masters 70 Women High Jump                   
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Joy Flynn             Unattached               .95m  3-01.2

                       Open Men Shot Put                       
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Arnold (12lb) Donado  Unattached             13.97m   45-10
  2 Nick Artusa           OLPH                    9.12m   29-11
  3 Carlos (12lb) Lopez   Rolling Thunder         8.41m   27-07
  4 Dan Lang              Rolling Thunder         6.53m   21-05
  5 Connor Steward        Rolling Thunder         3.48m   11-05

                      Open Women Shot Put                      
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Jada Nicole Thomas    V-Tesse TC              6.25m   20-06

                    Masters 65 Men Shot Put                    
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 John Kuziw            Northport RC            5.95m   19-06

                    Masters 80 Men Shot Put                    
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Ed Joyce              Unattached              7.62m   25-00
  2 Rich Janson           Unattached              7.57m   24-10

                   Masters 85 Women Shot Put                   
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Lucille Ware          Unattached              5.52m   18-01