RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

       2017 USATF Long Island Summer Series #5 - 8/2/2017        
                 Island Trees HS, Levittown, NY                  

               Women 100 Meter Dash Final               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alexandra Yarbrough   Long Island Elite       12.82 
  2 Olivia Miller         2C2W                    13.03 
  3 Michelle Daye         Family TC               13.13 
  4 Israel Phillips       2C2W                    13.38 
  5 Joanie Mondesir       Explosion TC            13.81 
  6 Roxanne Brockner      2nd Wind Track Club     13.85 

                Men 100 Meter Dash Final                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Terrance Hinds        Unattached              11.43 
  2 Zaahir Forbes         2C2W                    11.66 
  3 Malik Johnson         Unattached              11.68 
  4 Clinton Aurelien      Southwest Sprinters     11.83 
  5 Justin Budhu          Unattached              12.01 
  6 Jelani Stoddart       Unattached              12.11 

        17-18 (99-00) Women 3000 Meter Race Walk        
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kayla Torres          Walk USA             16:12.00 

         17-18 (99-00) Women 100 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alexis Greene         Family TC               18.99 

          17-18 (99-00) Men 110 Meter Hurdles           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dashawn Jackson       Long Island Elite       15.97 
  2 Quinten Distante      CTS Performance         16.22 

           8 & Under (09+) Boys 800 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Christian Taylor      Run DMG Fit           3:34.66 

            9-10 (07-08) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         2:52.68 
  2 Erin Stroehlein       Unattached            3:11.28 

            9-10 (07-08) Boys 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brendan Ramirez       Bellmore PAL          3:01.57 

           11-12 (05-06) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC         2:38.63 
  2 Avarose Buccino       Foundation TC         3:13.54 

            11-12 (05-06) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alexander Ramirez     Bellmore PAL          3:13.86 
  2 Tyler Granito         Run DMG Fit           3:15.47 
  3 Mike Dahl             Foundation TC         3:25.01 

           13-14 (03-04) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Valerie Pastore       Foundation TC         2:42.04 
  2 Diana Arevalo         Foundation TC         2:55.79 

            13-14 (03-04) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Aidan Ashby           Unattached            2:35.37 

           15-16 (01-02) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ashley Minns          Foundation TC         2:34.35 
  2 Maddie Egerter        Family TC             3:06.41 

            15-16 (01-02) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jason Peralta         Long Island Elite     2:11.87 
  2 Paul Mikowski         Unattached            2:54.68 

           17-18 (99-00) Women 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Gabrielle Chenault    Ruff Kutz             2:32.66 
  2 Ayanna Higgins        Long Island Elite     3:03.52 

            17-18 (99-00) Men 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Steven Hoffman        Long Island Elite     2:11.18 
  2 Brandon Hernandez     Long Island Alliance  2:28.50 

          8 & Under (09+) Girls 100 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maya Brown            Foundation TC           17.27 
  2 Jaylah Boswell        Bellmore PAL            17.56 
  3 Jada                  Unattached              18.43 
  4 Izabella Abreu        Bellmore PAL            18.88 
  5 Lilliana Palmeri      Bellmore PAL            20.01 
  6 Joylin Boswell        Bellmore PAL            22.85 

          8 & Under (09+) Boys 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jace Richards         CBTC                    16.15 
  2 Xavier Small          Bellmore PAL            17.83 
  3 Nicholas Guerriero    Bellmore PAL            18.30 
  4 Aidan Ashby           Unattached              19.74 

           9-10 (07-08) Girls 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rhianna Miller        2C2W                    14.76 
  2 Sierra Burnett        Explosion TC            17.01 
  3 Caitlin Aurigema      Unattached              17.89 
  4 Kaylee Garatina       Foundation TC           18.09 
  5 Neela Jarman          Northport RC            18.12 
  6 Kamillah Abreu        Bellmore PAL            18.13 
  7 Tamara Compass-Crawfo Long Island Elite       18.84 
  8 Jamaiya Jackson       Long Island Elite       18.89 
  9 Erin Conneely         Northport RC            19.38 

            9-10 (07-08) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Lyrick Samuel         Long Island Elite       14.52 
  2 Andrew Taylor         Run DMG Fit             15.66 
  3 Ryan Anderson         Bellmore PAL            16.49 
  4 Nicholas Carentz      Baldwin Blazers         16.72 
  5 Joshua                                        17.31 

           11-12 (05-06) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      2C2W                    14.11 
  2 Ana James             Explosion TC            14.83 
  3 Zoe Sbarra-Vaughan    Northport RC            16.94 
  4 Jasmine Trenchfield   Long Island Elite       18.30 
  5 Keira Riegler         Northport RC            18.75 
  6 Sophia DeRossett      Northport RC            19.21 

           11-12 (05-06) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                    13.75 
  2 Christopher Willis    Foundation TC           14.65 
  3 Jabari Higgins        Long Island Elite       14.86 
  4 Bodhi Geslani         Unattached              14.90 
  5 Jack Conneely         Northport RC            16.75 
  6 Ryan Alexander        Long Island Elite       17.48 

           13-14 (03-04) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Miller         2C2W                    13.09 
  2 Joanie Mondesir       Explosion TC            13.75 
  3 Jamila Jackson        Long Island Elite       14.54 
  4 Kaylei McDonald       2C2W                    14.58 
  5 Lauren Perkins        2C2W                    14.64 

           13-14 (03-04) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Bryce Ridley          Explosion TC            12.68 
  2 Ryan Liotta           Unattached              13.29 
  3 Giovann Guillette     Unattached              13.30 
  4 Clemone Campbell      Speed & Power           14.78 
  5 Anthony Trenchfield   Long Island Elite       20.90 

           15-16 (01-02) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alexandra Yarbrough   Long Island Elite       13.06 
  2 Michelle Daye         Family TC               13.42 
  3 Emma Hahn             Unattached              14.78 

           15-16 (01-02) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Justin Budhu          Unattached              12.07 
  2 Rashad Forte          CBTC                    12.47 
  3 Christopher James     Explosion TC            12.49 
  4 Corey Powell          2C2W                    12.52 
  5 Romario Temple        2C2W                    12.83 
  6 Miles Howard          2C2W                    13.16 

           17-18 (99-00) Women 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Israel Phillips       2C2W                    13.54 
  2 Jeanine Desouza       Long Island Elite       13.82 

            17-18 (99-00) Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Terrance Hinds        Unattached              11.58 
  2 Jelani Stoddart       Unattached              11.62 
  3 Malik Johnson         Unattached              11.81 
  4 Zaahir Forbes         2C2W                    11.87 
  5 Dorian Ryan           2C2W                    12.01 
  6 Charlie Doherty       Unattached              12.55 
  7 Kevin Clyne           Long Island Alliance    12.67 
  8 Zefanyah McDonald     2C2W                    12.90 

          8 & Under (09+) Girls 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kathryn Simonetti     Foundation TC         1:35.43 
  2 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers       1:41.31 

          8 & Under (09+) Boys 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Michael Carentz       Baldwin Blazers       1:31.96 
  2 Jackson Howley        Foundation TC         1:35.48 
  3 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers       1:35.86 

           9-10 (07-08) Girls 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danika Tidridge       Foundation TC         1:20.51 
  2 Kaylee Garatina       Foundation TC         1:28.47 

            9-10 (07-08) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ken Brown             Foundation TC         1:10.61 
  2 Andrew Taylor         Run DMG Fit           1:17.36 
  3 Jalen Gilmore         Baldwin Blazers       1:26.34 

           11-12 (05-06) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Saniya Hayden         Baldwin Blazers       1:06.89 
  2 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL          1:09.71 
  3 Leanna Trefcer        Bellmore PAL          1:11.48 

           11-12 (05-06) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Isaac Contreras       Explosion TC          1:07.93 
  2 Justin Gilmore        Baldwin Blazers       1:12.95 
  3 Dennis Brown          Family TC             1:15.74 
  4 Jack Conneely         Northport RC          1:24.92 
  5 Jason Johnson         Long Island Alliance  1:40.95 

           13-14 (03-04) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Camylin Blake         Bellmore PAL          1:04.43 
  2 Kierra Lewis          Baldwin Blazers       1:06.93 
  3 Lauren Perkins        2C2W                  1:12.49 

           13-14 (03-04) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Myles Small           Foundation TC         1:00.75 
  2 Bryce Ridley          Explosion TC          1:08.13 
  3 Steven Perez          Bellmore PAL          1:08.85 

           15-16 (01-02) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Shayla Rollerson      Family TC             1:12.05 

           15-16 (01-02) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Trevon Campbell       Long Island Elite       53.84 
  2 Lucas Brown           Family TC               54.26 
  3 Aidan Lasurde         Family TC               55.95 
  4 Christopher James     Explosion TC            59.77 

           17-18 (99-00) Women 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Gabby Griffin         Unattached            1:13.26 
  2 Gianna Jerez          Family TC             1:14.67 

            17-18 (99-00) Men 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Damahya Coeur         Unattached              50.24 
  2 Christian Taylor      Long Island Elite       53.30 
  3 Chris Valleau         Family TC               57.54 
  4 Jelani Stoddart       Unattached            1:06.12 

          8 & Under (09+) Boys 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Isaac Contreras       Explosion TC          6:16.18 
  2 Luca Granito          Run DMG Fit           6:24.83 
  3 Madison Howley        Foundation TC         6:49.17 

           9-10 (07-08) Girls 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         5:31.72 

            9-10 (07-08) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Porter Coleman        Northport RC          6:35.00 
  2 Nathan Riegler        Northport RC          6:48.97 

           11-12 (05-06) Girls 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC         5:26.76 

           11-12 (05-06) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Noah Jackson          Baldwin Blazers       6:07.79 
  2 Thomas Bass           Northport RC          6:27.68 

           13-14 (03-04) Girls 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Diana Arevalo         Foundation TC         6:38.45 

           13-14 (03-04) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brandon Meiner        Northport RC          5:03.93 

           15-16 (01-02) Girls 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Emily Farrell         Family TC             6:12.24 

           17-18 (99-00) Women 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Meagan Haviland       Family TC             5:24.00 

            17-18 (99-00) Men 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kevin Anglin          Long Island Alliance  4:34.60 
  2 Colm Smith            Long Island Alliance  4:36.38 
  3 Jake Pulis            Long Island Alliance  4:39.79 

          13-14 (03-04) Boys 200 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL            33.63 

         17-18 (99-00) Women 400 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Corinne Berchtold     Family TC             1:19.60 

          17-18 (99-00) Men 400 Meter Hurdles           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alberto Laguerre      Long Island Elite     1:19.62 

          8 & Under (09+) Girls 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maya Brown            Foundation TC           39.09 
  2 Lilliana Palmeri      Bellmore PAL            41.94 
  3 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers         44.48 
  4 Samantha Garatina     Foundation TC           55.23 

          8 & Under (09+) Boys 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Connor Burnett        Explosion TC            32.74 
  2 Declan Gallagher      Northport RC            34.02 
  3 Jace Richards         CBTC                    34.87 
  4 Nicholas Guerriero    Bellmore PAL            37.60 
  5 Xavier Small          Bellmore PAL            37.89 
  6 Jemahrie Wilkes       Long Island Elite       37.91 
  7 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers         40.03 
  8 Michael Carentz       Baldwin Blazers         40.08 

           9-10 (07-08) Girls 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rhianna Miller        2C2W                    30.31 
  2 Alexandra Mateo       2C2W                    35.53 
  3 Danika Tidridge       Foundation TC           36.97 
  4 Kaylee Garatina       Foundation TC           37.29 
  5 Cecilia Michel        Bellmore PAL            41.27 
  6 Hannah Michel         Bellmore PAL            46.05 

            9-10 (07-08) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Lyrick Samuel         Long Island Elite       30.22 
  2 Ken Brown             Foundation TC           30.81 
  3 Nicholas Carentz      Baldwin Blazers         34.39 
  4 Jalen Gilmore         Baldwin Blazers         35.76 
  5 Ryan Anderson         Bellmore PAL            37.00 

           11-12 (05-06) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      2C2W                    28.66 
  2 Saniya Hayden         Baldwin Blazers         30.73 
  3 Ana James             Explosion TC            31.44 
  4 Zoe Sbarra-Vaughan    Northport RC            36.17 

           11-12 (05-06) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                    26.92 
  2 Christopher Willis    Foundation TC           28.88 
  3 Bodhi Geslani         Unattached              30.47 
  4 Justin Gilmore        Baldwin Blazers         30.79 
  5 Thomas Bass           Northport RC            33.06 
  6 Dennis Brown          Family TC               33.85 
  7 Noah Jackson          Baldwin Blazers         34.87 

           13-14 (03-04) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joanie Mondesir       Explosion TC            27.80 
  2 Kierra Lewis          Baldwin Blazers         29.29 
  3 Renee Newton          Long Island Elite       29.64 
  4 Kaylei McDonald       2C2W                    29.91 

           13-14 (03-04) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Bryce Ridley          Explosion TC            25.70 
  2 Giovann Guillette     Unattached              26.50 
  3 Myles Small           Foundation TC           26.92 
  4 Adrian Ashby          2C2W                    29.42 
  5 Clemone Campbell      Speed & Power           30.14 

           15-16 (01-02) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Michelle Daye         Family TC               26.83 
  2 Javett Jowhill        CBTC                    28.44 
  3 Idalis St. Jaste      CBTC                    29.03 
  4 Seun Ajirotutu        CBTC                    29.76 
  5 Nya Cort              CBTC                    29.86 
  6 Shayla Rollerson      Family TC               30.15 
  7 Emilly English        CBTC                    30.56 
  8 Roodginia Guerriar    2C2W                    31.12 
  9 Alivia Lawrence       Long Island Elite       31.28 
 10 Emi Abiola            CBTC                    31.62 
 11 Nicolette Conserve    CBTC                    32.34 
 12 Elizabeth Lawless     CBTC                    32.47 

           15-16 (01-02) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Justin Budhu          Unattached              24.29 
  2 Corey Powell          2C2W                    24.39 
  3 Lucas Brown           Family TC               24.52 
  4 Javier Walker         CBTC                    24.61 
  5 Aidan Lasurde         Family TC               25.39 
  6 Miles Howard          2C2W                    26.34 
  7 Marcus Hollins        Long Island Elite       27.17 
  8 Christopher James     Explosion TC            32.93 

           17-18 (99-00) Women 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Arielle Desir         Family TC               26.25 
  2 Israel Phillips       2C2W                    27.30 
  3 Kelsey Shapiro        Family TC               29.78 
  4 Emma Hahn             Unattached              30.17 
  5 Gianna Jerez          Family TC               31.10 

            17-18 (99-00) Men 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Malik Johnson         Unattached              23.26 
  2 Zaahir Forbes         2C2W                    23.41 
  3 Christian Taylor      Long Island Elite       23.50 
  4 Quinten Distante      CTS Performance         23.73 
  5 Christopher Lee       Long Island Elite       24.45 
  6 Zefanyah McDonald     2C2W                    25.41 
  7 Chris Valleau         Family TC               25.66 
  8 Charlie Doherty       Unattached              25.80 
  9 Ryan Johnson          Long Island Alliance    29.38 

       13-14 (03-04) Texas Sprint Medley Relay        
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bellmore PAL                              1:39.96 

       15-16 (01-02) Texas Sprint Medley Relay        
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 CBTC                                      2:05.08 

    17-18 (99-00) Women Texas Sprint Medley Relay     
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Family TC                                 2:05.09 

                  8 & Under (09+) Girls Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Madison Howley        Foundation TC           2.48m     8-01.50
  2 Maya Brown            Foundation TC           2.29m     7-06.00
  3 Madison Granito       Run DMG Fit             1.94m     6-04.25
  4 Kathryn Simonetti     Foundation TC           1.89m     6-02.25

                  8 & Under (09+) Boys Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Isaac Contreras       Explosion TC            2.69m     8-09.75
  2 Luca Granito          Run DMG Fit             2.55m     8-04.25
  3 Declan Gallagher      Northport RC            2.43m     7-11.50
  4 Jackson Howley        Foundation TC           2.26m     7-04.75
  5 Christian Taylor      Run DMG Fit             2.13m     6-11.75

                   9-10 (07-08) Girls Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Alexandra Mateo       2C2W                    2.49m     8-02.00
  2 Neela Jarman          Northport RC            2.26m     7-04.75
  3 Siena McGill          Northport RC            2.08m     6-09.75
      1.88      1.29      1.70       F        2.08    
                                                      
  4 Erin Conneely         Northport RC            2.08m     6-09.75
       F        2.08       F         F        2.08    
                                                      

                    9-10 (07-08) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Ken Brown             Foundation TC           3.56m    11-08.00
  2 Andrew Taylor         Run DMG Fit             2.95m     9-08.00
  3 Nicholas Carentz      Baldwin Blazers         2.87m     9-04.75
  4 Ryan Anderson         Bellmore PAL            2.67m     8-09.00
  5 Declan Gallagher      Northport RC            2.53m     8-03.50
  6 Nathan Riegler        Northport RC            2.20m     7-02.50
  7 Porter Coleman        Northport RC            1.61m     5-03.25

                   11-12 (05-06) Girls Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Zoe Sbarra-Vaughan    Northport RC            2.68m     8-09.50
  2 Keira Riegler         Northport RC            2.26m     7-04.75
  3 Sophia DeRossett      Northport RC            2.17m     7-01.25

                   11-12 (05-06) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Jabari Higgins        Long Island Elite       3.84m    12-07.00
  2 Christopher Willis    Foundation TC           3.54m    11-07.25
  3 Tyler Granito         Run DMG Fit             3.23m    10-07.00
  4 Jack Conneely         Northport RC            2.88m     9-05.25
  5 Mike Dahl             Foundation TC           2.47m     8-01.25
  6 Will Chambers         Northport RC            2.07m     6-09.50

                   13-14 (03-04) Girls Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kierra Lewis          Baldwin Blazers         3.28m    10-09.00
  2 Diana Kevorkian       Northport RC            1.86m     6-01.00

                   13-14 (03-04) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Ryan Liotta           Unattached              4.28m    14-00.50
  2 Myles Small           Foundation TC           4.14m    13-06.75

                   15-16 (01-02) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Russell Gradel        Northport RC            5.56m    18-02.75

                    17-18 (99-00) Men Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Quentin Bucknor       2C2W                    5.89m    19-03.75
  2 Quinten Distante      CTS Performance         5.82m    19-01.00
  3 Terrance Hinds        Unattached              5.33m    17-05.75

                  15-16 (01-02) Girls Triple Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Jamila Jackson        Long Island Elite       9.86m    32-04.00
  F Alivia Lawrence       Long Island Elite          ND            

                   11-12 (05-06) Girls High Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL            1.05m     3-05.25

                   11-12 (05-06) Boys High Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Will Chambers         Northport RC            1.05m     3-05.25

                   13-14 (03-04) Boys High Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Andrew Branch         Long Island Elite       1.55m     5-01.00
  2 Anthony Scotto        Bellmore PAL            1.15m     3-09.25

                   15-16 (01-02) Girls High Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Alivia Lawrence       Long Island Elite       1.30m     4-03.00

                   17-18 (99-00) Women High Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kelsey Shapiro        Family TC               1.55m     5-01.00
  2 Corinne Berchtold     Family TC               1.30m     4-03.00

                    17-18 (99-00) Men High Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Chris Syrett          Unattached              1.65m     5-04.75
  2 Salvatore Fusco       Unattached              1.60m     5-02.75

                   15-16 (01-02) Girls Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Mary Syrett           Unattached              7.65m       25-01

                    15-16 (01-02) Boys Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Tom Zamroz            Long Island Alliance   11.13m       36-06
  2 Devin Rosmarin        Long Island Alliance    9.85m       32-03
  3 Carl Bloom            Seaford                 9.83m       32-03

                   17-18 (99-00) Women Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kyria Moore           Long Island Elite       9.12m       29-11

                    17-18 (99-00) Men Shot Put                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 William Stouges       Long Island Elite      15.53m       50-11
  2 Kevin Cetin           Long Island Alliance   11.81m       38-08

              Open Women 100 Meter Hurdles              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Victoria Reid         Unattached              16.66 

               Open Men 110 Meter Hurdles               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
 DQ Matt Masale           Unattached                 NT 

                Open Women 800 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Unattached            2:15.57 
  2 Victoria Kornieva-Rob Bellmore Striders     2:29.51 

                 Open Men 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sean Mahon            Bellmore Striders     2:08.14 
  2 James O'Brien         Unattached            2:10.17 
  3 Phil Sellitto         Long Island Alliance  2:10.34 
  4 Alex Eletto           Northport RC          2:10.93 
  5 Ray Williams          We Are Athletes       2:11.50 
  6 Thomas Mihailn        Northport RC          2:15.70 
  7 Joe Tesoriero         Long Island Alliance  2:16.81 
  8 Joshua Gomes          Long Island Elite     2:21.37 
  9 Justin Ortiz          Long Island Alliance  2:25.23 

               Open Women 100 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Michelle Masi         Unattached              13.87 

                Open Men 100 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jake Messking         Long Island Alliance    12.45 
  2 Matthew Hollis        Unattached              12.49 
  3 Derrick Pouncy        Unattached              12.52 
  4 Ryan Johnson          Long Island Alliance    13.96 

                Open Men 400 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jovanni Parkinson     Long Island Alliance    49.28 
  2 Brian Walker          Long Island Alliance    56.03 
  3 Joe Meyer             Northport RC            56.97 
  4 David Shea            2nd Wind Track Club     57.77 
  5 Matt Sellitto         Long Island Alliance    58.19 

               Open Women 1500 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Unattached            4:48.78 

                Open Men 1500 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 James O'Brien         Unattached            4:26.14 
  2 Alex Eletto           Northport RC          4:30.80 
  3 Thomas Mihailn        Northport RC          4:43.17 

               Open Men 400 Meter Hurdles               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marcus Reid           Unattached            1:01.03 

                Open Men 200 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jake Messking         Long Island Alliance    22.26 
  2 Roshane Wright        Unattached              22.99 
  3 Jonathan Greenwood    Long Island Elite       23.11 
  4 Joseph Motis          Long Island Alliance    23.66 
  5 Brian Walker          Long Island Alliance    24.64 
  6 Derrick Pouncy        Unattached              25.29 
  7 Matthew Hollis        Unattached              25.38 
  8 Matt Sellitto         Long Island Alliance    25.82 
  9 David Shea            2nd Wind Track Club     26.79 
 10 Alex Eletto           Northport RC            28.71 
 11 Thomas Mihailn        Northport RC            30.12 

         Open Women Texas Sprint Medley Relay         
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Wogue as in Comsewogue                    1:59.14 
  2 Long Island Elite                         2:15.31 

          Open Men Texas Sprint Medley Relay          
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Long Island Elite A                       1:34.97 
  2 Long Island Alliance A                    1:39.09 
  3 Island Trees                              1:48.02 
  4 Long Island Alliance C                    1:49.12 
  5 Long Island Alliance B                    1:50.99 
  6 Long Island Elite B                       2:13.74 
 DQ Family TC                                      NT 

                       Open Women Long Jump                        
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kristen Dulovic       Unattached              4.06m    13-03.75

                        Open Men Long Jump                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Matthew Hollis        Unattached              5.56m    18-02.75
  2 Michael Jones         Unattached              5.39m    17-08.00
  3 Chinedu Oguen         We Are Athletes         5.25m    17-02.50

                        Open Men High Jump                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Michael Jones         Unattached              1.70m     5-06.75
    1.50    1.55    1.60    1.65    1.70    
      P       O       O       XO      XO    
  2 Matthew Hollis        Unattached              1.70m     5-06.75
    1.50    1.55    1.60    1.65    1.70    
      O       O       O       O      XXO    

                        Open Women Shot Put                        
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Imani White           Family TC              10.74m       35-02

                         Open Men Shot Put                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Dyjann Adams          Unattached             11.66m       38-03
  2 Matthew Hollis        Unattached             10.90m       35-09

          Masters 35 Men 3000 Meter Race Walk           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Price            Walk USA             15:44.00 

          Masters 70 Men 3000 Meter Race Walk           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Robert Campbell       World Class RW       20:31.90 

              Masters 45 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kirk Niemann          Unattached            2:20.21 

              Masters 50 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC          2:27.32 

              Masters 55 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Northport RC          2:26.67 

            Masters 50 Women 100 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      2nd Wind Track Club     13.81 

             Masters 50 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Clinton Aurelien      Southwest Sprinters     11.80 
  2 Mario Bowers          2nd Wind Track Club     13.94 
  3 Rob Rawn              Unattached              14.30 

             Masters 65 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marvin Russo          2C2W                    18.05 

            Masters 40 Women 400 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Latrica Dendy         Southwest Sprinters   1:07.95 

             Masters 40 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jason McHugh          Gold Coast Harriers   1:00.76 

             Masters 45 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kirk Niemann          Unattached            1:02.71 
  2 Earl Penney           Gold Coast Harriers   1:04.43 

            Masters 50 Women 1500 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Nancy Tantone         Northport RC          6:13.70 

             Masters 45 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Xi Wang               Unattached            5:18.04 

             Masters 50 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC          5:32.87 

             Masters 55 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 David Pouncy          Unattached            6:21.53 

            Masters 65 Men 300 Meter Hurdles            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                51.86 

             Masters 45 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kirk Niemann          Unattached              28.99 
  2 Earl Penney           Gold Coast Harriers     30.12 

             Masters 50 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mario Bowers          2nd Wind Track Club     28.84 
  2 Rob Rawn              Unattached              30.32 

             Masters 55 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Donald Archer         2nd Wind Track Club     26.92 

             Masters 65 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                30.20 

        Masters Men Texas Sprint Medley Relay         
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Northport RC                              1:59.93 

                    Masters 65 Men Triple Jump                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC            7.80m    25-07.00

                     Masters 55 Men High Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Edward Donnellan      2nd Wind Track Club     1.50m     4-11.00

                     Masters 55 Women Shot Put                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Caryl Senn-Griffiths  Bohemia TC              9.43m       30-11

                      Masters 80 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Ed Joyce              Unattached              9.29m       30-05
  2 Rich Janson           Unattached              8.91m       29-02