RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

   2017 USATF Long Island Summer Series #4 Youth  - 7/26/2017    
                    Hauppauge, Hauppauge, NY                     

          8 & Under (09+) Girls 100 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maya Brown            Foundation TC           17.77 
  2 Danielle White        St. Joseph              18.94 
  3 Chloe Coughlin        Foundation TC           19.15 
  4 Julianna Hernandez    St. Joseph              19.34 
  5 Madison Hernandez     St. Joseph              19.88 
  6 Cassidy Goodman       St. Joseph              23.49 
  7 Julianna B.           St. Joseph              24.51 

          8 & Under (09+) Boys 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mike Grannum          Explosion TC            15.70 
  2 Connor Burnett        Explosion TC            17.73 
  3 Logan Hechte          St. Joseph              18.22 
  4 Martin Koppelman      Unattached              18.25 
  5 Lucas Dillon          Unattached              18.57 
  6 Jemahrie Wilkes       Long Island Elite       18.68 
  7 Logan Cavanaugh       St. Joseph              18.98 
  8 Jesse Doughtery       St. Joseph              19.01 
  9 Matthew P.            St. Joseph              19.21 
 10 Ethan Wukich          Unattached              19.32 
 11 Faybien Wiggan        Long Island Elite       20.45 
 12 Brody Donnelly        St. Joseph              20.99 
 12 Alex Hernandez        St. Joseph              20.99 
 14 Brayden Bratti        Northport RC            23.21 

           9-10 (07-08) Girls 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Chloe Garatina        Foundation TC           14.87 
  2 Kaylee Garatina       Foundation TC           16.39 
  3 Sarah Nagel           St. Joseph              16.93 
  4 Neela Jarmon          Northport RC            17.17 
  5 Sierra Burnett        Explosion TC            17.66 
  6 Rhianna               2C2W                    18.11 
  7 Julia Immatteo        Run DMG Fit             18.49 
  8 Tamara Compass-Crawfo Long Island Elite       18.57 
  9 Sophia Weiner         Foundation TC           18.59 
 10 Mia Bratti            Northport RC            20.38 

            9-10 (07-08) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Andrew Taylor         Run DMG Fit             15.27 
  2 Dylan Asuncion        Northport RC            16.22 
  3 Alex Rivera           St. Joseph              16.63 
  4 Santino Palumbo       Run DMG Fit             16.78 
  5 Kyle Dillon           Unattached              16.87 
  6 Ryan Anderson         Bellmore PAL            17.04 
  7 Matthew Buccinni      St. Joseph              17.59 
  8 Angelo DeMaio         St. Joseph              17.62 
  9 Andrew N.             St. Joseph              18.41 
 10 John Le               St. Joseph              19.12 
 11 Robert Giordano       Northport RC            19.39 
 12 Dylan Carino          Northport RC            23.84 

           11-12 (05-06) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      2C2W                    13.90 
  2 Stephanie Weiner      Foundation TC           14.14 
  3 Ana James             Explosion TC            14.68 
  4 Jenesis Bristol       Explosion TC            14.80 
  5 Renia Sterling        Long Island Elite       14.84 
  6 Unknown               St. Joseph              15.17 
  7 Jaylin Wiggan         Long Island Elite       15.47 
  8 Soleil Volel          2C2W                    17.44 
  9 Hailey Kulesa         Unattached              18.28 

           11-12 (05-06) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                    13.61 
  2 Bodhi Geslani         Unattached              14.48 
  3 Jabari Higgins        Long Island Elite       14.66 
  4 Dominick Gangi        Run DMG Fit             15.53 
  5 Devin Dillon          Unattached              16.08 
  6 Etheard Henri         2C2W                    17.19 
  7 Joseph Romito         Northport RC            17.23 

           13-14 (03-04) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joanie Mondesir       Explosion TC            13.59 
  2 Syria Johnson         Awone Fitness           14.20 

          8 & Under (09+) Boys 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Horace Auguste        Baldwin Blazers       5:47.72 
  2 Luca Granito          Run DMG Fit           6:05.37 

           9-10 (07-08) Girls 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         5:41.84 

            9-10 (07-08) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Porter Coleman        Northport RC          6:43.36 
  2 Aiden Coll            Baldwin Blazers       7:19.60 

           11-12 (05-06) Girls 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC         5:26.46 
  2 Alexa Dobbs           Foundation TC         6:50.43 

           11-12 (05-06) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Noah Jackson          Baldwin Blazers       6:10.99 
  2 Reese Coughlin        Foundation TC         6:53.68 

           13-14 (03-04) Girls 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Diana Arevalo         Foundation TC         6:39.15 

          8 & Under (09+) Girls 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kathryn Simonetti     Foundation TC         1:31.49 
  2 Maya Brown            Foundation TC         1:32.59 
  3 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers       1:41.08 

          8 & Under (09+) Boys 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers       1:35.52 
  2 Jackson Howley        Foundation TC         1:43.77 
  3 Faybien Wiggan        Long Island Elite     1:49.86 

           9-10 (07-08) Girls 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danika Tidridge       Foundation TC         1:19.55 
  2 Mia Bratti            Northport RC          1:21.89 

            9-10 (07-08) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ken Brown             Foundation TC         1:10.19 
  2 Andrew Taylor         Run DMG Fit           1:16.65 
  3 Jalen Gilmore         Baldwin Blazers       1:26.28 
  4 Andrew B.             St. Joseph            1:29.49 
  5 Nicholas P.           St. Joseph            1:32.89 
  6 Elijah Parker         St. Joseph            1:34.55 
  7 Brendan W.            St. Joseph            1:37.18 
  8 Robert Giordano       Northport RC          1:44.26 

           11-12 (05-06) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Renelle Grannum       Explosion TC          1:10.39 
  2 Leanna Trefcer        Bellmore PAL          1:14.75 
  3 Megan Mc Dougall      GLIRC                 1:30.45 
  4 Alexa Dobbs           Foundation TC         1:30.78 
  5 Hailey Kulesa         Unattached            1:35.91 
  6 Anne Leary            Northport RC          2:14.34 

           11-12 (05-06) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Justin Gilmore        Baldwin Blazers       1:10.74 
  2 Thomas Bass           Northport RC          1:16.39 
  3 Dennis Brown          Family TC             1:18.75 
  4 Matthew Cuccia        Northport RC          1:32.37 

           13-14 (03-04) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Andrea McPherson      Baldwin Blazers       1:04.17 
  2 Kierra Lewis          Baldwin Blazers       1:06.33 
  3 Lauren Perkins        2C2W                  1:10.61 
  4 Erin Leary            Northport RC          1:27.63 

           13-14 (03-04) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Myles Small           Foundation TC         1:02.25 
  2 Adrian Ashby          2C2W                  1:06.33 
  3 Steven Perez          Bellmore PAL          1:06.68 

          8 & Under (09+) Girls 800 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Madison Howley        Foundation TC         3:29.51 

           8 & Under (09+) Boys 800 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Christian Taylor      Run DMG Fit           3:41.96 

            9-10 (07-08) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         2:57.77 
  2 Camryn Goodman        St. Joseph            3:11.97 
  3 Kaylee Garatina       Foundation TC         3:27.98 
  4 Sarah Nagel           St. Joseph            3:54.12 

            9-10 (07-08) Boys 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Milo Auguste III      Baldwin Blazers       2:33.75 

           11-12 (05-06) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Baylee Canet          St. Joseph            2:46.38 
  2 Olivia Simonetti      Foundation TC         2:46.68 
  3 Marissa Mc Dougall    GLIRC                 2:50.03 
  4 Avarose Buccino       Foundation TC         3:10.91 

            11-12 (05-06) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Tyler Granito         Run DMG Fit           3:12.17 
  2 Mikael Dahl           Foundation TC         3:25.69 

           13-14 (03-04) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Diana Arevalo         Foundation TC         3:09.92 
  2 Taylor Novitny        St. Joseph            3:12.39 

            13-14 (03-04) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Schmuck          Unattached            2:32.75 

          8 & Under (09+) Girls 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maya Brown            Foundation TC           39.42 
  2 Danielle White        St. Joseph              41.96 
  3 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers         42.22 
  4 Julianna Hernandez    St. Joseph              42.97 

          8 & Under (09+) Boys 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mike Grannum          Explosion TC            34.03 
  2 Connor Burnett        Explosion TC            38.89 
  3 Declan Gallagher      Northport RC            39.66 
  4 Logan Hechte          St. Joseph              39.97 
  5 Jesse Doughtery       St. Joseph              44.35 
  6 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers         44.79 
  7 Brody Donnelly        St. Joseph              45.63 
  8 James Olenick         St. Joseph              48.08 

           9-10 (07-08) Girls 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sierra Burnett        Explosion TC            35.34 
  2 Danika Tidridge       Foundation TC           37.52 
  3 Chloe Garatina        Foundation TC           38.82 
  4 Tamara Compass-Crawfo Long Island Elite       39.05 
  5 Camryn Goodman        St. Joseph              40.68 

            9-10 (07-08) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ken Brown             Foundation TC           32.09 
  2 Ryan Anderson         Bellmore PAL            35.97 
  3 Jalen Gilmore         Baldwin Blazers         36.50 
  4 Peter Mazzie          St. Joseph              37.35 
  5 Derek Kelly           St. Joseph              39.52 

           11-12 (05-06) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      2C2W                    28.90 
  2 Renelle Grannum       Explosion TC            30.34 
  3 Ana James             Explosion TC            30.66 
  4 Marissa Mc Dougall    GLIRC                   31.60 
  5 Baylee Canet          St. Joseph              32.77 
  6 Jaylin Wiggan         Long Island Elite       33.58 
  7 Soleil Volel          2C2W                    35.43 
  8 Megan Mc Dougall      GLIRC                   36.32 

           11-12 (05-06) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                    27.93 
  2 Bodhi Geslani         Unattached              30.42 
  3 Justin Gilmore        Baldwin Blazers         31.95 
  4 Etheard Henri         2C2W                    34.77 

           13-14 (03-04) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joanie Mondesir       Explosion TC            28.10 
  2 Andrea McPherson      Baldwin Blazers         28.24 
  3 Kierra Lewis          Baldwin Blazers         29.15 
  4 Syria Johnson         Awone Fitness           30.72 

               Girls 4x100 Meter Relay                
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 St. Joseph                                1:02.90 
  2 Foundation TC                             1:09.70 

                Boys 4x100 Meter Relay                
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 St. Joseph A                              1:10.00 
  2 St. Joseph B                              1:12.90 
  3 St. Joseph C                              1:21.10 

                     8 & Under (09+) Girls Long Jump                     
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Madison Howley        Foundation TC           2.32m           7-07.25
  2 Kathryn Simonetti     Foundation TC           2.29m           7-06.00

                     8 & Under (09+) Boys Long Jump                      
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Luca Granito          Run DMG Fit             3.03m           9-11.25
  2 Declan Gallagher      Northport RC            2.85m           9-04.00
  3 Lucas Dillon          Unattached              2.62m           8-07.00
  4 Brayden Bratti        Northport RC            2.48m           8-01.50
  5 Jackson Howley        Foundation TC           2.30m           7-06.50
  6 Christian Taylor      Run DMG Fit             2.24m           7-04.00

                      9-10 (07-08) Girls Long Jump                       
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Neela Jarmon          Northport RC            2.60m           8-06.25
  2 Julia Immatteo        Run DMG Fit             2.26m           7-04.75

                       9-10 (07-08) Boys Long Jump                       
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Ken Brown             Foundation TC           3.76m          12-04.00
  2 Andrew Taylor         Run DMG Fit             3.59m          11-09.25
  3 Dylan Asuncion        Northport RC            3.22m          10-06.75
  4 Kyle Dillon           Unattached              2.31m           7-06.75
  5 Dylan Carino          Northport RC            1.94m           6-04.25
  6 Santino Palumbo       Run DMG Fit             1.85m           6-00.75

                      11-12 (05-06) Girls Long Jump                      
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Stephanie Weiner      Foundation TC           4.22m          13-10.00
  2 Anne Leary            Northport RC            1.90m           6-02.75

                      11-12 (05-06) Boys Long Jump                       
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Jabari Higgins        Long Island Elite       4.06m          13-03.75
  2 Devin Dillon          Unattached              3.75m          12-03.50
  3 Tyler Granito         Run DMG Fit             3.74m          12-03.25
  4 Dominick Gangi        Run DMG Fit             3.61m          11-10.00
  5 Mikael Dahl           Foundation TC           2.85m           9-04.00
  6 Joseph Romito         Northport RC            2.80m           9-02.25
  7 William Chambers      Northport RC            2.59m           8-05.75
  8 Matthew Cuccia        Northport RC            1.87m           6-01.50

                      13-14 (03-04) Girls Long Jump                      
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Erin Leary            Northport RC            2.76m           9-00.50

                      13-14 (03-04) Boys Long Jump                       
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Myles Small           Foundation TC           3.83m          12-06.75

                      11-12 (05-06) Girls High Jump                      
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Anne Leary            Northport RC             .86m           2-09.75

                      13-14 (03-04) Girls High Jump                      
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Diana Kevor Kian      Northport RC             .94m           3-01.00

                      13-14 (03-04) Boys High Jump                       
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Andrew Branch         Long Island Elite       1.48m           4-10.25

                       13-14 (03-04) Boys Shot Put                       
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Robert Barnes         Awone Fitness           6.29m             20-07
  2 Logan Burkart         Northport RC            5.52m             18-01

                     9-10 (07-08) Boys Discus Throw                      
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Owen Lakhani          Northport RC           12.41m             40-08

                     13-14 (03-04) Boys Discus Throw                     
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Logan Burkart         Northport RC           14.88m             48-09

                    9-10 (07-08) Girls Javelin Throw                     
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Mia Bratti            Northport RC            6.97m             22-10

                     9-10 (07-08) Boys Javelin Throw                     
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Milo Auguste III      Baldwin Blazers        20.50m             67-03
  2 Owen Lakhani          Northport RC           15.02m             49-03
  3 Dylan Asuncion        Northport RC           12.50m             41-00
  4 Horace Auguste        Baldwin Blazers        11.65m             38-02
  5 Robert Giordano       Northport RC            9.80m             32-01
  6 Aiden Coll            Baldwin Blazers         9.65m             31-07
  7 Porter Coleman        Northport RC            8.10m             26-06

                    11-12 (05-06) Boys Javelin Throw                     
=========================================================================
    Name                  Team                      Mark                 
-------------------------------------------------------------------------
  1 Joseph Romito         Northport RC           16.56m             54-03
  2 Noah Jackson          Baldwin Blazers         9.75m             31-11