RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

           2017 Indoor Track Series Meet #2 - 2/4/2017           
            Suffolk Community College, Brentwood, NY             

              Open Women 60 Meter Hurdles               
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Amber Padden          Unattached              11.61 

               Open Men 55 Meter Hurdles                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Robert Ferrara        Long Island Alliance     8.11 
  2 Jordan Zaja           Long Island Alliance     9.12 
  3 Salvatore Fusco       Unattached              10.07 

               Open Men 60 Meter Hurdles                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Oscar Mercado         Foundation TC            8.63 
  2 Aaron McFadden        Unattached               8.66 
  3 Tony Smith            Unattached               8.85 

             Masters 50 Women 60 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      Northport RC             8.87 

             Masters 55 Women 60 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC             9.84 

                 Open Men 60 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Felipe Custodio       Awone Track & Fitnes     7.12 
  2 George Erazo          We Are Athletes          7.25 
  3 Aaron McFadden        Unattached               7.38 
  4 Oscar Mercado         Foundation TC            7.72 

              Masters 50 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mario Bowers          2nd Wind Track Club      9.06 
  2 Scott Gilbert         Northport RC             9.13 

              Masters 55 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Donald Archer         2nd Wind Track Club      8.40 

              Masters 60 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind Track Club      8.48 
  2 Allan Robinson        2nd Wind Track Club      9.10 

              Masters 70 Men 60 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Richard Gunzel        Bohemia TC              12.37 

            Open Women 1500 Meter Race Walk             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Cher Armstrong        Raleigh Walkers       9:02.61 

            Open Women 3000 Meter Race Walk             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maria Michta-Coffey   Walk USA-Oiselle     14:25.80 
  2 Katie Michta          Walk USA             14:27.30 
  3 Cher Armstrong        Raleigh Walkers      18:24.60 

             Open Men 3000 Meter Race Walk              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Price            Walk USA             16:22.70 

          Masters 70 Men 3000 Meter Race Walk           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Robert Campbell       World Class RW       19:55.70 

               Open Women 400 Meter Dash                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jessica Thienel       Oyster Bay            1:07.16 

            Masters 50 Women 400 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      Northport RC          1:08.59 

            Masters 55 Women 400 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC          1:13.17 

            Masters 65 Women 400 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Anne Fitzgibbon       We Are Athletes       1:49.97 

                  Open Men 400 Meter Dash                  
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 George Erazo          We Are Athletes         52.48   2
  2 Oscar Mercado         Foundation TC           53.26   2
  3 Chris Putnam          Long Island Alliance    55.23   1
  4 Jason Donelson        Long Island Alliance    55.80   1
  5 Brian Walker          Stony Brook             57.02   2
  6 Eric Chao             Unattached              58.54   1
  7 David Shea            Unattached            1:02.54   2

             Masters 35 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brendan Dagan         Unattached            1:01.24 

             Masters 45 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC          1:04.86 

             Masters 50 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Scott Gilbert         Northport RC          1:09.33 

             Masters 55 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Northport RC          1:02.44 

             Masters 65 Men 400 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC              1:05.83 

               Open Women 1500 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Aubrey Elstad         Sayville Running Com  6:04.60 

                Open Men 1500 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Eletto           Unattached            4:38.21 
  2 Kamal Osibara         Awone Track & Fitnes  4:48.91 
  3 William Kleemann      Long Island Alliance  5:05.96 
  4 Thomas Mihailow       Northport RC          5:11.56 
DNF Joe Grieco            We Are Athletes            NT 

             Sub-Masters Men 1500 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Joe Meyer             Northport RC          4:57.63 

             Masters 35 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
DNF Brendan Dagan         Unattached                 NT 

             Masters 45 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Gold Coast Harriers   5:06.61 

             Masters 50 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Daniel Dern           Unattached            4:59.94 

             Masters 60 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Paul Salerni          Unattached            5:45.21 

                Open Women 800 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Maria Marascia        We Are Athletes       2:26.48 

             Masters 40 Women 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Stacy Keyes           We Are Athletes       3:51.91 

             Masters 55 Women 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mary Lenzi            We Are Athletes       3:01.11 

                 Open Men 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Eletto           Unattached            2:18.05 
  2 Ray Williams          We Are Athletes       2:19.74 
  3 Christopher Mitto     Awone Track & Fitnes  2:22.28 
  4 David Shea            Unattached            2:27.43 
  5 John Conaty           Long Island Alliance  2:30.85 
  6 Thomas Mihailow       Northport RC          2:31.23 

              Masters 35 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Trent Hampton         We Are Athletes       2:19.29 

              Masters 40 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 William Reitz         LIRRC                 2:55.53 

            Masters 55 Women 200 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Vicki Fox             Northport RC            33.50 
  2 Mary Lenzi            We Are Athletes         39.53 

            Masters 65 Women 200 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Anne Fitzgibbon       We Are Athletes         50.92 

                Open Men 200 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Oscar Mercado         Foundation TC           25.00 
  2 Ray Austin            We Are Athletes         25.30 
  3 Anthony Gandolfo      Long Island Alliance    27.52 

             Masters 45 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ramon Felix           Unattached              28.05 

             Masters 50 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mario Bowers          2nd Wind Track Club     30.13 

             Masters 55 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Donald Archer         2nd Wind Track Club     27.73 
  2 Robert Dealy          Northport RC            36.88 

               Open Women 3000 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Victoria Kornieva-Rob Bellmore Striders    10:46.17 

                Open Men 3000 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sean Mahon            Bellmore Striders     9:00.82 
  2 Anton Korniev         Bellmore Striders     9:46.73 

             Masters 35 Men 3000 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Trent Hampton         We Are Athletes      10:42.70 

             Masters 45 Men 3000 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brian Cloherty        Bellmore Striders    11:20.83 

             Open Mixed 4x400 Meter Relay             
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Bellmore Striders                         4:39.88 

                        Open Men Long Jump                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Harrison Treble       Oyster Bay              5.92m    19-05.00
  2 Robert Ferrara        Long Island Alliance    5.58m    18-03.50
  3 Chris Syrett          Unattached              5.53m    18-01.50

                     Masters 60 Men Long Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind Track Club     4.30m    14-01.25

                       Open Men Triple Jump                        
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Harrison Treble       Oyster Bay             12.15m    39-10.25
  2 Jason Donelson        Long Island Alliance   11.08m    36-04.00

                        Open Men High Jump                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Chris Syrett          Unattached              1.70m     5-06.75
  2 Salvatore Fusco       Unattached              1.65m     5-04.75

                         Open Men Shot Put                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Peter Toutoulis       Long Island Alliance   10.88m       35-08
  2 Devin Rosmaria        Long Island Alliance    9.95m       32-07
  3 Raymond Cirella       Long Island Alliance    9.88m       32-04
  4 Anthony Gandolfo      Long Island Alliance    9.04m       29-07
  5 Matt Jackson          Long Island Alliance    8.69m       28-06
  6 Michael Riggi         Long Island Alliance    7.86m       25-09