RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

      2017 O/M Indoor Association Championships - 2/25/2017      
                St. Anthony's HS , Huntington, NY                

------------------------------------------------------------
                 USATF LONG ISLAND MEMBERS
------------------------------------------------------------

                Open Women 60 Meter Hurdles                 
============================================================
USATFLI: 9.75  2/23/2001  Katie Scotidas, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Cristin Rodriguez     Calhoun                  9.33   10 LI
  2 Amber Padden          Unattached              12.09     


                 Open Men 60 Meter Hurdles                  
============================================================
USATFLI: 8.88  2/7/2016  Christopher Parris, 2C2W
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Andrew Smith          Unattached               9.09    


                Masters 60 Women 60 Meter Hurdles                 
===============================================================
USATFLI: 13.10  2/7/2016  Sheryl Hall, Project TC
    Name                  Team                      Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Sheryl Hall           Unattached              13.23   1   


                 Open Women 3000 Meter Run                  
============================================================
USATFLI: 10:19.09  2/8/2015  Indira Avila, We Are Athletes
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Victoria Kornieva-Rob Bellmore Striders    10:37.54   10


                  Open Men 3000 Meter Run                   
============================================================
USATFLI: 8:50.00  1/6/2002  Mike Thompson, SUNY Stony Brook
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Sean Mahon            Bellmore Striders     9:11.22   10
  2 Anton Korniev         Bellmore Striders     9:54.47    8


              Masters 65 Women 3000 Meter Run               
============================================================
USATFLI: 12:03.78  3/23/2007  Marie Louise Michelsohn, BTC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Anne Fitzgibbon       We Are Athletes      18:22.50   10


               Masters 35 Men 3000 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 9:29.91  2/7/2016  Aaron Robertson, Runners Edge
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Trent Hampton         We Are Athletes      10:23.00   10


               Masters 40 Men 3000 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 9:04.52  2/2/2001  Don DiDonato, Runners Edge
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Travis Tate           We Are Athletes      10:08.72   10


               Masters 45 Men 3000 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 9:19.59  3/30/2003  Don DiDonato, Runners Edge
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Brian Cloherty        Bellmore Striders    12:12.34   10


               Masters 50 Men 3000 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 9:58.71  2/8/2015  Wil Widman, Northport RC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dan Dern              Unattached           10:43.22    


        LI Youth Invitational Sprint Medley Relay         
==========================================================
    Team                                          Time Pts
----------------------------------------------------------
  1 Bellmore PAL                              4:49.19    
  2 Explosion Track Club                      4:53.24    


              Open Men 60 Meter Dash Prelims               
===========================================================
USATFLI: 6.75  2/8/2015  Miles Lewis, CTS Performance
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Jeloni Williams       Foundation TC            7.23   2
  2 George Erazo          We Are Athletes          7.34   2
  3 Andrew Decoteau       Explosion Track Club     7.35   2
  4 Windell Wallace       Unattached               7.36   2
  5 Andrew Smith          Unattached               7.46   1
  6 Ray Austin            We Are Athletes          7.56   1
  7 Anthony Henry         We Are Athletes          7.57   1

                 Open Men 60 Meter Dash Finals                 
===============================================================
    Name                  Team                      Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Jeloni Williams       Foundation TC            7.16   2  10
  2 George Erazo          We Are Athletes          7.29   2   8
  3 Windell Wallace       Unattached               7.31   2    
  4 Andrew Decoteau       Explosion Track Club     7.32   2   6
  5 Ray Austin            We Are Athletes          7.44   1   5
  6 Andrew Smith          Unattached               7.50   1    
  7 Anthony Henry         We Are Athletes          7.66   1   4


                Masters 50 Men 60 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 7.93  3/29/2008  Charles DeLaparra, 2nd Wind TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Jim Reilly            2nd Wind Track Club      8.11   10
  2 Mario Bowers          2nd Wind Track Club      9.01    8


                Masters 55 Men 60 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 8.10  3/24/2013  Stephen Gould, 2nd Wind TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Donald Archer         2nd Wind Track Club      8.32   10
  2 Matthew Weiss         2nd Wind Track Club      9.09    8
  3 Michael Casale        We Are Athletes          9.42    6


                Masters 60 Men 60 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 8.84  2/23/2001  Rich Rizzo, Sprint Force
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind Track Club      8.42   10 LI
  2 Allan Robinson        2nd Wind Track Club      9.25    8


                Masters 65 Men 60 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 8.73  3/23/2002  Lloyd Williams, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Marvin Russo          2C2W                    11.32   10
  2 John Kuziw            Northport RC            12.07    8


                Masters 70 Men 60 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 8.71  3/27/2004  Lloyd Williams, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Richard Gunzel        Bohemia TC              12.32   10


                Masters 75 Men 60 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 11.57  12/27/2015  Joe Cordero, Bohemia TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Abe Bernstein         Mass Velocity           12.17   10


        Fastest Kid on LI Girls 55 Meter Dash (10&U)        
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Sierra Burnett        Explosion Track Club     9.00    x
  2 Avery Betancourt      Bellmore PAL             9.38    x
  3 Stephanie Ahee        Bellmore PAL            10.23    x
  4 Katie Kennedy         Bellmore PAL            11.26    x


         Fastest Kid on LI Girls 55 Meter Dash (11-13)         
===============================================================
    Name                  Team                      Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Logan Daley           Explosion Track Club     7.83   1   x
  2 Jahmilia Dennis       Explosion Track Club     7.88   1   x
  3 Joanie Mondesir       Explosion Track Club     7.93   1   x
  4 Chinwe Okike          Explosion Track Club     8.09   2   x
  5 Stephanie Weiner      Foundation TC            8.23   1   x
  6 Renelle Grannum       Explosion Track Club     8.47   1   x
  7 Jenesis Bristol       Explosion Track Club     8.55   2   x
  8 Mikhaila Hawthorne    Bellmore PAL             8.56   1   x
  8 Ana James             Explosion Track Club     8.56   2   x
 10 Linsey Matthews-Corre Explosion Track Club     8.61   2   x
 11 Remi Zisselman        Unattached               8.88   2   x


        Fastest Kid on LI Boys 55 Meter Dash (10&U)         
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Mikey Grannum         Explosion Track Club     8.79    x
  2 Brendan Ramirez       Bellmore PAL             9.39    x
  3 Jace Richards         Unattached               9.44    x
  4 Isaac Contreras       Explosion Track Club     9.65    x
  5 Dylan Iannello        Explosion Track Club    10.29    x
  6 Connor Burnett        Explosion Track Club    10.40    x
  7 Kyon Sarwari          Unattached              10.56    x


        Fastest Kid on LI Boys 55 Meter Dash (11-13)        
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dylan Iannello        Explosion Track Club     7.64    x
  2 Bryce Ridley          Explosion Track Club     7.64    x
  3 Christopher Baer      Unattached               8.61    x


                 Open Women 400 Meter Dash                  
============================================================
USATFLI: 55.21  12/21/2012  Kadesha Roberts, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Alexis Nesbitt        Athletic Excellence   1:06.16   10
  2 Juliann Vizoso        Calhoun               1:08.32    8


                    Open Men 400 Meter Dash                    
===============================================================
USATFLI: 50.93  2/7/2016  Clement Campbell, Speed & Power
    Name                  Team                      Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Jerel Williams        Foundation TC           52.07   1  10
  2 Liam Curran           Long Island Alliance    56.42   1   8
  3 Joe Meyer             Northport RC            58.55   2   6
  4 Thomas Catalanotto    Long Island Alliance    58.67   1   5
  5 Ray Austin            We Are Athletes         58.70   1   4
  6 Matthew Amoedo        Long Island Alliance  1:00.57   2   3
  7 Al Amandola           Long Island Alliance  1:03.72   2   2
  8 Kamar Birthwright     Athletic Excellence   1:21.30   2   1


              Masters 50 Women 400 Meter Dash               
============================================================
USATFLI: 1:07.42  3/4/2016  Roxanne Brockner, 2nd Wind TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Karen Conkling        We Are Athletes       1:16.91   10


               Masters 40 Men 400 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 49.97  3/29/2003  Mitch Lovett, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 William Reitz         LIRRC                 1:09.96   10


               Masters 45 Men 400 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 55.84  1/13/2008  Donald Archer, 2nd Wind TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC          1:04.68   10


               Masters 60 Men 400 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 1:03.34  1/14/2001  Rich Rizzo, Sprint Force
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 James McFarlane       Unattached            1:13.39     


               Masters 65 Men 400 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 1:04.84  3/3/2002  Rich Rizzo, Sprint Force
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lloyd Nadel           2nd Wind Track Club   1:20.12   10


               Masters 75 Men 400 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 1:20.06  3/14/2014  Abe Bernstein, Mass Velocity
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Joe Cordero           Unattached            1:35.87     


                 Open Women 1500 Meter Run                  
============================================================
USATFLI: 4:51.80  3/3/2002  Melissa Salerno, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Victoria Kornieva-Rob Bellmore Striders     5:05.19   10
  2 Sydney DelVecchio     Unattached            5:16.10     
  3 Olivia Duca           Unattached            5:48.37     


                  Open Men 1500 Meter Run                   
============================================================
USATFLI: 4:06.20  2/6/2011  Chris Mammone, Bellmore Striders
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Sean Mahon            Bellmore Striders     4:19.96   10
  2 Alex Eletto           Northport RC          4:33.93    8
  3 Anton Korniev         Bellmore Striders     4:37.56    6
  4 Colm Smith            Long Island Alliance  4:38.42    5
  5 Charlie Lamassa       Long Island Alliance  4:47.60    4
  6 Dylan Stearns         Long Island Alliance  4:54.27    3
  7 Thomas Mihailin       Northport RC          4:58.89    2
  8 William Kleemann      Long Island Alliance  5:03.78    1
  9 John Conaty           Long Island Alliance  5:13.01     


               Masters 40 Men 1500 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 4:20.60  2/23/2001  Don DiDonato, Runners Edge
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Ben Beavers           We Are Athletes       6:41.15   10


               Masters 45 Men 1500 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 4:26.20  3/3/2002  Paul Mascali, NYAC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Gold Coast Harriers   5:00.34   10
  2 Brian Cloherty        Bellmore Striders     5:47.59    8


               Masters 60 Men 1500 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 5:43.40  3/3/2002  Joe Cordero, Bohemia TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Ed Reagan             Runners Edge          5:15.33   10 LI
  2 Paul Salerni          Unattached            5:48.15     


               Masters 75 Men 1500 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 7:11.93  3/5/2016  Gary Muhrcke, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Joe Cordero           Unattached            7:44.11     


                 Open Women Mile Race Walk                  
============================================================
USATFLI: 6:19.00  2/15/2014  Maria Michta, Walk USA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Maria Michta-Coffey   Walk USA-Oiselle      7:14.89   10
  2 Katie Michta          Walk USA              8:11.66    8
  3 Carol Contreras       Explosion Track Club 12:32.27    6


              Masters 45 Women Mile Race Walk               
============================================================
USATFLI: 6:51.33  1/30/2009  Teresa Vail, Walk USA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Renee Tucker          Explosion Track Club 14:25.82   10


              Masters 55 Women Mile Race Walk               
============================================================
USATFLI: 9:54.60  2/4/2001  Donna Ehrenberg, Walk USA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Jillian Richard       Explosion Track Club 13:52.11   10


               Masters 35 Men Mile Race Walk                
============================================================
USATFLI: N/A
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Alex Price            Walk USA              7:51.62   10


               Masters 60 Men Mile Race Walk                
============================================================
USATFLI: 8:24.60  2/4/2001  Jim McGrath, Walk USA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Marty Fox             Walk USA             10:14.82   10


                    Open Men 200 Meter Dash                    
===============================================================
USATFLI: 22.22  2/7/2016  Miles Lewis, CTS Performace
    Name                  Team                      Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
  1 George Erazo          We Are Athletes         22.97   1  10
  2 Alberto Laguerre      Unattached              23.71   1    
  3 Windell Wallace       Unattached              23.78   2    
  4 Andrew Decoteau       Explosion Track Club    23.88   1   8
  5 Jerel Williams        Foundation TC           23.97   2   6
  6 Donovan Tulloch       CTS Performance         24.10   1   5
  7 Ronald Beard          CTS Performance         24.61   1   4
  8 David Shea            Unattached              26.88   3    
  9 Joe Meyer             Northport RC            26.90   3   3


              Masters 50 Women 200 Meter Dash               
============================================================
USATFLI: 28.69  3/6/2016  Roxanne Brockner, Northport RC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      Northport RC            28.88   10


              Masters 65 Women 200 Meter Dash               
============================================================
USATFLI: 34.70  3/22/209  Marie Louise Michelsohn, BTC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Julieann Fahner       LIRRC                   44.76   10


               Masters 55 Men 200 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 26.45  2/20/2012  Stephen Gould, 2nd Wind TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Michael Casale        We Are Athletes         31.53   10
  2 Donald Archer         2nd Wind Track Club     31.72    8


               Masters 60 Men 200 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 32.97  2/6/2010  David Molloy, 2nd Wind TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Stephen Gould         2nd Wind Track Club     28.05   10 LI
  2 James McFarlane       Unattached              32.50     


               Masters 65 Men 200 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 28.06  3/24/2002  Lloyd Williams, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lloyd Nadel           2nd Wind Track Club     36.86   10
  2 John Fahner           LIRRC                   37.15    8
  3 John Kuziw            Northport RC            40.57    6


               Masters 70 Men 200 Meter Dash                
============================================================
USATFLI: 29.47  3/29/2004  Lloyd Williams, UNA
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Richard Gunzel        Bohemia TC              50.20   10


                  Open Women 800 Meter Run                  
============================================================
USATFLI: 2:26.73  2/8/2015  Indira Avila, We Are Athletes  
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Melanie Fume          We Are Athletes       2:30.27   10
  2 Carol Contreras       Explosion Track Club  3:32.64    8


                   Open Men 800 Meter Run                   
============================================================
USATFLI: 1:58.08  2/7/2016  Joe Grieco, We Are Athletes
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Jonathan Afanador     We Are Athletes       2:07.83   10
  2 George Erazo          We Are Athletes       2:07.84    8
  3 Alex Eletto           Northport RC          2:15.86    6
  4 Zachary Kocienda      Long Island Alliance  2:19.15    5
  5 Ray Williams          We Are Athletes       2:19.32    4
  6 Thomas Mihailin       Northport RC          2:26.58    3
  7 James Murphy          Long Island Alliance  2:28.49    2
  8 William Kleemann      Long Island Alliance  2:32.64    1
  9 Steven Higgins        Long Island Alliance  2:34.22     


               Masters 50 Women 800 Meter Run               
============================================================
USATFLI: 2:26.69  3/13/2005  Kathy Martin, Northport RC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Karen Conkling        We Are Athletes       2:54.37   10


                Masters 35 Men 800 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 2:03.10  2/20/2012  Boyd Carrington, Bellmore Str.
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Trent Hampton         We Are Athletes       2:23.53   10


                Masters 40 Men 800 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 2:05.72  3/22/2009  Marc Nesbitt, 2nd Wind TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 William Reitz         LIRRC                 2:56.37   10
  2 Ben Beavers           We Are Athletes       3:07.44    8


                Masters 45 Men 800 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 2:10.30  2/20/2012  Marc Nesbitt, Athletic Exc.
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC          2:30.10   10


                Masters 55 Men 800 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 2:19.28  3/13/2005  Rick Lapp, Shore AC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Northport RC          2:28.57   10
  2 B Hasenzahl           Northport RC          2:41.47    8


                Masters 75 Men 800 Meter Run                
============================================================
USATFLI: 3:15.08  3/24/2013  Joe Cordero, Bohemia TC
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Joe Cordero           Unattached            3:44.43     


                  Open 4x400 Meter Relay                  
==========================================================
    Team                                          Time Pts
----------------------------------------------------------
  1 Long Island Alliance                      4:09.28   10


                  Open 4x200 Meter Relay                  
==========================================================
    Team                                          Time Pts
----------------------------------------------------------
  1 We Are Athletes A                         1:39.78   10
  2 Long Island Alliance                      1:45.65    8
  3 We Are Athletes B                         2:05.78    6


             Masters Women 4x200 Meter Relay              
==========================================================
    Team                                          Time Pts
----------------------------------------------------------
  1 We Are Athletes                           2:41.00   10


              Masters Men 4x200 Meter Relay               
==========================================================
    Team                                          Time Pts
----------------------------------------------------------
  1 Zimmer All Stars                          2:13.10   10
  2 Bohemia TC                                2:58.12    8


         LI Youth Invitational 4x200 Meter Relay          
==========================================================
    Team                                          Time Pts
----------------------------------------------------------
  1 Explosion Track Club B                    1:58.88    x
  2 Explosion Track Club A                    2:00.76    x
  3 2C2W B                                    2:06.20    x
  4 2C2W A                                    2:31.24    x
  5 Bellmore PAL A                            2:44.85    x


                        Open Men Long Jump                         
=====================================================================
USATFLI: 6.88m (22-06.75)  12/12/2010  Lutalo Boyce, UNA
    Name                  Team                      Mark          Pts
---------------------------------------------------------------------
  1 Victor Drew           Unattached              6.59m  21-07.50    
  2 Jeloni Williams       Foundation TC           6.46m  21-02.25  10
  3 Julian Desrosiers     Explosion Track Club    6.26m  20-06.50   8
  4 Justin Williams       Unattached              6.09m  19-11.75  
  5 Chris Syrett          Unattached              5.43m  17-09.75    


                    Masters 60 Women Long Jump                     
=====================================================================
USATFLI: 2.49m (8-02.00)  12/12/2010  Dr. Mary Trotto, Bohemia TC
    Name                  Team                      Mark          Pts
---------------------------------------------------------------------
  1 Sheryl Hall           Unattached              3.33m  10-11.00     LI  


                     Masters 65 Men Long Jump                      
=====================================================================
USATFLI: 3.76m (12-04.00)  2/9/2014  Patrick Viola, Northport RC
    Name                  Team                      Mark          Pts
---------------------------------------------------------------------
  1 John Kuziw            Northport RC            2.74m  8-11.75   10


                     Masters 70 Men Long Jump                      
=====================================================================
USATFLI: 3.70m (12-01.75)  2/11/2007  Ed Kent, UNA
    Name                  Team                      Mark          Pts
---------------------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Quogue                  3.37m  11-00.75  10


                       Open Men Triple Jump                        
=====================================================================
USATFLI: 14.30 (46-11.00)  2/8/2015  Victor Drew, UNA
    Name                  Team                      Mark          Pts
---------------------------------------------------------------------
  1 Justin Williams       Unattached             14.30m  46-11.00     LI
  2 Victor Drew           Unattached             14.08m  46-02.25    
  3 Jason Donelson        Long Island Alliance   10.60m  34-09.25  10
  4 Al Amandola           Long Island Alliance    6.22m  20-04.75   8


                        Open Men High Jump                         
====================================================================
USATFLI: 1.93m (6-04.00)  2/9/2003  Justin Smith, Baldwin HS
    Name                  Team                      Mark         Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Chris Syrett          Unattached              1.65m  5-05.00    
  2 Jason Donelson        Long Island Alliance    1.50m  4-11.00  10
  3 Christian Snyder      Long Island Alliance    1.35m  4-05.00   8
  4 Zachary Kocienda      Long Island Alliance    1.30m  4-03.00   6
  5 Liam Curran           Long Island Alliance    1.30m  4-03.00   5
  6 James Murphy          Long Island Alliance    1.30m  4-03.00   4
  7 Charlie Lamassa       Long Island Alliance    1.25m  4-01.00    
  8 John Conaty           Long Island Alliance    1.25m  4-01.00    
  9 Dylan Stearns         Long Island Alliance    1.25m  4-01.00    
 10 Al Amandola           Long Island Alliance    1.20m  3-11.00    
 10 Colm Smith            Long Island Alliance    1.20m  3-11.00   
 NH Mathew Amaede         Long Island Alliance       NH            


                     Masters 55 Men High Jump                      
====================================================================
USATFLI: 1.40m (4-07.00)  3/3/2001   Lee Buster, UNA
                          2/10/2002  John Martin, Infant Jesus
    Name                  Team                      Mark         Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Edward Donnellan      2nd Wind Track Club     1.50m  4-11.00  10 LI
  2 John Ross             2nd Wind Track Club     1.40m  4-07.00   8


                     Masters 65 Men High Jump                      
===================================================================
USATFLI: 1.25m (4-01.00)  12/27/2015  John Kuziw, Northport RC
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
 NH John Kuziw            Northport RC               NH            


                     Masters 70 Men High Jump                      
====================================================================
USATFLI: N/A 
    Name                  Team                      Mark         Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Quogue                  1.10m  3-07.25  10 LI
  2 Richard Gunzel        Bohemia TC              1.05m  3-05.25   8


                        Open Men Pole Vault                        
=====================================================================
USATFLI: 2.40m (7-10.50)  3/3/2002  Joshua Jack, UNA 
    Name                  Team                      Mark          Pts
---------------------------------------------------------------------
  1 Georgino Cruz         Warehouse PV            3.80m  12-05.00  10 LI
  2 Daniel Kasin          Long Island Alliance    3.05m  10-00.00   8
  3 Chris Drury           Long Island Alliance    2.75m  9-00.25    6
  4 Sean Muzio            Long Island Alliance    2.45m  8-00.25    5


                     Masters 75 Men Pole Vault                     
====================================================================
USATFLI:N/A
    Name                  Team                      Mark         Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 John Andresen         Warehouse PV            2.45m  8-00.25  10 LI


                        Open Women Shot Put                        
======================================================================
USATFLI: 10.08m (33-01.00)  2/8/2015  Asja Mayo, UNA
    Name                  Team                      Mark           Pts
----------------------------------------------------------------------
  1 Julia Saulpaugh       Unattached              6.86m   22-06.00    


                         Open Men Shot Put                         
======================================================================
USATFLI: 15.77m (51-08.75)  2/25/2000  Steven Santoli, UNA
    Name                  Team                      Mark           Pts
----------------------------------------------------------------------
  1 Raymond Cirella       Long Island Alliance    9.64m   31-07.50  10
  2 William Lamassa       Long Island Alliance    7.30m   23-11.50   8
  3 John Brancaccio       Unattached              5.48m   17-11.75    


                     Masters 60 Women Shot Put                     
======================================================================
USATFLI: 7.20m (23-07.50)  12/12/2010  Dr. Mary Trotto, Bohemia TC
    Name                  Team                      Mark           Pts
----------------------------------------------------------------------
  1 Sheryl Hall           Unattached              7.19m   23-07.00    


                      Masters 60 Men Shot Put                      
======================================================================
USATFLI: 13.81m (45-03.75)  3/26/2008  Bill Haney, UNA
    Name                  Team                      Mark           Pts
----------------------------------------------------------------------
  1 Joe Kessell           Unattached             10.92m   35-10.00    
  2 Stephen Gould         2nd Wind Track Club     7.58m   24-10.50  10
  3 Robert Dealy          Northport RC            6.82m   22-04.50   8


                      Masters 65 Men Shot Put                      
======================================================================
USATFLI: 10.13m (33-02.75)  1/18/2014  Rick Hansen, 2nd Wind TC
    Name                  Team                      Mark           Pts
----------------------------------------------------------------------
  1 John Kuziw            Northport RC            6.35m   20-10.00  10


                      Masters 80 Men Shot Put                      
======================================================================
USATFLI: N/A
    Name                  Team                      Mark           Pts
----------------------------------------------------------------------
  1 Ed Joyce              Unattached              8.60m   28-02.50     LI


                    Masters 65 Men Weight Throw                    
======================================================================
USATFLI: 9.47m (31-01.00) Ed Joyce, UNA
    Name                  Team                      Mark           Pts
----------------------------------------------------------------------
  1 John Kuziw            Northport RC            6.05m   19-10.25  10


--------------------------------
             TEAM SCORES
----------------------------------

Open Women Team Scores       
===================================
    Team                        Pts   
-----------------------------------
  1 Bellmore Striders           20
  2 Calhoun                     18
  2 Walk USA                    18
  3 Explosion Track Club        14
  4 Athletic Excellence         10
  4 We Are Athletes             10

Open Men Team Scores
===================================
    Team                        Pts
-----------------------------------
  1 Long Island Alliance        127
  2 We Are Athletes             53
  3 Foundation TC               36
  4 Bellmore Striders           34
  5 Northport RC                28
  6 Explosion Track Club        22
  7 Warehouse Pole Vault        10
  8 CTS Performance              9
  9 Athletic Excellence          1

Masters Women Team Scores
===================================
    Team                        Pts
-----------------------------------
  1 We Are Athletes              40
  2 Explosion Track Club         20
  3 Northport RC                 10
  4 LIRRC                        10

Masters Men Team Scores
===================================
    Team                        Pts
-----------------------------------
  1 2nd Wind TC                 120
  2 Northport RC                 90
  3 We Are Athletes              64
  4 Bohemia TC                   36
  5 LIRRC                        28
  6 Walk USA                     20
  6 Quogue                       20
  7 Bellmore Striders            18
  8 Runners Edge                 10
  8 Gold Coast Harriers          10
  8 Mass Velocity                10
  8 2C2W                         10
  8 Warehouse Pole Vault         10          



------------------------------------------------------------
                 USATF LONG ISLAND NON-MEMBERS
------------------------------------------------------------
                Open Women 60 Meter Hurdles                 
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 MaryEllen Dankenbrink CPTC New Balance         9.19     
  2 Tara DiLuca           Unattached-NM           10.12     



              Masters 65 Men 60 Meter Hurdles               
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                10.83     
  2 Wayne Tavares         GBTC                    12.70     




              Open Men 60 Meter Dash Prelims               
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Thomas Marcucci       Eddavi Racing            7.32   2
  2 Roosevelt Twine       Unattached-NM            7.52   1

                 Open Men 60 Meter Dash Finals                 
===============================================================
    Name                  Team                      Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Thomas Marcucci       Eddavi Racing            7.26   2    
  2 Roosevelt Twine       Unattached-NM            7.45   1    



                Masters 40 Men 60 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dave Merli            Unattached-NM            7.62     



                Masters 45 Men 60 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dave McCalla          Unattached-NM            8.18     



                Masters 50 Men 60 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Jeffrey Grier         Philadelphia Masters     8.50     



                Masters 55 Men 60 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Owen Barrett Sr.      Unattached-NM            8.46     
  2 Bruce Chung           Unattached-NM            8.62     



                Masters 60 Men 60 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dom Mancini           Unattached-NM           10.27     



                Masters 70 Men 60 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bill Indek            Shore AC                11.86     



                    Open Men 400 Meter Dash                    
===============================================================
    Name                  Team                      Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Jeremy Bronstein      Unattached-NM           55.60   1    
  2 Owen Barrett Jr.      Unattached-NM         1:00.70   2    
  3 Connor Reilly         Unattached-NM         1:04.91   2    



              Masters 35 Women 400 Meter Dash               
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lisa Edwards          Unattached-NM         1:05.43     



              Masters 45 Women 400 Meter Dash               
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Ruthlyn Greenfield-We Southwest Sprinters   1:09.52     



               Masters 45 Men 400 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dave McCalla          Unattached-NM           59.57     



               Masters 55 Men 400 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Owen Barrett Sr.      Unattached-NM           59.06     



               Masters 60 Men 400 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dom Mancini           Unattached-NM         1:20.96     



                 Open Women 1500 Meter Run                  
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Aubrey Elstad         Sayville Running Com  5:48.48     



                  Open Men 1500 Meter Run                   
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Ilya Wilson           Unattached-NM         4:26.96     



              Masters 45 Women 1500 Meter Run               
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Sonya Badger          Athena TC             5:54.21     



                  Open Men Mile Race Walk                   
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Brian Baccaglini      Unattached-NM         7:54.49     



               Masters 75 Men Mile Race Walk                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
 DQ Frank Bergson         Shore AC             13:39.38     



                    Open Men 200 Meter Dash                    
===============================================================
    Name                  Team                      Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Roosevelt Twine       Unattached-NM           24.38   2    
  2 Owen Barrett Jr.      Unattached-NM           25.69   3    



              Masters 35 Women 200 Meter Dash               
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Lisa Edwards          Unattached-NM           27.45     



              Masters 40 Women 200 Meter Dash               
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Jeanice Luc           Unattached-NM           32.27     



              Masters 45 Women 200 Meter Dash               
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Ruthlyn Greenfield-We Southwest Sprinters     30.25     



               Masters 40 Men 200 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dave Merli            Unattached-NM           24.83     



               Masters 45 Men 200 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Dave McCalla          Unattached-NM           26.59     



               Masters 50 Men 200 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Jeffrey Grier         Philadelphia Masters    28.42     



               Masters 55 Men 200 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Owen Barrett Sr.      Unattached-NM           26.47     



               Masters 65 Men 200 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Noah Perlis           Shore AC                30.03     



               Masters 70 Men 200 Meter Dash                
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Bill Indek            Shore AC                45.01     



                  Open Women 800 Meter Run                  
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Verity Rees           Unattached-NM         2:56.22     



                   Open Men 800 Meter Run                   
============================================================
    Name                  Team                      Time Pts
------------------------------------------------------------
  1 Christopher Mitto     Unattached-NM         2:21.23     



                  Open 4x200 Meter Relay                  
==========================================================
    Team                                          Time Pts
----------------------------------------------------------
  1 PT Jetaz                                  1:43.42     



                        Open Men Long Jump                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Dwight Corley         Unattached-NM           6.26m  20-06.    



                     Masters 65 Men Long Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Wayne Tavares         GBTC                    3.46m  11-04.    



                     Masters 75 Men Long Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Jace Jacobson         Unattached-NM           2.15m  7-00.5    



                       Open Men Triple Jump                        
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Dwight Corley         Unattached-NM          13.52m  44-04.    



                    Masters 75 Men Triple Jump                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Jace Jacobson         Unattached-NM           4.98m  16-04.    



                     Masters 65 Men High Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Wayne Tavares         GBTC                    1.35m  4-05.0    



                         Open Men Shot Put                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Dyjonn Adams          Unattached-NM          12.37m   40-07    
  2 Esteven Solano        PT Jetaz               11.77m   38-07    



                      Masters 80 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Rich Janson           Unattached-NM           9.04m   29-07    



                       Open Men Weight Throw                       
===================================================================
    Name                  Team                      Mark        Pts
-------------------------------------------------------------------
  1 Bryan Nicholson       Unattached-NM          15.24m   50-00    
  2 Blake Borghard        Unattached-NM          12.22m   40-01    
  3 Griffin Young         Unattached-NM          12.13m   39-09    
  4 Thomas Franks         Unattached-NM          11.30m   37-00